Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 ] szarpanie przy ruszaniu w A6 z multi

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
iguana
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2010, 22:16
Lokalizacja: Radom

[A6 C5 ] szarpanie przy ruszaniu w A6 z multi

Post autor: iguana » 26 wrz 2010, 09:54

Witam.
W mojej A6 z 2003r. 1.9TDI z multi (264k km) podczas ruszania szarpie, potem OK. VEG pokazywał błędy 17087 i 17 111. Zostały skasowane. Adaptacja OK. Na załączonym D stacza się i nie wyhamowuje. Pozostałe przełożenia OK. Podczas jazdy też jest OK nie ma szarpnięć. Tylko to nieszczęsne szarpanie. Jak ruszam powoli to OK ale przy szybszym już szarpie. Po zadaniu D nie rusza sam trzeba dodać gazu. Może ktoś coś podpowie?
Podam trochę danych.
VAG Number 4b190155
Numer systemu PDRdW3400
Kod oprogr. 00001
Warsztat WSC01432
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2010, 20:26 przez iguana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 26 wrz 2010, 12:41

iguana pisze:W mojej A6 z 2003r. 1.9TDI z multi (264k km) podczas ruszania szarpie, potem OK. VEG pokazywał błędy 17087 i 17 111
troszkę już ma ten multi, chociaż widziałem znacznie większe przebiegi bez dotykania
jak u Ciebie z olejem ?? wymieniany ?? sprawdzany??
błąd 17087 stanadardowa usterka - czujnik pedału hamulca
http://translate.google.pl/translate?js ... 3%2F001795
jest on nad pedałem hamulca, cena nie jest straszna
17111 P0727 000 Sygnal liczby obrotow ze sterownika silnika
Objaśnienie - W przypadku przerwy w przewodzie liczby obrotów, zastepczy sygnał liczby obrotów silnika przekazywany jest z komputera sterujacego silnika poprzez magistrale CAN do komputera sterujacego automatycznej
skrzyni biegów.
Możliwe przyczyny usterki - W przewodzie łaczacym od zestawu wskazników do komputera sterujacego automatycznej skrzyni biegów -J217- jest przerwa lub zwarcie z masą bądź potencjałem plus; Niewłasciwy lub uszkodzony komputer sterujacy silnika; Nieprawidłowy lub uszkodzony komputer sterujacy automatycznej skrzyni biegów.
Usuwanie usterek - kilka prawdopodobnych schematów:
- Sprawdzic prowadzenie przewodów i podłączenia wtykowe, sprawdzić elektryką wg. schematu zgodnego z dokumentacją techniczną
- Sprawdzic identyfikacje komputera sterujacego silnika;
- Sprawdzic identyfikacje komputera sterujacego automatyczną skrzynią biegów

iguana
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2010, 22:16
Lokalizacja: Radom

Post autor: iguana » 26 wrz 2010, 20:35

Dzięki za zainteresowanie.
Nic jeszcze nie robiłem z multi, nie wymieniałem oleju itp. Dzisiaj zaczął delikatnie szarpać przy 90 km/h.
Dostałem odpowiedź z jednego zakładu specjalizującego się w automatach . O to treść:
WITAM. Opisane zachowanie Pańskiej skrzyni wskazuje na uszkodzenia mechaniczne. Są tylko dwie przyczyny takich zachowań.
1. Wyciągnięty łańcuch napędowy skrzyni który który pracuje po dwóch bębnach i te bębny napinają łańcuch / łańcuch do wymiany jeżeli są ślady na bębnach to również /

2. Są w skrzyni dwa kosze z tarczami ciernymi które mogły się nadpalić przez zaniedbanie oleju i wystąpił duży luz który zmniejsza się po dodaniu gazu lecz samo ruszenie jest z szarpnięciem / tarcze z przekładkami do wymiany , plus uszczelnienie siłowników koszy /.

Szarpnięcia występują w każdym przypadku wyżej wymienionym problemie.


Przed wizytą w tym zakładzie chciałbym zasięgnąć opinii na ten temat.

Pomoże ktoś? Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 26 wrz 2010, 22:59

nie wiem z jakim serwisem się kontaktowałeś
ale na Twoim miejscu zawitałbym w Sserwis Sopy
najlepszy warsztat w PL (pewnie i w Europie) od multi
do tego nie są zdziercami, daleko nie masz ok 250km

iguana
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2010, 22:16
Lokalizacja: Radom

Post autor: iguana » 27 wrz 2010, 17:19

Poszedłem za głosem rozsądku i już się umówiłem w Sserwis Sopa. Mam termin za 3 tyg. Przez telefon pogadałem z mechanikiem na temat mojego multi. Po naświetleniu mu sprawy powiedział że nic strasznego się nie dziej ale trzeba to zrobić jak najszybciej. Remont skrzyni powinien się zamknąć max do 3tys.

[ Dodano: 2010-09-28, 21:10 ]
To szarpanie nie dawało mi spokoju. A termin do Sserwis dopiero za 3 tyg. Więc dalej drążyłem temat. I dzisiaj polecono mi warsztat od automatów. Zadzwoniłem i powiedziałem co dolega mojemu multi tj. szarpanie przy ruszaniu. Koleżka powiedział że wie o co chodzi, więc pojechałem. Jakie zdziwko mnie złapało jak po 10 min przy pomocy VEG usunął usterkę i już nie szarpie, małego tego nie stacza się i pełza! Rozgrzał jeszcze skrzynie do 70 st. C i posprawdzał coś tam jeszcze i czy były błędy. Oczywiście błędów brak. ( wszystko 100zł, łączny czas pracy z rozgrzaniem skrzyni 1h).
Oczywiście do Sserwis nadal się wybieram bo lepiej zawczasu zrobić to co nieuniknione ale koszta będą chyba znacznie mniejsze.
Jak myślicie co ten koleżka zrobił że już nie szarpie? Mnie nie chciał powiedzieć tylko dodał że niektórzy mechanicy by mnie skroili na duże pieniądze.

playboy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 08 mar 2009, 20:39
Lokalizacja: MĂźnster/Pila/ Strz. Opolskie

Post autor: playboy » 30 wrz 2010, 09:48

To jak on jest taki spec to powiniem zedrzec z ciebie min. 500 zl.
Jedz do p. Sopy niech rozbiora ci skrzynie posprawdzaja co trzeba zrobic w 100 procentach bedzie trzeba filtr oleju wymienic bo pewnie zarosl opilkami metalu heh.
Dasz do nich i bedziesz spokojnie spac bo bedziesz wiedzial ze to ci prawdziwi mechanicy zrobili
ja za moja naprawe Multi zaplacilem troszke wiecej ale warto bylo teraz mam spokoj
aha popros ich o nowy komputer do skrzyni jak twoj szwankuje
pozdro
Jak pomoglem to podziekuj:P

Pozdro

iguana
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2010, 22:16
Lokalizacja: Radom

Post autor: iguana » 01 paź 2010, 16:33

W książce serwisowej znalazłem zapis o treści : "boite update extra lamellen"
Czy to oznacza że dodano tą słynną lamelke ? Jak to sprawdzić ? Jak sprawdzić czy oprogramowanie było aktualizowane?

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 01 paź 2010, 17:19

musiałbyś mieć 7 biegów - bo to te lameli
ale raczej to się mechanicznie robi

iguana
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2010, 22:16
Lokalizacja: Radom

Post autor: iguana » 01 paź 2010, 20:07

musiałbym mieć 7 biegów w multi? Czy chodzi może że na FIS będzie wyświetlać się 7 przełożeń ?

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 01 paź 2010, 22:59

iguana pisze:musiałbym mieć 7 biegów w multi? Czy chodzi może że na FIS będzie wyświetlać się 7 przełożeń ?
to to samo
bierzesz wajchę w prawo i widzisz

iguana
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2010, 22:16
Lokalizacja: Radom

Post autor: iguana » 02 paź 2010, 17:23

Teraz to już zgłupiałem. Więc jeżeli mam 7 lameli to po przełożeniu dźwigni z automatu na ręczne sterowanie na fis ma być 7 biegów? U mnie jest tylko 6! Więc po co piszesz że można sprawdzić czy jest 7 lamel tylko mechanicznie. Przecież można sprawdzić na FIS.
Czy tak? Bo może ja czegoś nie rozumiem.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 03 paź 2010, 10:46

iguana pisze:Więc po co piszesz że można sprawdzić czy jest 7 lamel tylko mechanicznie. Przecież można sprawdzić na FIS.
gubisz się kolego
sam zapytałeś jak sprawdzić i jak to jest z tymi lamelami
więc tak
skrzynia poprawiona przez Sopę ma 7 biegów poprawionych mechanicznie plus aktualizacja oprogramowania do 7 biegów na Fisie i tyle
Ty masz 6 bo masz skrzynie nie przerabianą
koleś który wskrzesił Twojego multi, prawdopodobnie wykonał adaptację, bo mogła Twoja skrzynia wypaść z niej, słynny problem z multi, wałkowany na forum wiele razy

iguana
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2010, 22:16
Lokalizacja: Radom

Post autor: iguana » 03 paź 2010, 12:18

goly191 pisze:
iguana pisze:Więc po co piszesz że można sprawdzić czy jest 7 lamel tylko mechanicznie. Przecież można sprawdzić na FIS.
gubisz się kolego
sam zapytałeś jak sprawdzić i jak to jest z tymi lamelami
więc tak
skrzynia poprawiona przez Sopę ma 7 biegów poprawionych mechanicznie plus aktualizacja oprogramowania do 7 biegów na Fisie i tyle
Ty masz 6 bo masz skrzynie nie przerabianą
koleś który wskrzesił Twojego multi, prawdopodobnie wykonał adaptację, bo mogła Twoja skrzynia wypaść z niej, słynny problem z multi, wałkowany na forum wiele razy
Zgadza się, że się gubię bo otrzymuje sprzeczne informacje. Przeczytałem na forum że ilość lameli to nie ilość biegów. Poniżej podaje adres:
all-prosba-do-uzytkownikow-multitroniko ... 2&start=15
Więc o co chodzi? Czy pewien jesteś nadal że 7 lameli to siedem biegów na FIS ? Czy może są skrzynie 7 lamowe a na FIS jest 6 biegów.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 03 paź 2010, 13:22

ok, więc sprawa jest dość dziwna :-D
tzn znajomy @mr.Pit ma skrzynie poprawioną na 7 lameli plus aktualizacja oprogramowania i ma na fisie 6 biegów
skrzynia robiona u Sopy, kupił auto już po naprawie od kolesia
moim zdaniem, skoro skrzynia poprawiona mechanicznie i ma 7 lameli, to powinna mieć na ficie tak jak w C6 i innych audi z multi z tych lat - 7 na fisie
ale widocznie tak nie jest :lol:

lugerek1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2016, 21:21
Lokalizacja: holandia

Post autor: lugerek1986 » 23 lip 2016, 22:10

Witam,mam audi a6 3.0 benzyna 2001 multitronik,mam problem z automatem,mianowicie szarpie przy ruszaniu przy malym dodaniu gazu do 65 pozniej juz idzie normalnie,a dzieje sie to przez to ze biegi szybko przelacza i chodzi w sumie na obrotach 1.100 ok,jak dam wiecej gazu idzie normalnie nic nie szarpie,rowniez jak puszcze gaz np z 100 na godzine spadnie do 65 wtedy jest na 6 bigu i obroty niskie sa te 1.1000 i tez szarpie do samego zatrzymania sie i sa stuki pod autem,biegi przelacza normalnie,olej nie sprawdzany,ale nie ma wyciekow czysto sucho,dzieje sie to na zimnym jak i cieplym,zaw w stanie idealnym,wymienilem przeguby wew i zew,wahacze dolne bo mialy tez luzy,klocki tarcze przod i tyl.mechanicy obstawiaja skrzynie,ale to duze koszta,a wydaje mi sie ze problem jest inny,
na kompie wyskakuje blad ktory mozna skasowac wykrycie przerwania zaplonu na x cylindrze,za niska wartosc rezystancji oraz magistrala ukladu napedowego,brak wiadomosci ze sterownika abs,zwarcie innego zaworu,i mam prawdopodobnie gdzies jakas chyba dziurke w przelocie wydechowym,bo nieraz syczy,juz mi rece opadaja,przymiezam sie do wymiany sprzegla z dwumasem,tylko nie wiem czy inwestowac pieniadze,dzieki za info,pozdrawiam !

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga