Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Prośba o wycenę kolizji sedan

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
bartekino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2015, 08:55
Lokalizacja: Inowrocław

Prośba o wycenę kolizji sedan

Post autor: bartekino » 30 sie 2016, 08:38

Koledzy ostatnio gościu sie zastąpił i najechal na tył mojej gwiazdy. Generalnie uderzenie było moim zdaniem mocne. Ale po wyjściu okazało się że mało co widać. Ogólnie zderzak mała dziura klapa delikatnie porysowana a pod zderzakiem tyle co widać belka pęknięta oraz po otworzeniu bagażnika/klapy nie chce się zamknąć Tak jak by coś się wygielo i blokuje. Pierwszy raz spotkanie z rzeczoznawca. Ile mniej-więcej powinien wycenić szkodę? I ogólnie może jakieś rady?

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prośba o wycenę kolizji sedan

Post autor: Łukasz1981 » 30 sie 2016, 19:38

bartekino pisze:Koledzy ostatnio gościu sie zastąpił i najechal na tył mojej gwiazdy. Generalnie uderzenie było moim zdaniem mocne. Ale po wyjściu okazało się że mało co widać. Ogólnie zderzak mała dziura klapa delikatnie porysowana a pod zderzakiem tyle co widać belka pęknięta oraz po otworzeniu bagażnika/klapy nie chce się zamknąć Tak jak by coś się wygielo i blokuje. Pierwszy raz spotkanie z rzeczoznawca. Ile mniej-więcej powinien wycenić szkodę? I ogólnie może jakieś rady?
Kolego zerknij na mój wątek poniżej .. stłuczka a6 c5 ... z miejsca ściągaj zderzak tył i pokazuj każdą uszkodzoną pierdółkę ... zobacz na mój kosztorys części z aso .... jak nie zrobią szkody całkowitej to masz z 6 tyś do przodu

lukaszpra
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 09 gru 2016, 15:50
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Morawica

Post autor: lukaszpra » 10 gru 2016, 16:27

Witaj kolego, z własnego doświadczenia powiem Ci tak: ubezpieczyciele specjalnie zanizaja wypłay odszkodowań jest to częsty proceder dzisiaj przykład? poł roku temu gdy jescze byłem posiadaczem A4 sąsiadka wyjeżdżając z parkingu uszkodziła mi tylne drzwi nadkole felge i zderzak, PZU wycenił całość na 2000 tyś zł nie do końca mi się to podobało pojehalem do swojego mechanika on zauważył dodatkowo cofnięte tylne koło o 8mm co się okazało? lekkiemu uszkodzeniu poddane zostały sanki, wysłałem do nich odpowiednie pismo ze zdjęciami i opinią mechanika, po kilku dniach ponownie przysłali rzeczoznawcę tym razem auto bylo oglądane u mojego mechanika w jego obecności do 2000 zł dopłacili 4000, co i tak mnie nie zadowala bo według kosztorysu cześć która podlega (wymianie) czyli sanki nie będzie to oryginalna część lecz zamiennik oczywiście ubezpieczyciel musi wymienić to na nowe i oryginalne dlatego tez tą sprawę zostawiam już firmie zewnętrznej, tak więc uzbrój się w cierpliwość, dokonaj dokładnych oględzin auta a gdy będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości nie bój się walczyć o swoje
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga