Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.0 TFSI HISTORIA Z ASO I NAPRAWA

Silniki benzynowe
MaciejTFSI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 400
Rejestracja: 29 mar 2011, 01:41
Imię: Forum Audi
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2013
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

3.0 TFSI HISTORIA Z ASO I NAPRAWA

Post autor: MaciejTFSI » 04 lip 2015, 15:31

Witam oddalem auto do ASO na wymiane katalizatora oraz wymiane napinaczy pozmianowych. Ciekawi mnie co z tymi szpilkami przy wydechu... Skoro zostalo uszkodzone albo tak to juz produkuja to wina wedlug mnie to producenta albo mechanika albo zostało cos zle zrobione , uszkodzone.

OTO WYCENA ASO : (CENY PO RABATACH )



Witaj Macieju!

Poniżej przedstawiam kosztorys prac przy Twoim samochodzie A6

1) Wymiana katalizatora

- wszystkie części pokrywa Serwis czyli 2642,35 netto
- robociznę pokrywa Klient - 1180,73 zł netto

2) Przegląd z wymianą oleju

- części pokrywa Klient 769,69 zł netto
- robociznę pokrywa Klient 527,56 zł netto

3) Wymiana napinaczy

- wszystkie części pokrywa Producent
- robociznę pokrywa Serwis - 2160 zł netto

Przy wymianie napinaczy konieczne jest odkręcenie dwóch katalizatorów - przy obu urwały się szpilki które mocują katalizator do kolektora wydechowego. Tak jak mówiłam Tobie przez telefon policzyłam to "ulgowo" czyli zamiast 5,5H - 4H czyli do zapłaty będzie 1004,88 zł netto my bierzemy pokrywamy pozostałe 1,5 H!!



Pozniej napisalem ze silnik poczatkowo slyszalem ze mial byc wyjety to dlaczego taka droga wymiana kata ? I Dlaczego mam placic za cos co zostalo uszkodzone nie z mojej winy???? Na moja mysl cos zrobili nie tak i uszkodzili nie wyciagajac silnika (co dalej jest w piscie od audi)

ASO PISMO :

Hey

Maciej silnik nie był wyciągany!! Do wymiany napinaczy producent nie przewiduje demontażu silnika. Przy wymianie napinaczy demontujemy m.in. osłony silnika, koło napędu wałka rozrządu, pokrywy obudowy łańcucha, zaworów, nastawniki wałka rozrządu.

Urwane szpilki nie są wynikiem błędu mechanika jak zapewne myślisz ale jest to sytuacja do której dochodzi przy tego typu naprawach. Dlatego też koszt ich naprawy winny być po stronie klienta. Ale z uwagi na Ciebie nie liczę tego ile rzeczywiście mechanik spędził na ich wyciągnięciu i ponownym montażu.



Cos mi tutaj nie do konca pasuje... Chociaż by to ze skoro jeden kat byl wymieniane i tak to tam szpilki winny mechanik bo nikt mi nie powiedzial wymiana kata = urwane szpile , koszty

zykr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2017, 12:32
Imię: zykr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: zykr » 05 lut 2017, 00:10

Cześć.
Jak się zakończyła cała historia z katalizatorem i szpilkami. Ja prawdopodobnie będę miał podobnie.

katalizator-do-wymiany-30-tfsi-vt75324.htm

TuneFORCE
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 270
Rejestracja: 12 sie 2009, 10:00
Lokalizacja: Poznań/Wałbrzych/Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: TuneFORCE » 04 sie 2017, 20:56

Przecież to nie jest wina mechanika, że się szpilka urwała...nikt nie jest debilem i każdy robi to jak najostrożniej, żeby potem nie musiał pół dnia spędzić na wyciąganiu szpilki, która się urwała. Po prostu trzeba liczyć na to, że się nic nie urwie i że nie będzie dodatkowych kosztów które mogą sie pojawić przy tego typu naprawach
Chiptuning, serwis DPF, Hamownia 4x4 MAHA - Poznań/Trójmiasto/Wałbrzych
https://www.facebook.com/TuneFORCE-1093 ... ne/?ref=hl
www.tuneforce.pl
www.dpfserwis.pl
www.serwisdpf.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga