Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

bank właścicielem pojazdu a ubezpieczenie????

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
moryczek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:41
Lokalizacja: Łańcut

bank właścicielem pojazdu a ubezpieczenie????

Post autor: moryczek » 07 maja 2017, 23:27

Witam.
Drodzy forumowicze sprawa wygląda nastepująco:
Kupiłem jakiś czas temu Audi a6 c6 z 2005 roku. Samochód wziąłem na kredyt w banku PBS. Bank został jedynym właścicielem auta ( ja nawet nie jestem współwłaścicielem). Na umowie kupno sprzedaży z poprzednim właścicielem oczywiście widnieje ja jednak jako firma (jednoosobowa działalność gospodarcza). Jak to się ma do ubezpieczeń? Narazie jeżdze na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela ale tak sie zastanawiam i nie moge znaleść żadnych informacji. Przeważnie bank jest współwłaścicielem ale w moim przypadku bank jest jedynym właścicielem auta. Jak wykupić ubezpieczenie??? jakie dane podawac? moje czy banku czy jak to jest? Ja już zgłupiałem.. :/
Może musze zadzwonić do banku i załatwić jakoś abym był współwłaścicielem pojazdu?
Jak to zrobić?
Dodam że ja jako właściciel firmy mam 27 lat i nie miałem wcześciej wykupionych polis OC.. Wiem że składka będzie wysoka w granicach 1800 zł ale jak to mam załatwić z tym bankiem jak na dowodzie ja wogóle nie widnieje..
Pozdrawiam

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 08 maja 2017, 00:17

Nie wiem jak to jest w przypadku banku, ale swoją A6 mam w leasingu i właścicielem jest firma leasingująca. W dowodzie widnieje tylko firma leasingująca, a moja firma jest użytkownikiem auta. Dopiero jak spłacisz kredyt staniesz się właścicielem auta. Musisz mieć od banku dokument, który pozwala Ci na użytkowanie. W polisie są dwie rubryki: właściciel i użytkownik auta, więc nie ma problemu. Wysłałem polisę do leasingu i ją zaakceptowali. Zniżki oczywiście były mojej firmy.

Riker74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:15
Imię: Bartosz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Riker74 » 09 maja 2017, 20:50

Tak jak przedmówca powiedział. Nie ma możliwości aby bank dopisał ciebie jako wspołwłaściciela to to byłoby równoznaczne z przeniesieniem cześci prawa własności. Gdy spłacisz zobowiązanie to staniesz się właścicielem. Co do ubezpieczenia to ubezpieczającym może być inna osoba przecież. Tutaj nie ma problemu.

Awatar użytkownika
Krix0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 369
Rejestracja: 18 kwie 2015, 21:00
Imię: Artur
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: KGR

Post autor: Krix0 » 09 maja 2017, 21:49

Kiedyś było tak że w WK czepial się czemu w dowodzie rejestracyjnym jest kto inny a właścicielem kto inny(choc też nie mieli prawa się czepiac, doświadczyłem tego na własnej skórze) auto nie musi ubezpieczyć właściciel, ważne by było ubezpieczenie.
Wystarczyło przeczytać przepisy, ale kolejnego dnia "puchawa" ktora odesłał mnie z kwitkiem miała minę <rotfl>
Pomoglem ?
Daj pomógł Ciebie nic nie kosztuje a mnie motywuje.
Nie zapomnij napisać czy problem znikł po otrzymanych radach, dla potomnych :)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 09 maja 2017, 22:01

W przypadku kredytu czy leasingu jest się tylko użytkownikiem pojazdu. Właścicielem do czasu końca umowy (lub wcześniejszej spłaty) jest podmiot udzielający kredytu (leasing to forma kredytu, ale nie obniża zdolności kredytowej :) ). W firmie mam kilka aut w leasingu i wiem jak to działa <lol> . W dowodzie jest firma leasingowa, która najbliższą siedzibę ma w Poznaniu (w moim przypadku) i dlatego mam poznańskie blachy zamiast lokalnych <figielek> .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga