Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

MONTAŻ HAKA ELEKTRYCZNEGO ORIS A6 C7

Nadwozie
ODPOWIEDZ
sebasuperman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2015, 23:09
Lokalizacja: Mściszewice

MONTAŻ HAKA ELEKTRYCZNEGO ORIS A6 C7

Post autor: sebasuperman » 25 maja 2016, 10:58

Witajcie, czy jesteście w stanie pomóc mi w skompletowaniu zestawu do montażu Haka elektrycznego. Super, gdybyście podali numery części.

np:
Hak:
4G0 800 491 Q

co zmieniają w samym haku ostatnie litery?

czy potrzebny jest tez moduł haka? (nigdzie nie mogę czegoś takiego znaleźć), czy też audi ma już wbudowany system?

Czy wersja do sedana lub kombi czymś się różni?


Pozdrawiam
MODY:

DPF - OFF
KLAPY KOLEKTORA - OFF
EGR - OFF
CHIP - 212 KM / 480 NM
ELEKTRYCZNY HAK
OŚWIETLENIE AMBIENTE - w trakcie... :)

mb83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 22 lip 2014, 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mb83 » 05 lip 2016, 22:59

Szukaj kompletu, moduł + hak... wiązka elektryczna do kupienia w vns media. Ja kupiłem hak z modelu 2015r i tam jest zamieniony plus z minusem w porównaniu z hakiem z mojego rocznika i nie mogłem dojść czemu nie trybi... elsa win, mienik i sprawdzanie kabli i wreszcie wyszło :) numerów części nie znam. Pamiętaj o plastiku wraz z cięgnem do bagażnika do otwierania haka... elektryczny to się tylko nazywa, otwiera się go ciągnąc za linkę w bagażniku

Barthezo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2016, 20:37
Lokalizacja: Manchester

Post autor: Barthezo » 30 gru 2016, 11:02

Podeone się pod temat :)

Chce zamontować do mojej audi a6 c7 2012 r sedan hak holowniczy.
Nie będzie to ten elektryczny tylko zwykły.

Moje pytanie to czy ktoś z was mógłby doradzić coś na temat demontażu samego zderzaka??

Nie chce urwać żadnych zaczepow i byłoby łatwiej jakby ktoś poradził kto to już robił

Z góry dzięki

cooljack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 27 mar 2016, 13:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cooljack » 30 cze 2017, 15:04

pytanie z innej beczki....mozna zamontowac sam hak skladany/uchylanay a moduł podłączyc uniwersalny?....zwalnianie haka i blokowanie jest mechaniczne linką? czy jest tam jakiś elektromagnes i bez ori modułu nie bedzie to grało????

[ Dodano: 2017-06-30, 15:04 ]
czy nikt sie nie orientuje???? czy hak bez modułu Audi da sie rozłożyć , bezpiecznie zatrzasnac a następnie rozblokować i schować w zderzaku...pytam bo nie miałem tego okazji ogladać na żywo...

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 30 cze 2017, 21:52

ja jedynie zgaduję: powinno się dać.
Samo składanie i rozkładanie haka jest raczej czysto mechaniczne (wniosek po zabawie z moim hakiem). Moduł prawdopodobnie sprawdza czujniki pozycji haka oraz wyłącza tylne czujniki cofania.

Sambi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 14:52
Lokalizacja: Orzysz/Essen

hak

Post autor: Sambi » 15 sty 2018, 22:13

Hak tylko z nazwy jest elektryczny, składa i rozkłada się czysto mechanicznie, bez elektryki też bezpiecznie da się rozłożyć. Moduł służy do odlaczenia czujników parkowania, wyswietlenia na MMI pozycji rozlozonego haka odlaczenia bodajże ESP po podlaczeniu przyczepy i podlaczeniu gniazda w które wpina się przyczepę ewentualnie bagażnik na rowery, wtedy musi być gniazdo 13-pinowe. Jeśli chodzi o vns media to dużo niepochlebnych opinii jest na necie.

marcin2685
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2018, 08:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Numer hak uchylny elektryczny

Post autor: marcin2685 » 26 lip 2018, 11:07

Witam wszystkich
Zastanawiam się nad doposażeniem auta w hak uchylny ( Ala elektryczny ) znalazłem hak z takim numerem 4G0800491Q i nie wiem czy będzie pasował do mojego auta ( posiadam autko z 2011 roku 2,0 TDI 177 KM Avant)
Proszę o podpowiedz z góry dziękuje Pozdrawiam

VAGPatrick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 22 kwie 2017, 15:09
Lokalizacja: Sieraków Śląski

Post autor: VAGPatrick » 27 lip 2018, 09:15

I przedliftowy i poliftowy idzie założyć. Tam są delikatne różnice tylko.
A6 C6 3.0T 433KM/550NM Było.
A6 C7 2.0 TDI 215KM/450NM Było.
A7 3.0 TDI 307KM/644NM Jest!
PP AUTO CENTER
Doposażanie|Tuning|Hamownia

mari123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mari123 » 29 sie 2019, 16:03

Chciałem zamontować w swoim aucie hak i w związku z tym mam kilka pytań.

1) Zakładam, że przy tego typu aucie wiązki wpinające się bezpośrednio pod poszczególne przewody do kierunkowskazów, świateł stop itd. Odpada. Pachnie mi to strasznym druciarstwem, poprawcie mnie, jeśli jestem w błędzie.

2) Czy lepiej kupić nowy zestaw np. Westafalia wraz z wiązką i modułem, czy lepiej skompletować sobie używany, fabrycznym zestaw ORIS?

3) Zakładając, że wybieram fabryczny hak ORIS, co będę potrzebował? Z tego co mi się wydaje, potrzebuję:
- hak ORIS dla auta bez pneumatyki wraz z gniazdem i jego przewodem oraz mechanizmem wysuwania haka i jego przewodem
- przycisk (gałka) z kontrolką umieszczony w bagażniku po lewej stronie do wysuwania haka
- moduł i jego uchwyt umieszczony w bagażniku po prawej stronie
- wiązka od modułu do instalacji auta
- kodowanie modułu przyczepy i innych (u mnie chyba tylko PDC, bo nie mam kamery, ACC itd.)

4) Hak będzie mi potrzebny do montowania bagażnika na rowery oraz prawdopodobnie do ciągania przyczepy kempingowej DMC 1600 (chyba maksymalna, jaką wg. dowodu mogę ciągnąć). Teraz bardzo istotne dla mnie pytanie: jak holowanie takiej przyczepy wpływa na skrzynie biegów (S-tronic, 2.0 TFSI quattro 252 PS)? Boję się przypalonego sprzęgła, uszkodzonej skrzyni itd. Auto nie ma fabrycznego przygotowania pod hak. Wakacje z przyczepą nie są dla mnie ważne, więc gdyby jakkolwiek mogłoby to się odbić na aucie to z miejsca rezygnuję.

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 02 wrz 2019, 07:34

1) Takie rozwiązanie jest ryzykowne i montowanie uniwersalnego modułu już kilka razy zakończyło się uszkodzeniem modułu komfortu.
3) To jest wszystko czego potrzebujesz tylko trzeba zwrócić uwagę na:
- hak czy jest od pneumatyki czy od zwykłego zawieszenia;
- przedlift czy polift - różnica w instalacjach;
- sterownik przedlift czy polift - różnica w instalacjach oraz różnica w sofcie;
- uchwyt cięgna - różnica w budowie w zależności od nadwozia;
- instalacja musi być dopasowana pod hak w zależności czy przedlift czy polift i sterownik przedlift czy polift.

Mogę pomóc w dopasowaniu i instalacji ale zapraszam na PRIV bo muszę mieć więcej informacji.

YaroC6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 02 lut 2012, 21:56
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.6 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: YaroC6 » 26 lis 2019, 16:24

Czyli da rade wrzucić hak z polifta do przedlifta ? Mam w swoim przedlifcie hak ale musze go zamienić (urwałem linkę tą którą się go rozkłada, "została mi w ręku") i mam na oku hak z polifta. Więc zakładając sytuację że wyjeżdżam starym hakiem od siebie i wjeżdzam poliftowym, instalację zostawiam swoją bo jest ok, tylko wpinam się w kostkę z nowego w której jest microswitch od sygnalizacji otwarcia/zamknięcia. Dobrze rozumiem że wszystko zagra ? Stary hak ma końcówkę T, a nowy Q. Wiązka starego haka ma końcówkę A, a w polifcie C. Nie mam teraz dostępu do elsy żeby sprawdzić dokładną różnicę

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 06 lut 2020, 07:40

Trochę późno odpowiadam... ale lepiej późno niż wcale... jak coś to będzie dla potomnych:

Można wstawić hak z polifta do przedlifta ale:

- hak z literką Q jest od zwykłego zawieszenia, a T od pneumatyki - fizycznie będzie pasował ale technicznie będzie niepoprawnie jeżeli nie masz pneumatyki;
- instalacja haka (od gniazda 13 pinowego do czarnej kostki) różni się przedlift - polift.....więc jeżeli podłączysz ją do dalszej instalacji haka idącej do sterownika i samochodu to będzie fault - chyba że przełożysz istalację ze starego do nowego haka.

Faceebook A6Klub PL

Post autor: Faceebook A6Klub PL » 13 mar 2020, 11:41

Witam, temat już był poruszany natomiast interesuje mnie montaż haka ale do C7 po lifcie z pneumatycznym zawieszeniem i quatro 2017 rok. Proszę niech mi ktoś pomoże i napisze numery wszystkich numerów części do konkretnie tej wersji. Hak, wiązka, moduł, rączka a mega super by było jakby ktoś miał jakiś manual co i jak po kolei się robi. No i czy ktoś zakładał na zlecenie i ile go to kosztowało i gdzie? Mi we Wrocławiu powiedzieli 3000. Dobra to cena ? Z tego co widzę to części skompletuje za około 1500zł. Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 13 mar 2020, 12:02

Witam
Hak do pneumatyki polift kupisz za ok.600 - 800zl (4G0800491T)
Sterownik - 550-650zl (4G8907383B)
Instalacja poliftowa haka - 485zl
Uchwyt linki - 140zl - (avant 4G9813685 A.... lub sedan 4G5813685 A)
Pozostaje montaż i kodowanie - które można już we własnym zakresie wykonać lub częściowo zlecić.
Ogólnie w 2000zl można się śmiało zmieścić.

Jest jeszcze opcja zastosowania haka przedliftowego do pneumatyki ale to wymaga zmiany w dorabianej instalacji haka - szczegóły na PRV.

Ja osobiście wykonuje instalacje do takich haków wiec gdyby była potrzeba to zapraszam <luzik>

Faceebook A6Klub PL

Post autor: Faceebook A6Klub PL » 13 mar 2020, 12:55

Kurczę żebyś nie mieszkał na drugim końcu polski to byśmy się dogadali ale ja z dolnego śląska więc już dalej się nie dało ;/ ;) no najdalej jak się tylko da ;) a nr wiązki do polifta nie znasz? Ale i tak bardzo bardzo dziękuję

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga