Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] trzecie światło stop

Elektryka
Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

[A6 C5] trzecie światło stop

Post autor: piotrekkawa » 27 sty 2009, 17:08

witam. mam problem z porannym wyjazdem,ponieważ przy każdej zmianie trybu pracy tiptronika wywala mi na wyświetlaczu BREMS LICHT. wiem że jest to związane z przepaleniem się którejś z żarówek od stopu. obie żarówki w tylnych lampach są nowe i świecą,w ''trzecim stopie'' tym na podszybiu palą się tylko trzy diody. podejrzewam że tu tkwi problem. pytanie;da się wymienić przepalone diodki? jeżeli tak to jak to zrobić i co trzeba rozebrać żeby dostać się do tej trzeciej lampy?

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [A6 C5] trzecie światło stop

Post autor: eneron » 27 sty 2009, 17:28

piotrekkawa pisze:witam. mam problem z porannym wyjazdem,ponieważ przy każdej zmianie trybu pracy tiptronika wywala mi na wyświetlaczu BREMS LICHT. wiem że jest to związane z przepaleniem się którejś z żarówek od stopu. obie żarówki w tylnych lampach są nowe i świecą,w ''trzecim stopie'' tym na podszybiu palą się tylko trzy diody. podejrzewam że tu tkwi problem. pytanie;da się wymienić przepalone diodki? jeżeli tak to jak to zrobić i co trzeba rozebrać żeby dostać się do tej trzeciej lampy?
Dołączam się do pytania. U mnie przestała świecic jedna żaróweczka w 3cim świetle stopu :/ Ale dodam, że jeszcze nie patrzyłem czy trudno się ją wymienia :D
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Awatar użytkownika
vermess
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2008, 15:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: vermess » 27 sty 2009, 20:57

O ile dobrze pamiętam to w trzecim stopie są dwie zaślepki, po zdjęciu których można odkręcić lampę. ÂŻeby ją później wyjąć trzeba pokombinować od wewnętrznej strony klapy bo są tam jakieś zapadki czy coś w tym rodzaju...
Po wyjęciu lampy trzeba wstawić nową bo ta jest nierozbieralna - przynajmniej tak było u mnie.
Było A6 C5 2.4 FWD, jest A6 C6 3.0 QUATTRO
Strony internetowe Bielsko
Pozdrawiam
vermess

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 28 sty 2009, 12:33

kolego vermess, tak jak widzę w opisie to Ty masz kombiaka,a my mamy sedany i tam jest raczej gorzej się dostac,ale nic,spoko. a co do wymiany całej lampy to już się pogubiłem,bo koleś w sklepie powiedział,że są dostępne pojedyncze lampki i ludzie się często o nie pytają choć sam ich nie sprzedaje i nawet nie wie w jakim katalogu szukać. chyba jest zagubiony w czasie i przestrzeni. :-P

Awatar użytkownika
vermess
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2008, 15:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: vermess » 28 sty 2009, 18:28

Racja, nie zwróciłem na ten szczegół uwagi, a to chyba ma kolosalne znaczenie... Oczywiście pisałem o avancie. Nie wiem jak to jest w sedanie... :-/
Było A6 C5 2.4 FWD, jest A6 C6 3.0 QUATTRO
Strony internetowe Bielsko
Pozdrawiam
vermess

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 28 sty 2009, 20:54

hmmm o ile wiem to jak sie spali jakaś dioda to nie pokazuje komputer tego... Więc może zwykłe światło sotpu w lampie sie przepaliło? <ok> <ok>

Awatar użytkownika
kulka1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 06 paź 2008, 10:49
Lokalizacja: Chełm

Re: [A6 C5] trzecie światło stop

Post autor: kulka1987 » 29 sty 2009, 00:40

piotrekkawa pisze:witam. mam problem z porannym wyjazdem,ponieważ przy każdej zmianie trybu pracy tiptronika wywala mi na wyświetlaczu BREMS LICHT. wiem że jest to związane z przepaleniem się którejś z żarówek od stopu. obie żarówki w tylnych lampach są nowe i świecą,w ''trzecim stopie'' tym na podszybiu palą się tylko trzy diody. podejrzewam że tu tkwi problem. pytanie;da się wymienić przepalone diodki? jeżeli tak to jak to zrobić i co trzeba rozebrać żeby dostać się do tej trzeciej lampy?
Witam panowie,powiem tak z tego co wiem to ten komunikat oznacza, ze musimy wcisnac pedal hamulca zeby zwolnic blokade elektromagnesu zeby zmienic bieg, a takze komputer pobiera impuls o sprawnosci ukladu oraz oswietlenia.
Daj znac jak sie cos dowiesz.pozdrawiam

-Misiek-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 03 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: -Misiek- » 29 sty 2009, 01:34

Na pytanie czy da się wymienić, żarówki w trzecim stopie, da się.
Trzeba od bagażnika ręką poszukać 3 stopu, on jest wsunięty w takie blaszki wyciągacie go ciągnąc na dół do bagażnika, potem trzeba zdjąć czerwony odblask i już jest dojście do żarówek, (żarówki są wciskane) moja dorada tam jest chyba 10szt wymieńcie je wszystkie na raz bo miałem tak, że wymieniłem 2 to zaraz obok poleciały następne ;-)

Awatar użytkownika
MR.A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 962
Rejestracja: 05 sie 2008, 16:43
Imię: Robert
Moje auto: Q7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Van
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MR.A6 » 29 sty 2009, 08:59

Misiek-TDI pisze:Na pytanie czy da się wymienić, żarówki w trzecim stopie, da się.
Trzeba od bagażnika ręką poszukać 3 stopu, on jest wsunięty w takie blaszki wyciągacie go ciągnąc na dół do bagażnika, potem trzeba zdjąć czerwony odblask i już jest dojście do żarówek, (żarówki są wciskane) moja dorada tam jest chyba 10szt wymieńcie je wszystkie na raz bo miałem tak, że wymieniłem 2 to zaraz obok poleciały następne ;-)
Nie wiem czemu tak się u Ciebie dzieje,ze trzeba wymienić wszystkie na raz?ja zrobilem tak jak miałem przepaloną jedną,to wymieniłem jedną i jest git,więcej tam nie zagladałem <piwo>

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 29 sty 2009, 15:04

Misiek ma rację. zrobiłem tak właśnie dzisiaj i już wszystko gra. tyle tylko,że musiałem wymienić wszystkie żarówki,bo te stare były dwuamperowe,nie mogłem ich dostać to kupiłem 1.2A.świecą trochę słabiej ale dużej różnicy nie ma. koszt jednej żarówki to 60 groszy. jest ich dokładnie dziesięć. pozdrawiam.

kazziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2008, 08:00
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: kazziu » 30 sty 2009, 06:58

tez mialem brems licht ale spalona byla cala lampa stopu, jak sie przyjrzalem tej lampie to moim zdaniem sporo dlubania jest z wymiana pojedyńczych diodek, tak więc wymieniłem całą lampę. Do mojego avanta koszt lampy to 180zł, oryginał.

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 30 sty 2009, 16:24

nie wiem jak jest w avancie ,ale w sedanie to żadna filozofia. tak jak to misiek opisał,pozdjąciu czerwonego,klosza,który jet na zatrzaskach mamy jak na dłoni dziesięć wsuwanych żarówek. cała robota trwa max 10 minut,a koszt naprawy to 6zł.

Wojtas81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2010, 14:39
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Wojtas81 » 13 lip 2010, 02:14

witam,mam problem z kontrolka swiatła stopu !!!nazwa angielska to....check brake lights...wyglada nastepujaco :mrgreen: (O)i w srodku jest jeszcze znak kontrolki przepalonego światła :lol: wyswietla sie na żółto,wszystkie żarówki świeca i 3ci stop też!!!gdzie szukac usterki ???dzieki za podpowiedz :-D

[ Dodano: 2010-07-19, 20:54 ]
co tu mnie nikt nie podpowie gdzie szukać awari ???

Reminatorus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2010, 21:58
Lokalizacja: Świecie/kujawsko-pomorskie

Post autor: Reminatorus » 05 gru 2010, 21:35

Witam, czy próbował ktoś w miejsce żarówek wstawić zamienniki led ????? :?:
Motomoto

raafQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 23 paź 2010, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: raafQ » 14 gru 2010, 20:10

tez misie spali ze 3 zarowki musze pokombinowac jak sie cieplej zrobi :) moze towyciagne :P
-Ford Mondeo 1.8 1.6v + Gaz 1995r
-Audi A6 1.9 2001r 131KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga