Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Procedura startu Tiptronic

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
BRYNEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2015, 10:19
Lokalizacja: Zgierz

Procedura startu Tiptronic

Post autor: BRYNEK » 06 paź 2015, 21:42

Witam
Przeglądam forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi stądf nowy temat. Mianowicie czy jest możliwy launch control w skrzyni tiptronic w C6? Dziś sprawdzałem u siebie i to nie działa. Po włączeniu trybu S i wyłączeniu kontroli trakcji przy wciśniętym hamulcu i dodaniu gazu auto wyraźnie rwie się do jazdy.
W sieci widziałem film jak w C6 gość używa procedury startu. Gdzieś wyczytałem, że jest to możliwe tylko z mocnymi jednostkami. Myślę, że moje 4.2 do takich należy :) . Jeśli ktoś z Was jest w temacie będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam

PrzemcioC6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2015, 12:58
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: PrzemcioC6 » 08 paź 2015, 10:58

Jakiś czas temu też intrygował mnie ten temat - dokładniej w 4.2 w tipie ale w D3. Pisałem do tunerów i nie jest to możliwe na oryginalnym sterowniku.

BRYNEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2015, 10:19
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BRYNEK » 08 paź 2015, 14:15

Miałem nadzieję, że jest to możliwe w oryginale. Ostatnie dni bardzo zagłębiłem się w temat. Jak dobrze rozumiem potrzebne jest wgranie nowego sterownika skrzyni?
Szkoda bo lubię fabryczne rozwiązania, ale mam chociaż jasność po Twojej odpowiedzi.

mischa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 16 cze 2012, 19:20
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: mischa » 22 lis 2016, 22:56

Przy skrzyni Tiptronic nie istnieje opcja kontroli startu bez względu na rodzaj softu i model samochodu.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 24 lis 2016, 10:53

BRYNEK pisze:Jak dobrze rozumiem potrzebne jest wgranie nowego sterownika skrzyni?
TIP, który siedzi w każdej C6 nie jest przystosowany pod lunch control. Nawet jakby dało radę coś ze sterownikiem ogarnąć by była programowa możliwość włączenia tego trybu to podejrzewam, że maksymalnie 10 takich startów i skrzynia ląduje na złomie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga