Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2,5 TDI AAT] Problem z 4-biegowym automatem

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PAGOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 834
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:36
Lokalizacja: BIERUń STARY/ŚLĄSK

[A6 C4 2,5 TDI AAT] Problem z 4-biegowym automatem

Post autor: PAGOR » 26 mar 2009, 22:52

witam

Mam problem ze skrzynią czasem się zawiesi i nie chce wrzucić 3 biegu, muszę się zatrzymać zgasić samochód i jak odpale to chodzi... dodam że dzieje się to sporadycznie rzadko.

VAG pokazuje coś takiego:

Controller: 4A0 927 156 S
Component: AG4_GETRIEBE 01K D73
Coding: PMC 0
Shop #: 0260002338
2 Faults Found:
00652 - Gear Monitoring
16-10 - Signal Outside Specifications - Intermittent
00526 - Brake Light Switch-F
29-00 - Short to Ground

Nawet po przetłumaczeniu nie bardzo kumam o co chodzi, tzn. wyczytałem tylko że coś z przełącznikiem świateł hamulców ( że niewłaściwy sygnał ) :-/

może ktoś wie o co chodzi??

pozdro
PAGÓR
Obrazek

Awatar użytkownika
PAGOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 834
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:36
Lokalizacja: BIERUń STARY/ŚLĄSK

Post autor: PAGOR » 27 mar 2009, 19:09

niewiele mi to pomogło, ma ktoś może jakieś pomysły jeszcze i sposób na rozwiązanie?? :-/
PAGÓR
Obrazek

andrzej12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:11
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: andrzej12 » 27 mar 2009, 19:57

Witam kolegę :-D wyłącznik świateł hamowania ,to nie jest przypadkiem ten koło pedału hamulca,chyba chodzi o ten czteropinowy, który odpowiada za sygnał do skrzyni podczas hamowania.Niewiem czy to napewno to,ale mam taką samą skrzynię w swoim autku i miałem podobną sytuację,ale u mnie była przełamana wiązka z kablami przy tylnej klapie i komp od skrzyni łapał błędy i skrzynia wchodziła w tryb awaryjny tak jak u ciebie.Wtedy właśnie znachor od skrzyni skierował mnie na ten wyłącznik świateł hamowania,który prawdopodobnie często szwankuje i trzeba wymieniać,no ale diagnoza vagiem wskazała na tą wiązkę i zwarcie do masy,niewim czy coś pomogłem ale zwróć na to uwagę.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PAGOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 834
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:36
Lokalizacja: BIERUń STARY/ŚLĄSK

Post autor: PAGOR » 27 mar 2009, 20:29

no kolego diagnoza Vagiem wykazała błąd sygnału wyłącznika świateł hamowania więc może to jest to, teraz pozostaje kwestia ile takie ustrojstwo może kosztować i czy dostanę to gdzieś poza ASO <hmm>

a powiedz mi jeszcze o którą wiązke chodzi przy tylnej klapie bo ostatnio miałem problem (w sumie mam nadal) z wilgocią w bagażniku i może ma to jakiś związek z tym wszystkim ...
PAGÓR
Obrazek

andrzej12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:11
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: andrzej12 » 28 mar 2009, 09:11

Witam, :-) ja mam avanta a ty sedana,u mnie wiązka znajduje się w lewym górnym rogu klapy i widać ją po otwarciu klapy,ale ogólnie kable do świateł stop i inne są gdzieś w bagażniku u mnie w tej wiązce był kabel do trzeciego światła na szybie i to on tam broił,wyłącznik świateł stopu kosztuje w aso około 120zl.i tylko taki radzą kupować.Są tam dwa dwu pinowy,i cztero pinowy,u mnie wszyscy wskazywali na ten cztero pinowy co potwierdzali też i w aso.Ale zanim wydasz kasę radziłbym ci podjechać do jakiegoś szpeca od automatów i podpytać jeszczę.Jeżeli błąd po skasowaniu wraca to pewnie chodzi właśnie o ten wyłącznik,u mnie nie powrócił ale wyszła właśnie przerwa,czy zwarcie i właśnie wtedy elektryk zjażył tą wiązkę,no i jeszcze ci powiem że po usunięciu usterki błąd sam niechciał się zresetować musiałem podłaczać pod vaga,po tym zrobiłem już 20tyś km i jest ok.Pozdrawiam :-D i życzę powodzenia,napisz jak się z tym uporasz.

Awatar użytkownika
PAGOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 834
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:36
Lokalizacja: BIERUń STARY/ŚLĄSK

Post autor: PAGOR » 28 mar 2009, 10:10

ok dzięki za podpowiedzi w poniedziałek będę z tym walczył, ehhh "kochane" automaty hehhe :-P
PAGÓR
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga