Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Mały wyciek płynu koło chłodnicy oleju

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Dareczex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2017, 16:45
Lokalizacja: Islandia

Mały wyciek płynu koło chłodnicy oleju

Post autor: Dareczex » 15 maja 2017, 17:25

Mały wyciek płynu chłodzącego przy chłodnicy oleju
Witam wszystkich fanów audi jako ze jestem tu nowy prosze o wyrozumiałość :) chodzi mianowicie o mały ubytek płynu przy chłodnicy oleju pod zaworem egr płyn sączy sie i spływa po bloku kąpiąc na pasek.nie widać skąd dokładnie ucieka ale zbiera sie w tym miejscu zaznaczonym na foto.problem jest o tyle ważny gdyż mieszkam na Islandii a tu z mechanikami jest bardzo ciężko,ogolnie nie maja zbyt obszernej wiedzy i praktycznie KaZdy odsyła mnie do serwisu a ceny są tu kosmiczne(za wymianę termostatu w normalnym warsztacie zapłaciłem 800zl) i tu prośba do was moze ktoś miał podobny przypadek.pozdrwwiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, 22:39 przez Dareczex, łącznie zmieniany 1 raz.

haribo.pl

Re: Mały wyciek płynu koło chłodnicy oleju

Post autor: haribo.pl » 15 maja 2017, 17:47

Dareczex pisze:Mały wyciek płynu chłodzącego przy chłodnicy oleju
Witam wszystkich fanów audi jako ze jestem tu nowy prosze o wyrozumiałość :) chodzi mianowicie o mały ubytek płynu przy chłodnicy oleju pod zaworem egr płyn sączy sie i spływa po bloku kąpiąc na pasek.nie widać skąd dokładnie ucieka ale zbiera sie w tym miejscu zaznaczonym na foto.problem jest o tyle ważny gdyż mieszkam na Islandii a tu z mechanikami jest bardzo ciężko,ogolnie nie maja zbyt obszernej wiedzy i praktycznie KaZdy odsyła mnie do serwisu a ceny są tu kosmiczne(za wymianę termostatu w normalnym warsztacie zapłaciłem 800zl) i tu prośba do was moze ktoś miał podobny przypadek.pozdrwwiam
Nie ma foto zadnego,przewaznie kapie z trojnika kolo egr

Dareczex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2017, 16:45
Lokalizacja: Islandia

Post autor: Dareczex » 15 maja 2017, 22:40

Nie mogę wstawić foto z tel chyba za duży rozmiar wrócę do domu wrzucę z kompa ale jest to centralnie pod zaworem egru

[ Dodano: 2017-05-15, 22:40 ]
witam wrzucilem fotke.miejsce zbierania plynu zaznaczylem strzalka.prosze o jakies info czy mial ktos podobny problem.pozdrawiam

C6RST
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:40
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: C6RST » 15 maja 2017, 22:47

Nad strzałką masz trójnik jakiś. Sprawdź jak są dokręcone opaski na przewodach. W tym miejscu tak na chłopski rozum bym szukał kapania.

Dareczex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2017, 16:45
Lokalizacja: Islandia

Post autor: Dareczex » 15 maja 2017, 22:57

Na gorze wszystko jest suche a głębiej zajrzeć jest bardzo cieżko 😕Czy można coś wykręcić żeby polepszyć widoczność?

haribo.pl

Trojnik

Post autor: haribo.pl » 16 maja 2017, 05:03

Dareczex pisze:Na gorze wszystko jest suche a głębiej zajrzeć jest bardzo cieżko 😕Czy można coś wykręcić żeby polepszyć widoczność?
Wlasnie zawsze zaczyna kapacz tego trojnika.ale jak u ciebie sucho ,to sam jestem ciekawyskad leci.daj znac jak sobie z tym poradzisz

Dareczex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2017, 16:45
Lokalizacja: Islandia

Post autor: Dareczex » 16 maja 2017, 09:26

A moze posiada ktoś schematy obiegu płynu w tym silniku bo jest tam tyle przewodów ze cieżko dojść który jest od czego.

[ Dodano: 2017-05-16, 09:26 ]
I jeszcze jedno pytanie.jesli odkręcił bym zawór egr i ten plastik kolektora nie będzie żadnych problemów po złożeniu tego?czy trzeba będzie podpiąć vaga?bo jak juz wspomniałem mieszkam na Islandii i muszę sam to jakos załatwić a nie mam dostępu do vaga

MirekK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2015, 19:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: MirekK » 30 gru 2017, 20:51

Czy udało Ci się ustalić miejsce wycieku płynu ?
Aktualnie mam ten sam problem ... :(
Dareczex pisze:A moze posiada ktoś schematy obiegu płynu w tym silniku bo jest tam tyle przewodów ze cieżko dojść który jest od czego.

[ Dodano: 2017-05-16, 09:26 ]
I jeszcze jedno pytanie.jesli odkręcił bym zawór egr i ten plastik kolektora nie będzie żadnych problemów po złożeniu tego?czy trzeba będzie podpiąć vaga?bo jak juz wspomniałem mieszkam na Islandii i muszę sam to jakos załatwić a nie mam dostępu do vaga
Była A8 D2, była A6 C5, A6 C6. Aktualnie VW Passat B8 i MB CLK 320
Pozdrawiam
Mirek

grasza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2018, 16:39
Lokalizacja: słubice

Post autor: grasza » 08 paź 2018, 16:46

Witam, czy ktoś może pomóc i odpowiedzieć na temat wycieku płynu w okolicy chłodnicy oleju ? :(

MirekK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2015, 19:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

wyciek

Post autor: MirekK » 08 paź 2018, 20:05

grasza pisze:Witam, czy ktoś może pomóc i odpowiedzieć na temat wycieku płynu w okolicy chłodnicy oleju ? :(
U mnie poluźniła się metalowa rurka (średnicy około 10-12 mm) prowadząca płyn chłodzący do głowicy.
Pozdrawiam
Była A8 D2, była A6 C5, A6 C6. Aktualnie VW Passat B8 i MB CLK 320
Pozdrawiam
Mirek

haribo.pl

Re: wyciek

Post autor: haribo.pl » 09 paź 2018, 05:06

Pod ta chlodniczka sa uszczelniacze do wymiany

MirekK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2015, 19:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: wyciek

Post autor: MirekK » 09 paź 2018, 07:39

haribo.pl pisze:Pod ta chlodniczka sa uszczelniacze do wymiany
Tak też może być, u mnie jednak (jak napisałem wyżej) winowajca był nieco wyżej a płyn stał wokół chłodnicy.
Była A8 D2, była A6 C5, A6 C6. Aktualnie VW Passat B8 i MB CLK 320
Pozdrawiam
Mirek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga