Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP] Zapytanie o działanie Tiptronica

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Łukasz777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:43
Lokalizacja: Wielkopolska

[ TIP] Zapytanie o działanie Tiptronica

Post autor: Łukasz777 » 03 sty 2017, 22:23

Witam,jestem od dziś na forum.Moje pytanie skierowane jest do ludzi którzy już jeżdzą trochę A6,bo ja swoją posiadam dopiero od 3msc.Moja 3.0Tdi(BMK) posiada skrzynię z symbolem HKG.Wszystko fajnie pracuje,brak praktycznie jakiś szarpnieć,hamowanie biegami też płynnie ale jest pewna cecha mojego auta która mocno mnie zastanawia.Mianowice jadąc np na 3b i dodając gaz auto normalnie przyśpiesza i obroty cały czas pną się do góry bez zmiany biegu.Ale gdy nagle ujmę gazu to pomimo wzrostu prędkości,auto nie zostaje na tych samych obrotach,które były przed chwilą lecz nagle spada o np. dobry tysiąc w dół,bez zmiany przełożenia na wyższe.Wydaje mi się to dziwne bo wg mojego toku myślenia po odjęciu gazu powinno zostać na obrotach,a spaść powinny po zmianie biegu na wyższy.Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat?Dodam,że podobno w moim egzemplarzu jest soft od C7,jest też coś w rodzaju wolnego koła,gdy puszczę gaz to leci dalej na biegu,ale obroty spadają do około 1000/min.Po dotknięciu gazu wszystko wraca do normy.To akurat wydaje mi się normalne,martwią mnie te obroty które wcześniej opisałem.Przebieg na chwilę obecną to 195tys km.Pozdro

luk330
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:43
Imię: ŁUKASZ
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ożarów Maz.
Kontakt:

Post autor: luk330 » 04 sty 2017, 21:55

jak ujmiesz gaz to pewnie już zapina się lockup (czyli jakby zasprzęgla się napęd). A jak dodasz znow gazu to idzie juz z tych, nazwijmy to "obniżonych" obrotów?

Co do softu - nie ma czegos takiego jak soft C7. Tak jak zaobserwowałeś działają te skrzynie po prostu w trybie drive. W trybie sport i manualnej zmiany biegów cały czas praktycznie zapięty jest lockup.
A6 C6 3.0TDI quattro z wydechem by Street Lane Garage :)

Łukasz777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Łukasz777 » 04 sty 2017, 23:59

Pojeżdzę jutro i przyjrzę się dokładnie temu.Ale z tego co pamiętam,to po odpuszczeniu gazu obroty spadają,jakby skrzynia zmieniła bieg na wyższy.Ale po ponownym wciśnięciu gazu,znów ciągnie z tych jakby wyższych obrotów.Generalnie jak wymieniałem teraz olej w silniku to ''przebadali'' mi wszystko kompem i skrzynia nie wykazuje żadnych błędów,przy spokojnej jezdzie też to zjawisko nie występuje-jedynie gdy pociskam.Olej w skrzyni był wymieniany 2lata temu metodą dynamiczną.Spróbuję jeszcze popatrzeć w trybie S czy jest tak samo.Gość,który mi to auto sprzedawał twierdził,że w skrzyni jest wgrane oprogramowanie od modelu C7.Aż na tyle się nie znam,ale po przejechaniu się stwierdziłem,że wszystko pracuje płynnie.Tylko te dziwnie skaczące obroty,jakby sprzęgło się slizgało?Ogólnie z auta jestem zadowolony,tylko mnie ta skrzynia trochę zastanawia.No i palić by mogło trochę mniej... :)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 05 sty 2017, 00:22

Podjedź na diagnozę do Teo Motors w Swadzimiu koło Poznania, a szef warsztatu (p. Myszkowski) powie Ci w jakim stanie jest Twoja skrzynia <lol> . Coś mi się wydaje, że coś jest u Ciebie nie tak...

Łukasz777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Łukasz777 » 05 sty 2017, 18:09

Dzięki za podpowiedz.To jest 25km od mojego miejsca pracy,wiec nawet pasuje.Dziś pojezdziłem i wszystko ok.Może dlatego,że zbytnio nie było jak cisnąc przez ten śnieg.Podjadę tam i zobaczymy co powiedzą.Pozdro

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 05 sty 2017, 19:32

Najpierw musisz umówić się na wizytę, ponieważ nie przyjmą Cię od tak. Kolejka jest tak na tydzień do przodu.

Łukasz777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Łukasz777 » 05 sty 2017, 22:03

Z tego co sprawdzałem na ich stronie,to nie pracują w weekendy,a ja znów wyjazdy do pracy mam w weekendy.A w tygodniu to mi się nie chce jechać 200km w 1str na diagnostykę skrzyni.Poszukam coś blizej siebie... <luzik>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga