Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 c6] Elektronika Czy w moim przypadku serwis ma rację ?

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aldermaston
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2011, 15:19
Lokalizacja: gdynia

[A6 c6] Elektronika Czy w moim przypadku serwis ma rację ?

Post autor: aldermaston » 12 lut 2011, 00:41

Witam
Mam problem z audi A6 w 2,0 tdi silnik blb 2006 rok.
Mianowicie problem wystąpił od wczorajszego rana,gdy zapaliłem silnik pojawił sie pisk i zapaliły sie kontrolki
ABS EBD I ta czerwona okrągła od chamulca.
Wyłączyłem silnik i gdy zapaliłem go ponownie problem znikł,pomyślałem że było to jakieś zdarzenie jednorazowe,cały dzień nic sie nie działo wszystko działało ok,lecz na 2 dzień pojawił sie tan sam problem ,odkryłem że po postoju około 30 minut problem powraca te same kontrolki i ten sam pisk.
Poczytałem instrukcję z której wyczytałem że może to być wina płynu tzn.poziom zbyt mały ,słaby akumulator,lub taki problem występuje po odłączeniu akumulatora chodzi mianowicie o to że gdy aku był odłączony system abs-u i cała reszta z nim powiązana musi załadować od nowa ustawienia.Więc sprawdziłem płyn był ok ,reszta była nie ruszana ,akumlator jak żyleta więc te sprawy odpadają .Kilka minut temu próbowałem ponownie problem zaczyna rosnąć w oczach tzn. po odstaniu auta piszczy kontrolki sie palą i na dodatek rozrusznik kręci ale auto nie chciało zapalić po cofnięciu kluczyka zapala normalnie i kontrolki znikają ,poczekałem chwile i znowu to samo pisk kontrolki silnik nie pali a na dodatek po odkręceniu kluczyka gdy auto już zapaliło ponownie bez kontrolek po kilku sekundach wszystko padło na sekunde silnik przygasł jak by aku był odłączony ( nie zdążył zgasnąc ) i zaczoł chodzić normalnie ,zaczełem podejżewać że to problem z prądem ze gdzieś nie ma przejścia ale wszysko na oko jest ok .

Tak było ale auto ostatecznie przestało odpalać i

Wstawiłem auto do servisu gdzie stwierdzili że mam wodę w skrzynce z bezpiecznikami a mianowicie w tej skrzynce w której znajduje sie komputer ,pod maską na podszybiu po prawej ,jest tam jeden czy dwa przekażniki oraz kilka bezpieczników .
Wodę widziałem tam osobiście wymiana tego to koszt 650 funtów ponieważ robię to w uk (więc sporo)
Stwierdzili ze komputer jest nienaruszony tylko trzeba wymienić cały ten cyrk do okoła.
Moje pytanie jest czy ta skrzynka i woda w niej na prawde może powodować takie objawy jak w moim poście u góry czy po wymianie zameldują mi że skrzynka była mokra ale jeszcze musze wymienić np. zacisk chamulcowy aby ukryć że sie mylili,poprostu wiem jak działa servis kasa sie nie liczy tylko wymienić co popadnie.Czy ktoś ma może wiedzę co w tej skrzynce dokładnie jest ?
Pozdrawiam

roberttom83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2009, 16:53
Lokalizacja: london

Post autor: roberttom83 » 22 lut 2011, 00:18

Mialem identyczny problem tylko wracajac z Polski 30 km przed tunelem zaczely sie te kontrolki zapalac i k..... nie dojechalem.wstawilem auto do servisu audi w londynie\dulwich\ i wykazali ze to akumulator faktycznie prubujac go odpalic padl mi wytlumaczylem ,oni mi na to ze za slabe napiecie i tak sie dzieje zgodzilem sie na wymiane akumulatora pod warunkiem ze jesli to nie akumulator to za reszte nie place.Oczywiscie mialem racje Auto stalo 2 tygodnie wysylali meile do Niemiec co jest grane? hi hi hi i wreszcie znalezli jeden przypadek naprawili cos mi tlumaczyli ale nie zrozumialem do konca wiem ze chodzilo o przekazniki cos w tym stylu. Zachowali sie uczciwie zaplacilem za akumulator nie chce cie martwic mozliwe ze na moim przypadku nauczyli sie i dzieje sie to samo u ciebie dodam ze przed wyjazdem zmienilem klocki i sprawdzony byl caly uklad chamulcowy.wiecej szczegolow na pw

Awatar użytkownika
aldermaston
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2011, 15:19
Lokalizacja: gdynia

witam

Post autor: aldermaston » 23 mar 2011, 15:52

okazało sie że była woda w skrzynce pod maska gdzie znajduje sie główny komputer i jakies przekażniki i narobiła biedy na 650 funciorów ,skrzynka wymieniona kilka kabli i przekażników ,pozatym diagnostyka i narazie śmigam oby nigdy więcej takich wariactw,pozatym powiedzieli że w tym aucie każdy problem z elektroniką i pokazują sie te kontrolki co ja miałem czyli to standard

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga