Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

wskazówka poziomu paliwa szaleje...

Elektryka
ODPOWIEDZ
Chlebsonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:50
Lokalizacja: Lublin

wskazówka poziomu paliwa szaleje...

Post autor: Chlebsonn » 16 cze 2014, 22:09

Koledzy !
potrzebuję pomocy! od wczoraj wariuje mi wskazówka informująca o stanie paliwa w baku. najpierw na ostatniej białej kresce przed rezerwą zaświeciła mi się własnie na wyświetlaczu kontrolka informująca o rezerwie. wiem że mogę zrobić jeszcze ok. 100 km dlatego się zdziwiłem. za kilka kilometrów zdziwiłem się jeszcze bardziej kiedy lampka zgasła a wskazówka znalazła się w okolicy połowy baku. dzisiaj rano również zaświeciła mi się rezerwa po czym po kilku km wskazówka pokazywała połowę baku i rzecz jasna kontrolka rezerwy zniknęła. co może być przyczyną takich warjacji?? stosunkowo niski poziom ropy? a może pompa paliwowa siada?? czy też może to być wina jakiegoś czujnika ewentualnie bezpiecznika??
proszę o pomoc! jest to dosyć denerwująca usterka i całkowicie nie wiem co o tym myśleć?
być może pływak jest walnięty.....?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 17 cze 2014, 00:51

Możliwości jest kilka, uszkodzony pływak|czujnik poziomu w zbiorniku, uszkodzone przewody z czujnika do licznika, uszkodzony licznik (mikroprocesor).

Jeżeli czujesz się na siłach, możesz spróbować pomierzyć jaką wartość ma czujnik poziomu paliwa:
W nogach kierowcy pod osłoną słupka znajdziesz paręnaście złączy. Na konektorze nr 3 w 10stykowym brązowym złączu powinieneś mieć możliwość zmierzenia rezystancji względem GND pojazdu.
Ewentualnie możesz spróbować dobrać się do pompy paliwa i psiknąć kontaktem jej złącze (4 stykowe).

Nie pamiętam rezystancji czujnika, jednakże była kilkukrotnie podawana na forum <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga