Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5]Woda pod dywanikiem

Wnętrze
MILUCH
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2008, 08:27
Lokalizacja: KRAKóW

[A6 C5]Woda pod dywanikiem

Post autor: MILUCH » 04 kwie 2008, 08:35

WITAM NA FORUM !!!
MAM PROśBę O PORADE CO ZROBIć ??

POJAWIłA MI SIę WODA POD PRAWYM PRZEDNIM DYWANIKIEM (OD PASAEżERA).PATRZąC PO MOKREJ WYKłADZINIE WODA DOSTAJE SIę OD STRONY WNęTRZA CZYLI NIE OD DRZWI TYLKO TAK JAK BY OD NAGRZENICY.JAK TO SPRAWDZIć I CO ZROBIć.
PROSZę O POMOC ((((((POMóżCIE)))))))
Z GóRY BARDZO DZIęKUJE!!!!!!!!!!!!!

Przywitaj sie w dziale powitan
Ostatnio zmieniony 04 sie 2008, 15:45 przez MILUCH, łącznie zmieniany 2 razy.

Huan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 211
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:27
Lokalizacja: Londyn/Tunbridge W.

Re: WODA POD DYWANIKIEM

Post autor: Huan » 04 kwie 2008, 10:08

MILUCH pisze:WITAM NA FORUM !!!
MAM PROśBę O PORADE CO ZROBIć ??

POJAWIłA MI SIę WODA POD PRAWYM PRZEDNIM DYWANIKIEM (OD PASAEżERA).PATRZą;C PO MOKREJ WYKłADZINIE WODA DOSTAJE SIę OD STRONY WNęTRZA CZYLI NIE OD DRZWI TYLKO TAK JAK BY OD NAGRZENICY.JAK TO SPRAWDZIć I CO ZROBIć.
PROSZę O POMOC ((((((POMóżCIE)))))))
Z GóRY BARDZO DZIęKUJE!!!!!!!!!!!!!
Sprawdz odplyw pod akumulatorem (czesto podobno wlaza tam liscie i inne syfy), sprawdz uszczelki. Dla osuszenia proponuje zwirek dla kota, wysypac na noc a z rana odkurzaczem. Jak nie pomoze to pisz dalej moze reszta specow cos wymysli.
Ty wyprzedzasz, ja sie delektuje...
Obrazek

MILUCH
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2008, 08:27
Lokalizacja: KRAKóW

Re: WODA POD DYWANIKIEM

Post autor: MILUCH » 04 kwie 2008, 22:46

Sprawdz odplyw pod akumulatorem (czesto podobno wlaza tam liscie i inne syfy), sprawdz uszczelki. Dla osuszenia proponuje zwirek dla kota, wysypac na noc a z rana odkurzaczem. Jak nie pomoze to pisz dalej moze reszta specow cos wymysli.[/quote]

Niestety nic !!! odpływ pod akumulatorem był czysty!!! rozebrałem schowek i ewidentnie widać że cieknie woda gdzieś mniej więcej z nagrzewnicy na styku jakiś plastików.Między tymi plastikami na złą;czu jest pianka - wydaje mi się że to cieknie stamtą;d ale nie jestem pewien!!!
Najgorsze jest to że woda na dywaniku jest czysto biała a nie czerwona jak płyn w obiegu chłodzenia.
Nie mam pojęcia ską;d sie bierze!!!
Może ma ktoś schemacik jak rozebrać deskę rozdzielczą; (całą;) w A6!!!

P.S.Moderator-sorry za duże litery.Poprawiłem się!!! Przeczytałem regulamin !!!

Huan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 211
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:27
Lokalizacja: Londyn/Tunbridge W.

Re: WODA POD DYWANIKIEM

Post autor: Huan » 05 kwie 2008, 13:20

MILUCH pisze:Sprawdz odplyw pod akumulatorem (czesto podobno wlaza tam liscie i inne syfy), sprawdz uszczelki. Dla osuszenia proponuje zwirek dla kota, wysypac na noc a z rana odkurzaczem. Jak nie pomoze to pisz dalej moze reszta specow cos wymysli.
Niestety nic !!! odpływ pod akumulatorem był czysty!!! rozebrałem schowek i ewidentnie widać że cieknie woda gdzieś mniej więcej z nagrzewnicy na styku jakiś plastików.Między tymi plastikami na złą;czu jest pianka - wydaje mi się że to cieknie stamtą;d ale nie jestem pewien!!!
Najgorsze jest to że woda na dywaniku jest czysto biała a nie czerwona jak płyn w obiegu chłodzenia.
Nie mam pojęcia ską;d sie bierze!!!
Może ma ktoś schemacik jak rozebrać deskę rozdzielczą; (całą;) w A6!!!

P.S.Moderator-sorry za duże litery.Poprawiłem się!!! Przeczytałem regulamin !!![/quote]

Jezeli masz zamiar rozbierac wszystko sam a nie wiesz jak za bardzo sie za to zabierac, to moze lepszym sposobem byloby wstawienie samochodu do sprawdzonego mechanika?
Ty wyprzedzasz, ja sie delektuje...
Obrazek

MILUCH
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2008, 08:27
Lokalizacja: KRAKóW

Post autor: MILUCH » 03 cze 2008, 18:22

Witam!!!

Doszedłem do tego szanowni koledzy że woda dostaje się mi pod dywanik wtedy kiedy włączam klimatyzacje(po dłuższej jeździe).
To by się zgadzało bo zaczął sie ten problem na wiosnę.
Podobno jest coś takiego jak parownik od klimy.
Jak rozwiązać ten problem - Proszę o pomoc Forumowiczów !!!!

Pozdrawiam !!!

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 04 cze 2008, 11:02

jedź do serwisu gdzie czyszczą profesjonalnie klimę. jak coś jest więcej nie tak to ci odpowiedzą
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

Waclaw_Szubert
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2008, 18:12
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Waclaw_Szubert » 09 cze 2008, 10:19

MILUCH pisze:Doszedłem do tego szanowni koledzy że woda dostaje się mi pod dywanik wtedy kiedy włączam klimatyzacje(po dłuższej jeździe).
Koledzy
Mam identyczny problem.
Czy ktos juz robil i sprawdzal to indywidualnie - na serwisie powiedziano ze to ok 1 do 2 godzin roboty - sprawdzenie odplywu spod parownika ale trzeba czekac ok 1 tydzien :(
pozdrawiam
Wacław Szubert
tel.: 0-605 331 704
A6 2,5l TDI AVANT Tiptronic + Quattro (2004r. model 2005)

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 09 cze 2008, 12:15

dokładnie tak. w parowniku zbiera się woda której jest niewiele i żeby zaczęło sie lać musi sie uzbierać. poza tym osuszanie parownika (odpływu) łączy się z dosyć sporą rozbiórką i zabezpieczeniem odczynnika chłodzącego
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

Waclaw_Szubert
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2008, 18:12
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Waclaw_Szubert » 10 cze 2008, 21:29

Czyli rozumiem, ze przy okazji warto zrobić przegląd całej klimatyzacji?
Czy oczyszczenie czynnika i ewentualne uzupełnienie z odgrzybianiem?
Czy coś jeszcze przy okazji poprosić?

Tak żeby za jednym zamachem zrobić przyzwoity przegląd i nie płacić kilkakrotnie.

Kiedyś chyba w TVN turbo było coś o wymianie osuszacza, ale jak sie na serwisie zapytałem o "osuszacz" to pierwszy raz słyszeli :)

Pozdrawiam
Wacław Szubert
tel.: 0-605 331 704
A6 2,5l TDI AVANT Tiptronic + Quattro (2004r. model 2005)

slawek70uk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2008, 06:38
Lokalizacja: wrocek

Post autor: slawek70uk » 04 sie 2008, 13:05

mam podobny problem z klimą woda skrapla mi się do środka
podobno mozna od spodu po podniesieniu auta przepchać odplyw
jednak nie wiem gdzie może być
może ktoś rozwiązał to sam i może mi poradzić
pozdrawiam

zenton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 18 gru 2007, 10:08
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: zenton » 05 sie 2008, 09:01

m3iaz pisze:dokładnie tak. w parowniku zbiera się woda której jest niewiele i żeby zaczęło sie lać musi sie uzbierać. poza tym osuszanie parownika (odpływu) łączy się z dosyć sporą rozbiórką i zabezpieczeniem odczynnika chłodzącego
Fakt, w parowniku zbiera się woda, która odprowadzana jest odpowiednim kanalikiem na zewnatrz pojazdu. Nie jest prawdą, że osuszenie parownika czy tez dokładniej udrożnienie odpływu wymaga sporej rozbiórki (no chyba że zdjęcie schowka pasażera do takich czynnosci należy). Co do czynnika chłodniczego - tu zupełnie nie kumam co ma piernik do wiatraka. Podsumowując, za mokry dywanik po stronie pasażera w 99% odpowiada niedrożny odpływ z parownika. Sposób oczyszczenia: 1) wjazd autem na kanał, włączenie klimatyzacji na maxa i obserwowanie gdzie będzie ciekło (lewa strona auta patrząc od przodu) , po zlokalizowaniu przedmuchanie sprężonym powietrzem, jak nic nie będzie ciekło to oznaczać będzie całkowite zapchanie odpływu i tu konieczny jest sposób 2. 2) demontaż schowka pasażera, odchylenie dywanika z części lewej przy klimatroniku - będzie widoczy plastikowy lejek wchodzący w komorę silnika - trzeba go lekko poluzować na śrubach tak aby mozna było mieć dostęp ze sprężonym powietrzem do odpływu - przedmuchanie i gitara. Robota 30 minut.

Awatar użytkownika
robert1x
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2008, 08:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robert1x » 06 wrz 2008, 09:17

Witam
Mam tak samo tylko ,że u mnie kapie po obu stronach po włączeniu klimy i to ciepła woda.Czy te odpływy są po obu stronach klimatronika?
pozdrawiam

cyzko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 110
Rejestracja: 17 maja 2008, 19:43
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: cyzko » 06 wrz 2008, 16:00

No to chyba i ja sie dolacze do grona zalanego dywanika prawego :)

Osuszylem autko podnoszac wykladzine, jutro sprawdze czy sie zbiera od nowa woda.
Ma ktos moze fotke jak wyglada ten kanalik do odprowadzania wody ?
cyzko

Awatar użytkownika
Colin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 258
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:35
Lokalizacja: Holandia/Slask

Post autor: Colin » 28 maja 2009, 21:04

to ja odswierze temat i zadam takie pytanie :
mam zalany dywanik ale POD NOGAMI PASAZERA ZA KIEROWCÂĄ :!: :!: :!:
wszedzie jest sucho a tam normalnie mase wody co wy na to bo ja nie mam pomyslu co sie moglo stac :cry:
AUDI- TAM GDZIE WOLNOŚć JEST STANDARTEM
chwilowo Golf MK3 2.0
Obrazek

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 31 maja 2009, 07:04

to ja wam opowiem najlepszy temat... otoz mam kumpla ktory ma a8L z 2001 z silnikiem 4.2 przyjechal dzisiaj do warsztatu bo mu drugio raz zalalo samochod.... dodam ze wszystkie uszczelki w drzwiach ok i szyby byly tez pozamykane. co najdziwniejsze wsiadlem w auto a tu bagno w calym samochodzie mokro!!! odpalam ruszam z kopyta a to z kazdej kratki mawiemu wylatuje tyle wody jakby ktos weza odkrecil nagorszej z tej karatki z tylu.... i wody po kostki a o dziwo wszytsko dziala ok... tylko jak klime wlaczylem to mailem zraszacz... a dzwiek tak jakby pralka chodzila... chupota i tyle... teraz pytanie ... skad sie dwa razy tam wziela taka ilosc wody????

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga