Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Lekkie wibracje w zakresie prędkości 110 - 120 km/h

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
turboptys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2010, 21:19
Lokalizacja: Grójec

Lekkie wibracje w zakresie prędkości 110 - 120 km/h

Post autor: turboptys » 10 lip 2015, 14:51

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem A6 C7 Avant Quattro 3.0 TDI. Byłem teraz w dłuższej podróży i wyszedł taki dziwny objaw, że w zakresie prędkości 110 - 120 km/h pojawia się dziwny dźwięk tak jakby wibracji ale nie czuć ich za bardzo w samochodzie. Tzn auto nie drga w jakiś wyraźny sposób ale słychać że coś jakby drga. Na pewno nie jest to dźwięk który powinien się pojawiać w aucie. Koła są na pewno wyważone. Na przedniej osi są opony nowe na tylnej używane (bieżnika zostało ok 5 mm). Czy ktoś ma jakiś pomysł? Ja mam kilka hipotez ale nie wiem która najbardziej prawdopodobna:
- układ różnicowy
- dyferencjał
- zła zbieżność
- łożysko na którymś kole ale tu chyba dźwięk byłby w całym zakresie prędkości.

Proszę o jakieś sugestie.

Awatar użytkownika
Kamilson100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 16 lut 2014, 10:52
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kamilson100 » 10 lip 2015, 16:28

Masz quattro i z przodu nowe opony a z tyłu używane? Ja bym stawiał na początku na koła, często są wyważone a i tak biją, wyważarki nie rozpędzają kół do 120 żeby sprawdzić jak się zachowują przy takiej prędkości, znajomy miał taki objaw w BMW i dynamiczne wyważanie kół rozwiązało problem.

turboptys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2010, 21:19
Lokalizacja: Grójec

Post autor: turboptys » 10 lip 2015, 18:40

Tak się złożyło nieszczęśliwie że mam nowe i starte opony na osiach. W Czechach wpadłem w mega dziurę która pozbawiła mnie jednakowych opon na samochodzie. Jeżdżę quattro już od 2010 roku i w poprzedniej A6 nie zauważyłem takiego objawu żeby był problem z nowymi i starymi oponami na osiach. Może ten model jest bardziej wrażliwy.

Może jest ktoś na forum kto potwierdzi, że nowe i stare opony na osiach w quattro to problem który może powodować te objawy, które opisałem? Przyznam że aż tak się nie znam ale byłbym mocno zaskoczony aby to miało wpływ. Co innego inny rozmiar opony...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga