Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ABC 2.6 150 KM] Problem spalania/ sondy/ pyt. ogólne

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
pilary1122
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 04 wrz 2014, 18:18
Lokalizacja: kościerzyna

[ ABC 2.6 150 KM] Problem spalania/ sondy/ pyt. ogólne

Post autor: pilary1122 » 10 lut 2017, 21:00

Witam!
Niestety wracam tu z kolejnymi problemami w nieszczęsnej secie....
Zaniepokoiło mnie średnie spalanie rzędu 15l/100, gdzie ostatnio cały czas wychodziło 12,5 - 13,5 przy odpalaniu auta rano i przed wyjazdem z pracy, ale uznałem ok, jest zima więcej chodzi na wolnych. Jeżdżę spokojnie, rzadko kiedy przekraczam ostatnio 100KM/h... Kiedyś w trasie potrafiłem zejść niżej 10l/100km...

I teraz chciałbym przejść do pytania:
Zakładając że moje sondy są ok, silnik ma prawie 90*C to jaka powinna być reakcja silnika na odłączenie sond? Powinna być jakaś wyczuwalna różnica? Może ktoś jest w stanie obczaić w swoim samochodzie jak to się ma... Multimetrem to żadne sprawdzanie, a znowu jest problem z łącznością z Vagiem....


Rano mam taki objaw, że jak ruszę jakiś 100m wcisnę sprzęgło to faluje, ale to jak odpalę i zaraz ruszę, jak się rozgrzeje ok np. 10min i jadę jest ok.
Nadmienie że zmieniłem czujnik tem. dolotu

Sam samochód odpala ładnie czy ciepły czy zimny nawet w mrozach -13*c zbytnio się nie męczył aby odpalił...

Adamlubelak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2015, 21:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adamlubelak » 12 lut 2017, 12:22

Myślę że w 90% tym problemem jest przepływomierz. Oprócz tego pamiętaj że przy mrozach spalanie jest większe z dwóch powodów : paliwo na stacjach mniej kaloryczne i temperatura zapłonu niska. Ale to nie tak wysokich wartości spalania jak u ciebie występują, no i falowanie silnika. Więc stawiam na przepływomierz powietrza.
Take It easy

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga