Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przebudowa MMI 3G High HDD na MMI 3G+ z Googel Earth

Nawigacja fabryczna
angel_lubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2014, 18:24
Lokalizacja: Heidelberg (Niemcy)

Przebudowa MMI 3G High HDD na MMI 3G+ z Googel Earth

Post autor: angel_lubin » 27 lip 2015, 18:39

Witam Koledzy.

Na wstepie chcialbym przeprosic za odswierzenie tematu, ale moj poprzed post gdzies zaginal i nie moge go odnalezc.
Chcialbym zapytac Was, czy przypadkiem ktos nie ogarnal tego tematu lub nie zna kogos, kto moglby fachowo poradzic mi jak sie do tego zabrac.
Wiem, ze jest to ciezki temat do przerobienia, ale skoro jakiemus koledze zza wschodniej granicy to sie udalo i wszystko smiga, to dlaczego by nie sprobowac samemu stac sie posiadaczem wypasionej wersji MMI 3G+.

Bede naprawde bardzo wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi i sensowne porady w sprawie mojego projektu.

Obecnie jestem szczesliwym posiadaczem A6 S-line z 2011r z MMI 3G High HDD, jednak po obejrzeniu filmu na YouTube, na ktorym Koles chwali sie przerobiona MMI 3G+, zapragnalem rowniez miec cos takiego u siebie <rotfl>
Seba

gracyk75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 03 wrz 2013, 22:36
Lokalizacja: Cedzyna

Post autor: gracyk75 » 27 lip 2015, 22:28

U ciebie przeróbka jest banalnie prosta. Potrzebujesz czytnik MMI od A8 D4 z odpowiednim softem i nowy panel sterowania MMI. Wymieniasz, kodujesz, przepisujesz ochronę i gotowe.

angel_lubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2014, 18:24
Lokalizacja: Heidelberg (Niemcy)

Post autor: angel_lubin » 28 lip 2015, 08:46

Dziękuję Kolego za zainteresowanie tematem. Chciałbym Cię jednak poprosić o rozwinięcie zagadnienia.

1. CZYTNIK MMI 3G+ powinien do mnie dotrzeć na dniach. Zakupilem oczywiście od Audi A8 4D, który ma podobno pasować Plug&play.
2. Czy koniecznie muszę wymienić panel sterowania MMI? Na filmie koleś miał oryginalny panel od mojej A6?
3. Czy mógłbyś naprowadzic mnie jaki konkretnie musze zdobyć soft?
4. Z kodowaniem myślę że nie będzie problemów, bo jestem szczęśliwym posiadaczem glowicy VAS5054A &#128518;
5. Czy mógłbyś również rozjaśnić mi temat przępisania ochrony komponentu?

Będę naprawdę dozgonnie wdzięczny za pomoc w poszczególnych punktach mojego moda.

Pozdrawiam
Seba

gracyk75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 03 wrz 2013, 22:36
Lokalizacja: Cedzyna

Post autor: gracyk75 » 28 lip 2015, 23:40

1. Czytnik od A8 pasuje p&p pod względem elektrycznym, ale nie będzie działał ze względu na niewłaściwy soft.
2. Nie musisz wymieniać panela, ale niektóre klawisze będą mieć inne funkcje niż napisy na nich.
3. Soft w czytniku MMI musi być od A4, A5, Q7.
4. Kodowanie najlepiej zrobić w zielonym menu :)
5. W necie jest sporo informacji jak to zrobić.

angel_lubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2014, 18:24
Lokalizacja: Heidelberg (Niemcy)

Post autor: angel_lubin » 31 lip 2015, 12:56

Dzięki Kolego za ponowna odpowiedz. Co do panelu sterownika MMI to na jaki ewentualnie musiałbym wymienic? Od jakiego modelu Audi i rocznika? Co do kodowania w zielonym menu to mógłbyś coś więcej napisac? Tzn. Co tam przestawiać i gdze wchodzic?

[ Dodano: 2015-07-31, 12:56 ]
Widzę z ilości zagladajacych ze zainteresowanie tematem jest spore. Szkoda, że żaden z Kolegow nie chce podzielic się wiedza w tej kwestii. Może jakoś uda mi się samemu ogarnąć temat i cieszyć z przeprowadzonego moda..
Seba

gracyk75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 03 wrz 2013, 22:36
Lokalizacja: Cedzyna

Post autor: gracyk75 » 31 lip 2015, 17:03

Panela jako takiego do 3GP nie ma, trzeba kupić panel od Q7 MMI 3GP i wymienić klawisze.
Kodowanie w zakładce CAR.

angel_lubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2014, 18:24
Lokalizacja: Heidelberg (Niemcy)

Post autor: angel_lubin » 31 lip 2015, 19:55

Jakie klawisze Kolego trzeba wymienic?
Seba

gracyk75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 03 wrz 2013, 22:36
Lokalizacja: Cedzyna

Post autor: gracyk75 » 01 sie 2015, 16:13

Jesteś strasznie leniwy, nawet nie chce ci się poszukać czegoś w necie.
Tu masz panel od 3GP, sprawdź sobie, które klawisze masz inne u siebie w aucie.
Panel Q7 MMI 3G plus

angel_lubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2014, 18:24
Lokalizacja: Heidelberg (Niemcy)

Post autor: angel_lubin » 02 sie 2015, 19:23

Możesz mi wiele zarzucić Kolego ale nie lenistwo.. przekopalem cały internet w poszukiwaniu informacji i niestety niewiele to dalo. Liczyłem, że dzięki życzliwości Kolegow z forum uda mi się coś konkretnego dowiedziec. Doceniam fakt, że poświęciłes swój cenny czas na odpowiedzi. Jednak są one zbyt mało rozwinięte i dlatego pojawiały się moje kolejne pytania.
Dla wszystkich zainteresowanych tematem udało mi się jak na razie ustalić, że nie każdy czytnik MMI z A8 3D nadaje się do tego moda.
wiem też ze odpowiednim softem, który trzeba zapodać jest min 0767 z Q7.
Następnie trzeba dopasować Czytnik z panelem sterowania za pomocą VCDSa.
Kolejnymi krokiem i zarazem największą przeszkodą jest zdjęcie Ochrony Komponentu. Tzw. CP.
NASTĘPNIE trzeba coś poustawiac w zielonym menu. Ale jeszcze nie doszedłem dokładnie co..
Co jeszcze jest potrzebne nie wiem ale postaram się dowiedzieć tak czy inaczej..

Jeżeli jakimś cudem ogarnę ten temat, to postaram się pomóc ewentualnym zainteresowanym i podzielę się ciężko zdobyta wiedza..

P.S.
Może nawet zapodam jakieś fotki z tych moich wypocin <mysli>
Seba

mxzibi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 114
Rejestracja: 15 mar 2012, 14:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mxzibi » 04 sie 2015, 21:51

Kurcze fajny mod , czekam na jakąś relacje z montażu.
miała palic 10l w miescie !!!!!!!

antonipawlicki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 02 kwie 2015, 13:40
Lokalizacja: katowice

Post autor: antonipawlicki » 05 sie 2015, 18:01

Post edytowany zgodnie z Regulaminem.

"Deniro" czy Ty nigdy nie odpuścisz!?

(szalony)
Ostatnio zmieniony 05 sie 2015, 18:07 przez antonipawlicki, łącznie zmieniany 1 raz.

angel_lubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2014, 18:24
Lokalizacja: Heidelberg (Niemcy)

Post autor: angel_lubin » 13 sie 2015, 10:18

KolEgo gracyk75 czy wiesz może gdzie dostane te 4 przyciski od konsoli Q7 FL? Są one do zdobycia np w ASO, czy też muszę kupić całą konsole na Allegro lub ebay?
Nie ukrywam ze kupno konsoli, wyjęcie z niej 4 przycisków i wyrzucenie reszty do śmieci jest lekko bezsensowne &#128546;

[ Dodano: 2015-08-10, 14:45 ]
Witam po dłuższej przerwie wszystkich zainteresowanych tematem <lol>
Nowy Czytnik MMI 3G+ siedzi juz na pokładzie mojej Niuni i musze przyznać ze opłacało się wydać trochę grosza i poświęcić swój czas <lol>
Jeszcze za wcześnie by się cieszyc, bo najgorsze przedemna (zdjęcie CP), ale niech tam..
Jutro mam termin w niemieckim ASO i mam nadzieje, ze nie skończy się problemami z legalnościa pochodzenia jednostki.
Sprzedawca zapewnił mnie ze sprzęt jest w 100% legalny i sprawny.
Na chwilę obecną ciężko cieszyć się w pełni z nowego gadzetu, bo sporo rzeczy jest jeszcze zablokowanych przez CP ale mam nadzieje ze juz jutro wszystko się zmieni.
Jak ogarnę temat do końca to postaram się zapodać jakiś mały opis może z fotkami jak to po kolei wyglada.
Puki co trzymajcie kciuki i życzcie mi powodzenia jutro o 13.30 <stres>

[ Dodano: 2015-08-13, 10:18 ]
NO i jestem &#128518;

CP zdjęte bez najmniejszych problemów <rotfl>

A teraz do rzeczy.
Po pierwszym uruchomieniu MMI zaniemowilem.. Jakość dźwięku teraz jest 100 razy lepsza jak poprzednio. Sprzecik gra czysto i co najbardziej mnie zdziwiło, to BASS. Teraz czuję się jakbym posiadał extra Suba w bagażniku :shock:
Jeśli chodzi o resztę, to całość prezentuje się rewelacyjnie.
Cały interfejs graficzny, Google Maps, Audi connect dają naprawdę wiele frajdy i powodu do dumy (jak stwierdził Koleś z ASO, teraz moja audi jest jedną na milion... no ok może jedna na tysiąc ;) )
Mimo mojego podeszlego juz wieku w sercu wciąż jestem tzw. "GADZECIAZEM", ale dobrze mi z tym :p
Cieszę się że udało mi się doprowadzić mojego Moda do końca i nie poległem gdzieś po drodze <hura>
Wszystkim zainteresowanym mogę pomoc w miarę możliwości podpowiadając co i jak.
Teraz wybieram się z Rodzinka na urlop wiec po powrocie może podzielę się jakimiś fotkami.
Życzę wszystkim wytrwałości i powodzenia w odprowadzaniu swoich Modów do końca <okok>
Seba

Club RS6

Post autor: Club RS6 » 19 paź 2015, 12:03

Jakie numery jednostek z 3g+ będą działać w C6?

audiak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: audiak » 05 sty 2016, 19:12

Podepnę się pod temat, aczkolwiek trochę z innego doposażenia, czy możecie udzielić mi informacji jaki czytnik potrzebuje by doposażyć Q7 o nawigację? nr części czy coś. Aktualnie jest MMI 3G Basic bez nawigacji nr 4l0035646 na dwie karty sd i płytę. Czy oprócz tego czytnika do pełnego działania nawi potrzeba jeszcze anteny GPS i kabla do niej? Jaki numer części kkabla i anteny.

carnivore1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 13 sie 2010, 02:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: carnivore1 » 16 lis 2016, 13:56

Witam, czy któryś z Was może napisać mi co tak na prawdę oprócz map google (które moim zdaniem aż tak dobre nie są w tej navi), ładniejszej/nowszej szaty graficznej, ponoć szybszego działania i np. Audi connect daje podmiana z 3G HIGH na 3G+? Bo jest też trochę minusów takiego swapa, np. zły opis przycisków a także zniknięcie kilku funkcji / nastawień w MMI...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga