Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] HOMELINK - inaczej - fotorelacja

Warsztat
Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

[A6 C6] HOMELINK - inaczej - fotorelacja

Post autor: Bart_d » 09 cze 2016, 08:46

W związku z tym iż wkurzało mnie walanie się pilota od bramy po aucie postanowiłem dostawić sterowanie HOMELINK. Oryginalny system byłby dość kłopotliwy w instalacji i nawet nie wiem czy obsługiwałby piloty ze zmiennym kodem.
Prostszym rozwiązaniem było dostawić własnego dodatkowego pilota i sterować nim z oryginalnych przycisków.
Tak wyglądają przyciski po rozłożeniu:

[center]Obrazek [/center]



Bardzo trudno jest dostać lampkę do A6 C6 z panelem z przyciskami homelink bez sterowania szyberdachem i jeszcze w szarym kolorze, a jeżeli już są to po 200-300zł.
Dla tego taniej, bo już od 50zł, można dostać całą lampkę od Q7 (która jest identyczna) ze sterowaniem solardachem, szyberdachem i homelinkiem.
Oczywiście coś za coś... wówczas trzeba troszkę się na-wycinać (na szczęście z tyłu panela środkowego jest dokładnie zaznaczony zarys który trzeba wyciąć).
Doszedł jeszcze jeden "kolorowy" problemik <zalamka> , ponieważ szary, szaremu nie równy i moje przyciski są o ton ciemniejsze.... ale jakoś to przeżyję.
[center]Obrazek [/center]

[center]Obrazek [/center]

Następnie z płytki przycisków najlepiej usunąć wszystkie elementy oprócz (w czerwonych kółkach): zasilania podświetlenia przycisków, diod led i mikro styków.

[center]Obrazek [/center]


Dalsze prace to podłączenie styków i diody sygnalizacyjnej do pilota - tedo szczegółowo opisywał nie będę bo jak wiadomo piloty są różne...
Po podłączeniu i złożeniu wygląda to tak:

[center]Obrazek [/center]

Tutaj należy się jedna UWAGA... zasiliłem swojego pilota z instalacji samochodu ale.... mój pilot zasilany był baterią +12V i dzielnie znosi nawet +14V (co sprawdziłem). Nie mam pewności czy każdy pilot na +12V tak się zachowa czy trzeba dostawić np. stabilizator 78L12 czy diodę zenera?

Pozostaje jeszcze podłączenie do instalacji samochodu. Kostka do przycisków HOMELINK nosi nr 4E0 971 980

[center]Obrazek [/center]

Masa - do brązowego przewodu we wtyczce lampki - pin 8
+12V - do czarno/czerwonego przewodu we wtyczce lampki - pin 3
podświetlenie - do szaro/niebieskiego przewodu we wtyczce lampki - pin 2

[center]Obrazek[/center]

Dalej pozostaje nam tylko złożenie lampki do kupy... i radość z kolejnej zabawki <okok>

[center]Obrazek [/center]
Ostatnio zmieniony 18 lip 2017, 13:11 przez Bart_d, łącznie zmieniany 9 razy.

Xaos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:42
Imię: Andrzej
Moje auto: Allroad C8
Rocznik: 2020
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Xaos » 02 sie 2016, 14:13

Witam , bardzo ciekawe rozwiązanie.
Mamy dwa pytania:
Jakich narzędzi użyłeś do cięcia w plastiku ? Będę to robił pierwszy raz , stąd moja prośba o poradę.
Napisałeś :" Masa - do brązowego przewodu we wtyczce lampki - pin 8 " ale ze zdjęcia wynika , że przewód brązowy to pin 6 lub 12 . Możesz sprawdzić czy nie zrobiłeś błędu w opisie ?

Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 03 sie 2016, 06:42

Witam
Do wycinania używałem wyłącznie noża typu "mój ulubiony scyzoryk". Trzeba niestety z 1h poświęcić aby trasować raz za razem po wewnętrznych liniach aż do skutku.
Co do masy to faktycznie idzie ona do pinu 6 (T12s/6 - 31), a nie jak wcześniej napisałem ósmego - już poprawiam.
Pozostałe piny są ok tj.:
- T12s/3 - potencjał plus 12V;
- T12s/2 - podświetlenie.
Tak na marginesie to dla kogoś kto używa pilota po kilka razy dziennie to jest to rewelacyjne rozwiązanie - już nie dynda mi się pilot przy kluczach ani nie wala po schowkach.

qba__
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:08
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie

Post autor: qba__ » 27 lip 2017, 11:15

Siema. Mam problem. Zrobiłem tak jak pisałeś. Wywalilem wszystko z płytki polutowalem i przycisk działa. Otwiera i zamyka bramę. Problem pojawia się wtedy gdy chcem podlaczyc podświetlenie. Dodam tylko kostkę z pinem oświetlenia i przestaje działać pilot... odpinanam podświetlenie i pilot dalej działa. Co to może być?

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 27 lip 2017, 11:48

Witam
Masz prawdopodobnie gdzieś zwarcie... teraz przypominam sobie że chyba trzeba było jeszcze odizolować/poprzecinać ścieżki mikrostyków tak aby nie zwierały się one z innymi obwodami...od każdego przycisku/mikrostyku prowadziłem do pilota po 2 przewody bo wcześniej miały chyba wspólną masę z podświetleniem.

Pczester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 17 wrz 2016, 22:47
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: Pczester » 30 lip 2017, 11:34

A ktoś może wie, do jakiego pilota można skopiować / zakodowac piloty NICE SMILO oraz NICE ERA FLOR. Mam takie dwa piloty i chce je zastąpić jednym uniwersalnym który połącze jak wyżej do fabrycznego HOMELINK który niestety obsługuje moich bram.

luki1980k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2019, 01:39
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: luki1980k » 03 lis 2019, 10:00

witam, nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada, bo post dosyc stary, ale przypadkiem na niego trafilem, a chcialbym zrobic to samo, co autor posta. teoretycznie wszystko rozumiem, ale nie wiem co i jak pousuwac i porozlączac z plytki przycisku homelink, bo nie wyswietlaja sie zdjecia:( ma ktos moze te fotki gdzies zapisane, albo autor posta poratowalby? pozdrawiam serdecznie i dzieki z gory:)

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: [A6 C6] HOMELINK - inaczej - fotorelacja

Post autor: darel » 27 lis 2020, 12:23

Odgrzewam temat... Ja również chętnie zobaczę fotki, bo niestety nie mam szans na zakodowanie mojego HL i musze kombinować inaczej. W bramie mam bisecur i z tego co wyczytałem nie da się tego zgrać razem stąd rozważam wdrożenie opisanej tu metody, żeby podpiąć oryginalnego pilota pod klawisze HL.

silnikpb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2020, 06:42
Imię: Paweł
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Puławy

Re: [A6 C6] HOMELINK - inaczej - fotorelacja

Post autor: silnikpb » 22 paź 2021, 08:39

Witam. Czy ma ktoś fotki lub info co i gdzie przeciąć, usunąć?? Robię u siebie taki myk, potrzebuje porady.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga