Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[S6 C5] Nagły problem z hamulcami

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamilson100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 16 lut 2014, 10:52
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

[S6 C5] Nagły problem z hamulcami

Post autor: Kamilson100 » 10 sie 2014, 15:59

Cześć, wczoraj około 70km od domu jechałem pomału około 70-80 i w zakręcie słyszałem metaliczny dźwięk w lewym przodzie, jakby coś ocierało o tarcze hamulcową, za chwile nadusiłem na hamulec żeby zatrzymać się na światłach i pedał poszedł prawie do samego końca zanim samochód zaczął hamować. Następnie objaw ustał, hamulec działał normalnie kiedy go częściej używałem, ale problem pojawiał się ponownie, a metaliczne obcieranie przy skręcaniu nadal występowało. Niedaleko domu zapomniałem o problemie i kiedy trzeba było dosyć mocno wyhamować przed zakrętem pedał poszedł prawie w podłogę zanim zaczął hamować i odniosłem wrażenie jakby sam tył hamował, bo zapiszczały tylne opony, aż mną rzuciło na boki, od czasu tego hamowania cały czas coś obciera z przodu w trakcie jazdy, z zewnątrz nic nie widać, płyn hamulcowy też w normie.. ktoś ma jakiś pomysł? Męczy mnie to, bo dopiero jutro pojadę na serwis. <stres> <mysli>

Awatar użytkownika
zbig_wwl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2009, 09:34
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: zbig_wwl » 10 sie 2014, 16:36

Nikt tu Ci raczej nie wywróży, co się mogło stać. Co najmniej musisz zdjąć koło i dokładnie obejrzeć zacisk. Masz tam na 99% HP2 - poszukaj w google jak on wygląda i sam domyślisz się, co mogło ulec uszkodzeniu.
W ramach wróżenia <luzik> moja szklana kula mówi, że odlepiła/pękła Ci okładzina na jednym z klocków.
Jedno jest pewne - nie jeździj z taką usterką.
Pozdrawiam
zbig_wwl

3.0TFSI by GREGOR10 ~450ps

ps. nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Kamilson100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 16 lut 2014, 10:52
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kamilson100 » 12 sie 2014, 15:13

Sprawa rozwiązana.. kiedy wymieniałem wahacz panowie specjaliści mechanicy nie dokrecili śruby od przegubu, tej która jest pod dekielkiem między śrubami od felg. Spowodowało to wysuwanie sie przegubu i czujniki zaczęły wariowac, szlag trafił łożysko w tym kole, więc do wymiany cała piasta i problem z głowy... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga