Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie odpala bez powodu.

Elektryka
ODPOWIEDZ
Ezkanexo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2014, 09:47
Lokalizacja: Białystok

Nie odpala bez powodu.

Post autor: Ezkanexo » 19 kwie 2017, 06:55

Witam serdecznie Panowie i nie przedłużając przejdę odrazu do sedna. Jakoś do miesiąca temu wróciłem z roboty autem do domu i odstawiłem samochód na parking. Następnego dnia z zamiarem jazdy do roboty wsiadłem do auta no i skonczylo sie tylko na kreceniu rozrusznikiem poniewaz auto nie odpalilo. Probowalem kilka razy, powciskalem gaz, sprzeglo, luz, bieg i niestety nic nie pomoglo krecil sobie i krecil nawet sie nie zajaknal. Auto polecialo do elektryka w czasie gdy bylem w pracy i wrocilo zrobione. Wyszlo 70zl wiec podejrzewam ze roboty zbyt wiele nie bylo. Z opowiesci slyszalem ze bylo bodajze pod kompem i zdejmowana byla deska. Nic nie bylo wymieniane. Auto jezdzilo miesiac czasu bez problemu, palilo na dotyk, az tu nagle 2 dni temu wracajac z roboty odwiedzilem sklepik zeby wziac jakies browarki na wieczor. Po 10 minutowych zakupach wsiadam do auta i co? I to samo... Kreci, kreci i dziekujemy nawet nie zajaknie. Swiecacych kontrolek typu check engine czy immo brak, pompka nabija paliwko bo slychac jej charakterystyczne "łiiii" ale po przekreceniu klucza tylko miota silnikiem nie odpalajac. Akus swierzy pokazuje nieco ponad 12V i kreci z wigorem. Zaznaczam, ze nie jestem asem w te klocki i podmiany czujnikow lub jakies zwieranie nie wchodza w gre. Bardziej licze na jakies sugestie co odkrecic, pociagac, gdzie zajrzec, co przeczyscic, lub na co zwrocic uwage, a nuz czegos dotkne i magicznie odpali, rozwiewajac wszystkie watpliwosci. Wszelakie dane co do autka sa po lewej w profilu. Czekam na jakies propozycje. Pozdrowionka.

pgroszek73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 05 kwie 2016, 16:57
Lokalizacja: Wolin

Post autor: pgroszek73 » 19 kwie 2017, 08:17

Cześć u mojego szefa w pracy było podobnie motor kręcił ale nie odpalał coś miał z kluczykiem (immo) a zaczęło się od mikrostyku zamka w drzwiach kierowcy po otwarciu komp nie miał sygnału i coś się tam zawieszało,wymienił to ustrojstwo i baterię w kluczyku i ma spokój(a6 c5) <mysli>

Ezkanexo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2014, 09:47
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Ezkanexo » 19 kwie 2017, 20:59

Ty no faktycznie mialem w przeszlosci problemy z immo. Rozkodowywanie sie przy slabym aku lub jego odpieciu, a potem hol na kompa do mecha zeby usunac pare bledow i mozna jechac dalej. Koles proponowal mi wrzucenie jakiegos emulatora, ale uznalem ze to bez sensu pchac jakies plytki skoro wszystko dzialalo od dluzszego czasu, ale dzieki za pomysl opcja warta uwagi.

ostapiuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2018, 09:28
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: ostapiuk » 05 lis 2018, 09:54

Witam, mam podobny problem. Auto zakupione kilka dni temu. Silnik 3.0 benzyna, skrzynia automat. Nagle po odpaleniu silnik dostał wyższych obrotów niż zwykle. Zgasiłem auto i już przez 30 min nie mogłem odpalić. Pompka dawała paliwo. Mechanik stwierdził, że przekaźnik 219. Wymieniliśmy na nowy. Auto odpaliło bez problemu. Po czym po kilku godzinach to samo. Nie wywala żadnego błędu. Niemam pomysłu co z tym zrobić...

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 05 lis 2018, 18:10

ostapiuk, kolego podczepiłeś się do tematu z zupełnie innym silnikiem, więc zwróć uwagę czasem do jakiego tematu się dołączasz albo załóż swój i nie wprowadzaj zamieszania.

W A6 C4 chyba nie było żadnego silnika 3,0 - przynajmniej ja nie słyszałem.

Ps popraw też profil!
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 05 lis 2018, 18:16

W C4 były tylko 2.6 i 2.8
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga