Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Stłuczka na stacji benzynowej

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
Aston74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 05 mar 2016, 12:18
Lokalizacja: Warszawa - okolice

Stłuczka na stacji benzynowej

Post autor: Aston74 » 16 cze 2016, 20:58

Witajcie,
jak to w życiu raz na wozie raz pod wozem jechałem sobie spokojnie po tankowaniu i z za rogu niespodziewanie wychynął GOLF. Prędkość nie duża no ale spotkanie nieuniknione czego efektem było to co na zdjęciu.


Obrazek

No cóż bywa ale szkoda jest. Przyjechała policja wyjaśniła Panu kto jest winien i szybko powstało jego oświadczenie o wypadku.
Samochód oczywiście do ASO, wycena szkody wraz z akceptacją kalkulacji (raptem 14 dni) i naprawa ... (jeszcze trwa).

Do wymiany błotnik zderzak lampa (mało oryginalna), intercooler, przedni pas wzmocnienie i parę pomniejszych elementów.
Do lakieru cały przód błotniki prawy, lewy zderzak, maska.

I teraz najciekawsze propozycja ubezpieczyciela 8.900 zł :shock:

Wycena ASO 21.000 zł :shock:

No cóż było robić do pracy 43 km bez samochodu nie idzie, a pod ręka nie miałem nic zastępczego.

Decyzja naprawa w ASO, samochód zastępczy od Ubezpieczyciela (jeździłem 20 dni) niestety w wypożyczalni nie mieli nic w gabarycie A6 więc dostałem RENAULT Talizman (bez skrętnej tylnej osi ;) )

Naprawa blacharska zakończyła się kilka dni temu ale niestety to nie koniec silnik po 30 dniach stania pracuje jak ... no nic nie powiem w każdym razie na wolnych obrotach chodzi w kółko. Przed kolizją chodził jak zegarek bez żadnych drgań. No jak na 2.0 TDI prawie bez żadnych.

Diagnoza uszkodzona pierwsza pompka. Dodam, że diagnoza płatna osobno 320 zł.

I tu pytanie do Was co w takiej sytuacji robić ?

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 17 cze 2016, 14:17

Ale nie rozumiem do końca problemu.

Naprawiasz w ASO i wszelkie koszta pokrywa jak rozumiem ubezpieczyciel? Czy sam wstawiłeś do ASO i oczekujesz że ubezpieczyciel zwróci koszta? Generalnie ja bym ci polecał przejście się do prawnika który zajmuje się ubezpieczeniami. Oszczędzisz sobie nerwów i dodatkowych kosztów.

Generalnie jest tak, że skoro nie z twojej winy, to ubezpieczalnia gościa od golfa powinno zwrócić w zasadzie wszelkie koszty jakie poniosłeś ze względu na stratę. Jeśli samochód wymaga dodatkowych napraw, ze względu na szkody spowodowane przez wypadek, to nadal ubezpieczalnia powinna to pokryć.

Samochód powinien zostać doprowadzony co najmniej do stanu jak sprzed wypadku.

Trzeba pamiętać o jednym, ubezpieczalnia będzie próbowała cię zrobić w konia jak tylko się da, praktycznie zawsze pierwsza wycena jest bardzo mocno zaniżona.

Aston74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 05 mar 2016, 12:18
Lokalizacja: Warszawa - okolice

Post autor: Aston74 » 17 cze 2016, 20:33

Dzięki za info ale właśnie ASO stwierdziło, że niewłaściwa praca silnika nie jest związana z kolizją i tu mam problem ...

Wskazałem Ubezpieczycielowi, że naprawa ma być w ASO i bezgotówkowa nie oczekuję zwrotu kasy tylko doprowadzenia samochodu do stanu sprzed szkody ale niestety ASO się wypiera i informuje, że niewłaściwa praca silnika (uszkodzenie pompki) nie ma związku ze szkodą.

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 17 cze 2016, 20:50

No cóż, w takich przypadkach pozostają rzeczoznawcy, np. z PZMOT... ale sprawa będzie problematyczna.

Aston74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 05 mar 2016, 12:18
Lokalizacja: Warszawa - okolice

Post autor: Aston74 » 18 cze 2016, 09:26

No cóż nie jest dobrze w takim razie ale spróbuję powalczyć zobaczymy co się uda zdziałać ...

lukirks83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2016, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukirks83 » 18 cze 2016, 14:47

jeżeli po wypadku jest problem z silnikiem to raczej to udowodnisz ale ubezpieczyciel bedzię się bronił tym że to wina serwisu i tak w kółko. Dobry adwokat i odrazu sprawa do sądu, w sądzie po 2 latach coś wydębisz od ubezpieczyciela.
do samego końca, mojego lub jej :)

Aston74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 05 mar 2016, 12:18
Lokalizacja: Warszawa - okolice

Post autor: Aston74 » 20 cze 2016, 19:48

Dwa lata to raczej długo, a co do tego czasu z samochodem :| oj przyjdzie na własną rękę coś z tym zrobić. Jutro wizyta w serwisie zobaczymy co ugram ... pewnie skończy się <nerwus>

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 20 cze 2016, 21:42

Jak zwykle wykładasz z własnej kieszeni a później walczysz żeby Ci oddali to co wydałeś.

lukirks83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2016, 19:40
Lokalizacja: Lublin

stłuczka

Post autor: lukirks83 » 20 cze 2016, 22:06

Ziomek pisze:Jak zwykle wykładasz z własnej kieszeni a później walczysz żeby Ci oddali to co wydałeś.
dokładnie <okok>
do samego końca, mojego lub jej :)

remek78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:36
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: remek78 » 22 cze 2016, 20:05

Podeślij do mnie kosztorys to sprawdzę ile jest zaniżony i co da się uzyskać .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga