Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 ALL 3.0TDI] 245KM 2013

Silniki wysokoprężne
Snaczeklodz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2015, 14:49
Lokalizacja: Łódź

[A6 ALL 3.0TDI] 245KM 2013

Post autor: Snaczeklodz » 01 lis 2015, 15:01

Witam,
Mam problem z audi a6 allroad z 2013, podczas ruszania pod stromą górkę, bądź przy wjeżdżaniu na parking wielopoziomowy, z silnika dobiega dziwne rzężenie. Byłem z tym problemem w Aso, zostało wymienione kolo dwu-masowe na nowe, niestety dźwięk pozostał. Znacznie łatwiej go wywołać wjeżdżając na wzniesienie tyłem. W zasadzie to grzechotanie jest słyszalne (przynajmniej dla mnie, bo już się ustawiłem pod ten dźwięk) przy spokojnej jeździe z minimalnie wciśniętym gazie, poniżej linki do youtube.





Proszę o pomoc, nie chciałbym niepotrzebnie pchać się w kolejne koszty.

Pozdrawiam


-update
Auto ma 103k przebiegu.
-update
Na Audi allroad europe wskazują na łańcuch.

ziabski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:33
Lokalizacja: Drybus

Post autor: ziabski » 04 gru 2015, 11:44

Witam,

Ja również mam podobną przypadłość w sowim aucie A6 (sedan) silnik taki sam. Objawy takie same, przy czym auto na gwarancji!!!
Wizyty w serwisie:
1- diagnoza koła dwumasowego - czekanie na części
2- wymiana koła - usterka nadal występuje
3- kolejna diagnoza - i tu najważniejsze:

Stwierdzona awaria elektrozaworu napinacza łańcucha rozrządu. Odpięcie jakiejś kostki powoduje podanie wyższego ciśnienia oleju na napinacz i w silniku cisza, podpięcie ponowne i ponowne brzęczenia.

Serwis stwierdził po konsultacjach z AUDI, iż usterka jest znana, niemniej jednak brak opracowanej metody skutecznego naprawienia. Wymiana teoretycznie wadliwiej części pomaga tylko na krótko, po czym usterka ponownie wraca. Ponieważ nie mają skutecznej metody naprawy, ASO odmówiło wymiany części do czasu znalezienia rozwiązania. Owa niedogodność "Nie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania auta".
Pytanie jak wadliwa cześć wpływa na żywotność ROZRZĄDU. Czy to że napinacz działa niewłaściwie nie spowoduje szybszego zużycia.

Na oficjalne pismo dostałem tylko odpowiedź że jak znajdą rozwiązanie to naprawią.

Pytanie jak to się ma do gwarancji?? Zastanawiam się nad skierowaniem sprawy do sądu, czy może nagłośnić to poprzez media.

Gość.

Post autor: Gość. » 04 gru 2015, 15:42

Na pewno wadliwie działający napinacz ma wpływ na parametry silnika oraz w skrajnym przypadku grozi jego uszkodzeniem(przestawienie rozrządu)

ziabski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:33
Lokalizacja: Drybus

Post autor: ziabski » 06 gru 2015, 09:36

Pytanie w jaki sposób wpłynąć na AUDI lub ASO aby naprawili/wymienili wadliwą część. Skoro to nie dotyczy wszystkich silników to raczej nie jest akcja serwisowa. Dlaczego w wielu egzemplarzach problem nie występuje, tylko przypadkowo. Zapewne "jak znajdą rozwiązanie" co całego rozrządu nie wymienią na nowy...

Marcin_zyr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2016, 22:50
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Marcin_zyr » 21 sie 2016, 22:46

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat.

Mam podobny problem i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja?
Czy ktoś sobie już z tym poradził.

Pozdrawiam

taba
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 14 gru 2015, 19:06
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnoslaskie

Post autor: taba » 25 sie 2016, 11:13

Ja rowniez mam to samo. Najpierw im zglaszalem ze auto leci na wiekszych pochylosciach ale stwierdzili ze wszystko jest ok ale wtedy jeszcze nie slyszalem tych odglosow. Teraz bylem umawiac sie na duzy serwis to zglosilem im te odglosy ale odpowiedzieli ze musze zrobic nowy termin bo to minimum 2 dni zajmie wiec wydaje mi sie ze temat jest im znany

mateusz2105
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 28 gru 2013, 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mateusz2105 » 26 sie 2016, 20:50

u mnie w 245ps to samo, 1sek po odpaleniu grzechotanie :D
w aso wgrywaja nowa mape silnika za grosze, co zapodaje wyzsze cisnienie, ale nie musi rozwiazac problemu, na yt koles co wgral pisze ze nic to nie dalo. ja na razie to olewam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga