Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwne obroty silnika na zimnym...

Silniki wysokoprężne
moryczek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:41
Lokalizacja: Łańcut

Dziwne obroty silnika na zimnym...

Post autor: moryczek » 10 maja 2017, 22:49

Witam. Mam pewien problem.
Miałem awarie kolektora ssącego, dokładnie spadło cięgno z lewego kolektora (od strony pasażera), ale założył mi je spowrotem mechanik.. Mam nowe cięgna które chce wymienić ale jednak te stare się w sumie jeszcze tzymają.. ale do rzeczy:
po tej awari silnik jakoś tak dziwnie zaczął się zachowywać na zimnym silniku. Jak mam obroty tak do 2100 to dziwnie wskazówka obrotomierza faluje, tak jak by nie trzymało obrotów i silnik nie wiedział czy je zwiększyc czy zmniejszyc.. Powyżej 2100 obrotów problem ustaje i normalnie pracuje całość. Wydaje mi się ze właśnie poniżej 2100 samochód troszeczke stracił moc. Gdy silnik sie rozgrzeje to takich problemów raczej nie zauważyłem. Dodam że tak jest jak staram się jeździć bardzo spokojnie. Jeśli redukuje to samochód normalnie zrzuca biegi i ciągnie jak na 3.0L przystało. Przy zmianie biegów nie szarpie, raczej płynnie zmienia biegi, nie dymi. W skrzyni rok temu był wymieniany olej. Czy to dziwne falowanie na niskich obrotach oraz dziwna praca silnika może byc spowodowana tymi kolektorami czy to raczej cos innego?
Pozdrawiam i prosze o pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga