Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

abs i kontrola trakcji ?

Elektryka
ODPOWIEDZ
Pedross86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 07 gru 2013, 12:27
Lokalizacja: Zielona Góra

abs i kontrola trakcji ?

Post autor: Pedross86 » 17 cze 2014, 23:56

Witam od pewnego czasu zapalają mi się dwie kontrolki. Trókącik z wykrzyknikiem do okoła strzałka plus ABS i na dużym wyświetlaczu Kułeczko do tego kwadraciki do okoła. Audi a6 c5 4.2 quattro automat. Błedy na vagu to:
18265 komunikat o błednym sygnale obciążenia z jednostki sterującej ECU. kod usterki 18265
00526 przełącznik świateł stop- przód nieakceptowalny sygnał
01119 gear recognition signal

Co może być przyczyną ? abs nie działa jak kontrolka się zapali. Wcześniej zapalał się tylko ten trójkącik później reszta doszła.

daw2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:27
Lokalizacja: lubaczów

Post autor: daw2 » 19 cze 2014, 21:40

Być może sterownik ABS powoli mówi pa... Zapal auto , wykasuj błędy w ABS wyjmij VAGa i poruszaj wiązką i wtyczką przy pompie ABS.
Pomogłem? Kliknij

Awatar użytkownika
Teacher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 31 sty 2012, 16:53
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Teacher » 20 cze 2014, 09:31

Pedross86 pisze:00526 przełącznik świateł stop- przód nieakceptowalny sygnał
Kolego sprawdź czujnik stopu pod pedałem hamulca. Jak jest źle wkręcony albo uwalony to może Ci się ABS+ESP pokazywać na blacie. Te czujniki często padają. To, czy jest prawidłowo wkręcony łatwo jest sprawdzić. Wsiądź do auta, przekręć kluczyk tak, aby się zapaliły kontrolki i naciskaj delikatnie na pedał hamulca obserwując kontrolkę na tipie. Jeśli kontrolka zgaśnie a nie zapalą się światła stopu, to masz źle wkręcony czujnik i trzeba wyregulować :)

Pedross86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 07 gru 2013, 12:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pedross86 » 20 cze 2014, 23:59

no właśnie sytuacja wygląda dziwnie bo dziś np rano przejechałem pare km i było wszystko ok później się zapaliły. Teraz jak wsiąde i odpalam auto nic się nie pali ale jak tylko wciskam hamulec i wrzucam bieg ( automat) to zapalają się obydwie. Sprawdze jutro ten czujnik na pedale hamulca. Vagiem jak wchodzę w abs to pompa działa. Tak ją odpowietrzałem ostatnio nawet

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga