Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kupno samochodu a oc

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
Jaworek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 07 gru 2015, 21:53
Lokalizacja: Radom

Kupno samochodu a oc

Post autor: Jaworek » 16 kwie 2016, 19:15

Siema
Kumpel kupił fure jakiś miesiąc temu opłacił pcc-3, ale nie przepisuje na siebie oc tylko czeka na drugiego znajomego który ma przyjechać i na siebie to zarejestrować żeby tańsze oc mieć, a mineło juz 40 dni dokładnie od kupna. Bo jak mu przyjdzie wyrównanie za polise to będzie masakra jakieś rady, pomysły?

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 16 kwie 2016, 20:41

Jaworek pisze: Bo jak mu przyjdzie wyrównanie za polise to będzie masakra jakieś rady, pomysły?
Ja jak kupiłem poprzednie auto to OC miałem ważne na poprzedniego właściciela jeszcze 4 miesiące. Przerejestrowałem od razu jednak z OC nic nie robiłem, jeździłem z kwitem gościa i umową k/s. Nic się nie stało a jak się skończyło ubezpieczenie to nowy papier już był na mnie. Żadne wyrównanie nie przyszło.

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Re: Kupno samochodu a oc

Post autor: krzysiekjx1 » 16 kwie 2016, 21:29

Jaworek pisze:Siema
Kumpel kupił fure jakiś miesiąc temu opłacił pcc-3, ale nie przepisuje na siebie oc tylko czeka na drugiego znajomego który ma przyjechać i na siebie to zarejestrować żeby tańsze oc mieć, a mineło juz 40 dni dokładnie od kupna. Bo jak mu przyjdzie wyrównanie za polise to będzie masakra jakieś rady, pomysły?
ma być ważna polisa i tyle ,
jak będzie chciał żeby ktoś inny to auto na siebie zarejestrował to musi mu je sprzedać bądz darować (formalnie) co nie zmienia faktu że za okres kiedy było jego TU może domagać się dopłaty wynikającej z różnicy składki (może ale nie musi) wiec trzeba było od razu przy zakupie myśleć o tym żeby auto miało współwłaściciela (tego kolegę )
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

Awatar użytkownika
CykCyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 15 gru 2014, 17:09
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trzcińsko-Zdrój

Post autor: CykCyk » 16 kwie 2016, 21:56

Poprzedni właściciel pewnie zgłosił sprzedaż auta i ubezpieczalnia sobie przeliczy składkę, jeżeli zniżki gościa co podpisał umowę kupna będą takie jak poprzedniego właściciela to nic nie będzie musiał płacić. Jednak jeżeli nie ma on zniżek to będzie musiał zapłacić wyrównanie, nie ważne czy przerejestrował auto czy nie. Umowę podpisał i to się liczy. W takiej sytuacji najlepiej niech jak najszybciej zrobi darowiznę lub coś takiego żeby mieć współwłaściciela z większymi zniżkami.
Różnicę trzeba będzie zapłacić, ale za 40 dni to raczej nie będą duże kwoty.
Trzeba też patrzeć gdzie auto jest ubezpieczone.
Ja miałem taką sytuację.
Kupiłem audi na współwłasność z dziadkiem, nie jest to moje pierwsze auto, drugie w HDI opłacane już miałem 4 lata w tym momencie. Jednak audi było świeżo opłacone przez poprzedniego właściciela w Proamie, 550zł za cały rok. I teraz tak. Proama nie uwzględnia tego że współwłaściciel ma max zniżki. Biorą pod uwagę tylko tego co ma zniżek mniej. Dodatkowo nie wzięli pod uwagę tego, że mam ciągłość OC w innej ubezpieczalni. Jako że jestem kierowcą poniżej 25 roku życia zawołali, żebym dopłacił do polisy 1500zł. Mój agent ubezpieczeniowy stwierdził, że w Allianz sam na siebie, już bez dziadka płaciłbym za cały rok ok 600zł. Haczyk był taki, że przy zmianie polisy zwrot tego co zapłacone otrzymuje poprzedni, a nie aktualny właściciel, więc 500zł w plecy.
Skończyło się na przepisaniu auta w 100% na dziadka i zaznaczeniu, że auto będzie użytkowane przez innego kierowcę. Dopłaciłem do tego co było 150zł i koniec sprawy.

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 17 kwie 2016, 12:56

zawsze nabywając auto TU stawia nabywce pod ścianą bo wie że w przypadku rezygnacji tracimy bo zwrot jest dla właściciela polisy i dla jasności jak to działa podam jeszcze ciekawszy przykład (dotyczy TU Alianz ) :

Pojazd X ,polisa ze zniżkami Y ,miejsce zamieszkania B (i tu bardzo istotny szczegół nabywca posiada takie same zniżki mieszka w tej samej miejscowości na tej samej ulicy ,nie jest młodocianym kierowcą ani emerytem !!!) a mimo to Alianz żąda dopłaty w wysokości bliskiej 100% pierwotnie opłaconej polisy!!! ta dopłata zostaje określona po blisko dwu miesięcznym okresie jej ustalania bo TU ma 30dni na wydanie decyzji od momentu dostarczenia wymaganych dokumentów a zażyczyli sobie pełnej historii ubezpieczeniowej do której mają dostęp w systemie ,co zmusza nabywce do uregulowania tej kwoty :(

na koniec dzieląc się wiedzą pozwolę sobie ujawnić uzasadnienie tej decyzji bo jest ciekawe <rotfl>
polisa została nabyta online (Direct) a rekalkulacja jest obliczana na podstawie obecnych stawek w agencji i stąd wzięła się 100% dopłata :[
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga