Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwne zachowanie nawiewu...

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
dropsik9977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 21 lip 2014, 13:18
Lokalizacja: Chojnice

Dziwne zachowanie nawiewu...

Post autor: dropsik9977 » 04 sie 2014, 19:11

witam
mam dziwny objaw nawiewu w mojej a6.

Problem jest taki ze mam nawiew na full i wg nie slysze wiatraka ani nawiewu... ale gdy skrecal w prawo nagle nawiew zaczyna dmuchac az wlosy wypadaja a jak skrecam w lewo wg sie wycisza... nie mam pojecia co jest grane... mam auto od nie dawna i nie chce czegos rozkrecac wyjmowac jak nie wiem od czego zaczac...

prosze o pomoc czemu tak sie dzieje...

no i sprawa przy okazji nawiewu jak mam nawiew na LO nie leci mi wcale zimniejsze powietrze niz na dworze... a leci wrecz gorace jakbym mial na HO :/

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 05 sie 2014, 00:47

Odnośnie dmuchawy.
Prawdopodobnie szczotki w silniku już na wykończeniu. W momencie skrętu zaczynają gdzieś stykać i wtedy działa, bez tego już nie. Wentylator, dmuchawy masz za schowkiem po stronie pasażera - dostęp w kilka minut.
dropsik9977 pisze:jak mam nawiew na LO nie leci mi wcale zimniejsze powietrze niz na dworze... a leci wrecz gorace jakbym mial na HO :/
Przy włączonej klimatyzacji, czy w trybie ECON?

Ps. Polecam zaprzyjaźnić się z zasadami stosowania interpunkcji. Źle się czyta, taki słowotok.
Pozdrawiam...

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 05 sie 2014, 01:01

Ot co, dorosły człowiek z prawem jazdy powinien potrafić się wypowiedzieć w sposób zrozumiały. W tym na piśmie ;)

Tak jak kolega tu radzi, pierwsze co musisz zrobić to dostać się do dmuchawy. Ogólnie usługa wymiany u mechanika nie powinna być zbyt kosztowna.

Jeśli nie jeździsz w trybie ECON to klimatyzacja pewnie nadaje się do obsługi w dobrym warsztacie. Jeśli brakuje tak dużo czynnika, że nie chłodzi w ogóle, to gdzieś masz niezłą dziurę i klimę należy uszczelnić i dopiero nabijać czynnikiem. Może też sprężarka nie działać, bo przykładowo się zatarła albo padło sprzęgło elektromagnetyczne ;) Ale o tym już dużo napisane było.

dropsik9977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 21 lip 2014, 13:18
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: dropsik9977 » 09 sie 2014, 15:16

co do klimy to dzialala dopoki mi czynnik nie wylecial bo mam waz przetarty... i szukam nowego, tego pod pasem przednim co jest pod chlodnicami przykrecony obok termostatu.

Jezdze oczywiscie bez wlaczonej klimy. I wlasnie leci cieple :(

A co do dmuchawy to dobrze sie sklada bo kumpel ma taka na czesci 2.5 tdi moze dziala lepiej niz moja :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga