Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[multi] probelm ze szkrzynia

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
ozil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:44
Lokalizacja: Szczecin

[multi] probelm ze szkrzynia

Post autor: ozil » 28 sie 2016, 19:30

Witam
Od kilku dni gdy jezdze po miescie i chce ruszyc ze swiatel raz na jakis czas skrzynia tak jakby sie slizgala? Wkrecaja sie obroty auto szarpnie i gasnie :/
Czy to problem ze sprzeglem konczy sie? Pozniej jak stoje na D na swiatlach to tak jakby trzaslo autem :/ wrzuce na N i pozniej znow na D i przestaje. Brak bledow w komputerze. Moze sterownik? Sprzeglo dwumas? Adaptacja?

[ Dodano: 2016-08-28, 19:30 ]
Nikt nic ? Nikomu sie skrzynia nie slizgala przy ruszaniu?

MISQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 220
Rejestracja: 15 maja 2016, 19:37
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: MISQ » 28 sie 2016, 19:52

na wyzszych biegach nie ma tego problemu ? ogolnie jak by sie sprzegło konczylo to bedzie slizgac przy agresywnej jezdzie, pod górke itp.
Przeróbki - rzeźby to JA ;)

ozil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:44
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ozil » 28 sie 2016, 22:08

Nie ma wg problemu na wyzszych biegach chociaz nie wiem czy ich nie przeciaga o czasem przy stalej predkosci mozna zauwazyc falujace obroyu, na lopatkach wszystko smiga pieknie, sporadycznie sie to zdarza, na D chcd ruszyc ze swiatel i jest takie szszszs tak jakby pasek sie slizgal, i obroty podchodza w gore i mysli pewnie zeby wrzucic zasymulowac 2 bieg i wtedy szarpniecie i gasnie.
Poziom oleju moze miec cos do rzeczy? Jakosc stary ? Bledow w auto trans zero. Jakby adaptacja wypadla go by pokazalo normalnie blad ? Czy trzeba sie gdzies glebiej zapodziac w wcds ?

MISQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 220
Rejestracja: 15 maja 2016, 19:37
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: MISQ » 29 sie 2016, 05:57

niski stan oleju na pewno robił by krzywa robote, głosna zmiana biegów itp, stary olej tez bo ilosc syfu jaka tam jest jest masakryczna
Przeróbki - rzeźby to JA ;)

ozil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:44
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ozil » 17 wrz 2016, 18:53

a jaka przyczyna jak np. Dojezdzasz do skrzyzowania auto sie dalej toczy patrzysz mozesz jechac i na gaz i takie lekkie pukniecie ze slyszalnym metalicznym uderzeniem? Takie puk doslownie delikatne. Dodam ze skrzynia pracuje bez zarzutu, zero bledow kompletnie nic. Teraz jak sie ochlodzilo to juz nie slizga na starcie i idzie normalnie hmm... Za to te metaliczne udrzenie delikatne pukniecie ledwo wyczuwalne przy dodaniu gazu kiedy auto sie toczy.

[ Dodano: 2016-09-17, 18:53 ]
Widze ze powyzej nikt nic.
Natomiast moze ktos wie co zwiastuja falujace obroty? Jade 50km/h i obroty faluje pomiedzy 1000-1200 troche powyzej? Koniec skrzyni? Sprzeglo ? Luzny lancuch? Dodam tez ze jak si erozpedzam to przy 90km/h skrzynia zaczyna szarpac i musze odpuscic gaz i zaczac powoli rozpedzac na delikatnym gazie :/ co na autostradzie jest denerwujace...

Awatar użytkownika
lyngso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:58
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lyngso » 18 wrz 2016, 08:08

Witam

Może zacznij kolego od podstaw.
Nie piszesz nic o wymianie oleju. Kiedy była ostatnia? Ta skrzynia musi mieć wymianę co 60k km.
Czy obroty falują Ci też jak masz na P?
Nie mam doświadczenia w diagnostyce multitronica ale te dwie rzeczy możesz sprawdzić, żeby zawęzić swoje poszukiwania.
Skoro taki słaby odzew na forum, to może warto wydać parę stówek i udać się nawet do ASO na diagnostykę.

Pozdrov

Awatar użytkownika
makaveli2pac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 03 mar 2016, 23:10
Lokalizacja: szczecin

Post autor: makaveli2pac » 10 gru 2016, 23:54

Kolego łańcuch się wyciągnał. zapewne masz objaw taki że jak staniesz na światłach chcesz ruszyc puszczasz hamulec auto się toczy wciskasz gaz a one szaropnie jak powalone do przodu ( taka dziura pierw cisza potem szarpniecie). Przetestuj sobie na podjezdzie dosc stromym jak zero reakcji do przodu to skrzynia papa tzn remont ( wymiana łancucha polerowanie jednego stożka ktorego nie da się wymienic koszt 5-5tys zl koszt naprawy całej skrzyni 8 tys zl

lukanio186
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2016, 16:59
Lokalizacja: ŻELKÓW KOLONIA

Post autor: lukanio186 » 11 gru 2016, 12:47

Popieram poprzedników. Należy zacząć od podstaw. Tez jestem posiadaczem multimedialne i u mnie odpukać nic się nie dzieje. Kolego znasz historie tego auta tzn skrzyni? Jaki jest aktualny przebieg? Kiedy był ostatnio wymieniany olej...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga