Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Rdza rynienki - jak naprawić

Nadwozie
ODPOWIEDZ
emil1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2017, 19:44
Lokalizacja: Ełk

Rdza rynienki - jak naprawić

Post autor: emil1981 » 16 maja 2017, 13:48

Witam. Dopadła mnie bolączka A6 C5 , czyli rdza w koło rynienek na dachu i nad tylnymi drzwiami na słupku . Wygląda to jak burchle z zewnątrz . Lakiernik zaproponował mi wycięcie tego kawałka dachu i kawałka słupka , wspawanie i pomalowanie. Teraz pytania do Was , czy ktoś w taki sposób naprawiał taka rdze poprzez wycinanie dachu i kawałka słupka nad drzwiami? Czy po takiej naprawie , która będzie kosztować 1200zł , będę miał na parę lat spokój w tym miejscu ?

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 16 maja 2017, 15:44

emil1981 pisze:Dopadła mnie bolączka A6 C5 , czyli rdza w koło rynienek na dachu i nad tylnymi drzwiami na słupku . Wygląda to jak burchle z zewnątrz . Lakiernik zaproponował mi wycięcie tego kawałka dachu i kawałka słupka , wspawanie i pomalowanie. Teraz pytania do Was , czy ktoś w taki sposób naprawiał taka rdze poprzez wycinanie dachu i kawałka słupka nad drzwiami?
Odskrob trochę lakieru w tych uszkodzonych miejscach i sam sprawdź, czy konieczna jest ingerencja blacharska. Jeśli blacha pod spodem przypomina sitko, to trzeba wymienić jej fragment, jeśli rdza da się odczyścić, to wystarczy szpachlówka i lakierowanie.
emil1981 pisze:Czy po takiej naprawie , która będzie kosztować 1200zł , będę miał na parę lat spokój w tym miejscu ?
Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od jakości wykonania usługi. Oryginalne zabezpieczenie to już nie będzie (ocynk), ale jeśli ktoś się do tego przyłoży to około 5-6 lat nie powinno się nic pojawić.
Pozdrawiam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga