Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zaparowany

Wnętrze
waldus121
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów

Zaparowany

Post autor: waldus121 » 24 lut 2016, 20:51

Witam.Koledzy mam problem w mojej c5 strasznie parują szyby.Gdy wsiadam to aż kapie z przedniej szyby.Czy to może być wina delikatnie pękniętej szyby.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 24 lut 2016, 20:56

Pierwsza rzecz, to po wyjściu z auta wietrz je. Na długość papierosa otwórz drzwi, aby wyrównać temperaturę. Druga sprawa to filtr kabinowy - kiedy był wymieniany. Może być jeszcze za duża wilgoć w samochodzie.
motostacja - części samochodowe.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7156
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 25 lut 2016, 10:45

do sprawdzenia podszybie czy nie ma wody , a także wykładzina pod nogami kierowcy i pasażera - dosyć częsty problem z wodą pod nimi , a uzywasz klimatyzacji w zimie tzn. jeździsz w trybie AUTO?

waldus121
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: waldus121 » 25 lut 2016, 18:15

trudno sie dostać pod wykładzine.

volvo132
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 30 wrz 2014, 12:48
Imię: Wojtek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: volvo132 » 30 gru 2017, 19:51

Witam, miał ktoś problem z zamarzniętą szybą czołową? Filtr kabinowy nowy, nogi pasażera i kierowcy suche, także podszybie bym wykluczył. Już drugą zimę walczę z tą przypadłością. Problem tym większy im większa wilgoć w powietrzu. Jak rozwiązać taki problem? Nie ukrywam jest to bardzo irytujące i czasochłonne usuwanie szronu od wewnątrz.
Było - A6 C5 Avant 2000 1.8T
Teraz - Seat Leon 5F 2019 Xcellence 1.5 TSI
Będzie/kolejne - na pewno Audi :)

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 30 gru 2017, 21:42

Sprawdź czy nie zbiera ci się woda pod akumulatorem. Pod akumulatorem są takie korki gumowe które lubią się zapychać i woda tam stoi drugi korek jest koło serva.
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

Flex 78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 31 sty 2016, 15:22
Imię: Artur
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: Flex 78 » 30 gru 2017, 21:53

Też z tym walczyłem. Najlepsze są gazety. Kładłem je na podszybiu i wyciągały całą wilgoć. Tylko nie kolorowe bo nic nie dają. Najlepsze to typu "wyborcza czy dziennik zachodni". Zawsze jak wysiadasz z auta "wygoń" z niego gorące powietrze i zobaczysz że zadziała. Jeżeli masz wilgoć pod wycieraczkami to podłóż tam wspomniane gazety a na pewno wyciągną wilgoć. Oczywiście świeże gazetki wciągają najwięcej :)
pozdro

volvo132
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 30 wrz 2014, 12:48
Imię: Wojtek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: volvo132 » 31 gru 2017, 13:28

Dzięki za pomoc. Akumulator suchy także odpływ drożny. Właśnie zanim zamknę auto po jeździe to wietrze je, żeby ciepło uciekło.
Kolejną rzecz która zaobserwowałem, to od razu po włączeniu nawiewu na szybę ona delikatnie paruje, po 5-10 sekundach jest już ok.Nawet czuć jak leci delikatnie wilgotne powietrze. Szyba oczywiście czysta/odtłuszczona. Płyn chłodniczy delikatnie ucieka, ale to głównie zimą - węże LPG.

Chyba zostaje mi kupno całego nakładu wybiórczej i obłożenie nim wnętrza lub jeśli ktoś nie widział - i pianka Gillette

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 31 gru 2017, 22:05

szczerze mówiąc wszelkiego rodzaju suszenie środka to usuwanie objawów a nie przyczyny
W samochodzie który jeździ na codzień coś takiego nie powinno się dziać
NIESTETY powodów może być bardzo dużo trzeba by podnieść dywany i zobaczyć co jest pod nimi
Nie wiem gdzie to jest w audi ale każdy samochód musi mieć wywiewy zużytego powietrza . Może one są zapchane , uszkodzone .jest możliwość że jeśli masz szyber to ci gdzieś woda nie odpływa tak jak powinna tylko leci do środka . Od tego bym zaczął

generalnie najlepszy do wchłaniania wilgoci jest żwirek dla kota w szmacianym worku <lol>
ale to dalej maskowanie objawów niż usuwanie przyczyny

volvo132
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 30 wrz 2014, 12:48
Imię: Wojtek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: volvo132 » 07 sty 2018, 21:18

Dziś moja złość i zdenerwowanie zaparowanymi szybami w gratisie ze szronem osiągnęły apogeum. Mimo braku deszczu, wszystkie szyby były tak mokre jak w małej łazience lustro od godzinnej kąpieli, woda aż ściekała. Szyberdachu nie posiadam, natomiast mam pytanie gdzie dokładnie znajdują się wywietrzniki powietrza? Z tego co udało mi się do tej pory ustalić to gdzieś z tyłu w bagażniku.

Kolejna sprawa, podszybie jest wciskane tylko, czy powinno być klejone/silikowane? Moje od strony pasażera delikatnie odchodzi i zauważyłem jakby filtr kabinowy był delikatnie mokry, ale to może być przewrażliwienie. Czy na filtr kabinowy jest wciskany jakiś kołnierz, czy jest on po prostu wkładany? Na wiosnę lub jeszcze teraz poleje wody na podszybię i sprawdzę czy na pewno nie spływa woda na filtr.

Może kosz od filtra kabinowego jest nie szczelny, na allegro widziałem ofertę w okolicach 120zł na kosz z ASO wrocław, podszybie w podobnej cenie. Dobra cena czy szukać w innych okolicznych aso taniej?

Nie wykluczam uszkodzonej nagrzewnicy, gdyż tak jak wspomniałem ucieka mi płyn. nie są to może duże ilości, ale czy mogą mieć wpływ na tak duża wilgoć? Idzie jakoś po zapachu, lub czymś innym rozpoznać nieszczelną nagrzewnicę, bez rozmontowywania połowy auta?
Było - A6 C5 Avant 2000 1.8T
Teraz - Seat Leon 5F 2019 Xcellence 1.5 TSI
Będzie/kolejne - na pewno Audi :)

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 08 sty 2018, 18:57

Jeśli cieknie nagrzewnica to możesz tego nie zauważyć po ubytku płynu ale powinieneś poznać właśnie w aucie. Mi przemakała w innym aucie(audi 80) i dużego ubytku płynu nie było ale był charakterystyczny słodki zapach, no i tłuste szyby. No rozwiązaniem jest wietrzenie auta, nagrzanie go na trasie i uchylanie szyby po przekątnej żeby wywiało wilgoć.

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 08 sty 2018, 21:36

Połączenie skrzynki od ecu z kabiną i cieknie po kablach.

Gdzie jest mokro?
Lewy przód, prawy przód ?

Pomacaj pod dywanikami wykładzinę podłogową, płyn chłodniczy jest słodki w smaku.
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia... 298kM 600Nm quattro

volvo132
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 30 wrz 2014, 12:48
Imię: Wojtek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: volvo132 » 10 sty 2018, 12:05

Dzieki za pomysly. Sprawdzalem dywany z przodu i sa lekko wilgotne ale to moze byc mylne wrazenie, dlatego, ze jest duzo wilgosci w powietrzu + samo auto ma wilgosc. Chyba pzoostaje mi czekac do wiosny i wtedy bede lac wode wszedzie gdzie sie da i sprawdze, gdzie moze byc wyciek.

paword
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2017, 18:20
Lokalizacja: Konin

na wilgoć

Post autor: paword » 12 sty 2018, 12:43

volvo132 pisze:Dzieki za pomysly. Sprawdzalem dywany z przodu i sa lekko wilgotne ale to moze byc mylne wrazenie, dlatego, ze jest duzo wilgosci w powietrzu + samo auto ma wilgosc. Chyba pzoostaje mi czekac do wiosny i wtedy bede lac wode wszedzie gdzie sie da i sprawdze, gdzie moze byc wyciek.
Na ten moment możesz pomóc sobie doraźnie tak jak już ktoś pisał wyżej żwirkiem dla kota
Ja nie miałem tego problemu co ty ale mimo wszystko i tak żwirek w każdym aucie wożę. Najlepszy jest silikonowy. W twojej sytuacji lepiej kup z 10 litrów (będzie taniej), weź kilka par skarpet i wypełnij je żwirkiem i zwiąż. Ja standardowo mam dwie pod fotelami i dwie w bagażniku. włóż na dwa dni, i wymiana żwiru. i tak aż cała wilgoć zniknie.

Na skarpetę ładuj ok. 1 litra żwiru.
Jeżeli ta wilgoć dostała się przez przypadek, to masz spore szanse, że w ten sposób się jej pozbędziesz.

U mnie wymianę żwiru robię w momencie kiedy w aucie pojawia się nienaturalnie dużo pary na szybach lub raz w roku. Standardowo w sezonie letnim pozwalam swoim paczką żwiru schnąć na powietrzu. w 2017 wilgotnym roku, musiałem zrobić to raz w listopadzie, a to i tak dlatego, że w bagażnik poszedł litr płynu z niezabezpieczonego pojemnika.


Powodzenia

volvo132
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 30 wrz 2014, 12:48
Imię: Wojtek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: volvo132 » 12 sty 2018, 15:58

Dzieki za poradę. Ostatnio nie padało w efekcie brak parowania i szronu od wewnatrz. Nawet poranna droga do pracy w temp okolicach 0 st. i nawiewu na szybe nie musze wlaczac przez cala droge do pracy -7km ~20min.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga