Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] naprawa włącznika świateł (niedziałające pozycyjne)

Warsztat
KissEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:36
Lokalizacja: Zabrze

[A6 C5] naprawa włącznika świateł (niedziałające pozycyjne)

Post autor: KissEK » 12 cze 2014, 18:51

Cześć, zmagałem się parę dni z niedziałającymi pozycyjnymi światłami z jednej strony (prawej). Aż udało mi się to ustrojstwo naprawić tanim kosztem. Jeżeli też ktoś ma takie problemy to oczywiście może skorzystać z manuala przygotowanego przeze mnie.
Początek prac zaczynamy od sprawdzenia żarówek czy są dobre, dalej w skrzynce bezpieczników sprawdzamy kolejno dla prawej strony bezpiecznik numer 22 i dla lewej numer 23. Jeżeli oby dwa działają to lecimy dalej z szukaniem problemu.
Wyciągamy przełącznik świateł:
Obrazek
wciskamy pokrętło od włączania świateł i przekręcamy je kawałek w prawą stronę. Przełącznik powinien ładnie nam wyskoczyć.
Obrazek
Odpinamy włącznik od kostki (na obrazku wyżej zaznaczony jest zaczep, są 2.
Obrazek
Pacjent na stole gotowy do operacji. Część zaznaczoną na zielono ściągamy, troszkę siły trzeba użyć i bez obawy że coś się zepsuje ;p
Obrazek
Białą tabliczkę z diodami również siłą się ściąga , tym razem już jej tyle nie trzeba ;P
Obrazek
Dalej żeby dostać się do serduszka musimy lekko podważyć po dwa zaczepy (zaznaczone na czerwono) z góry i dwa z dołu, wtedy środek ładnie nam wyjdzie.
Obrazek
i oto jest serce, cały mechanizm który nas interesuje.
Obrazek
Styki zaznaczone na zdjęciu wyżej czerwony (pozycyjne światło prawe) i zielony (pozycyjne światło prawe).
Naprawa u mnie polegała żeby delikatnie dogiąć styk czerwony do blaszki niżej. Na początku zrobiłem duży błąd gdyż dogięte zostało za mocno i pozycje świeciły się non stop :D Ale jak to mówią człowiek uczy się na błędach, wiec szybka rozbiórka po raz kolejny i teraz pomocna mi była moja narzeczona :D Samo serce podłączyłem do wtyczki w samochodzie i delikatnie się bawiłem w doginanie i odginanie. Co chwilka próby jak to świeci. Żeby nie biegać kilka razy i oglądać czy się pali czy nie warto mieć kogoś do pomocy. Taki zabieg mi pomógł i jakby nie było to 100 została w kieszeni :)
Mam nadzieje że się to komuś przyda i nie będzie błądził od mechanika do mechanika który zedrze pieniążki nie potrzebnie ;p

szybadaudiA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2015, 21:56
Lokalizacja: Pyrlandia

diody przeciwmgielnych świateł tył

Post autor: szybadaudiA6 » 25 cze 2016, 13:15

Witam
Wymieniłem wszystkie diody aby równie świeciło te czerwone teraz pytanie dolna biała świeci na biało czy na żółto bo mi się nie świeci i nie wiem nie pamiętam jaki kolor ma to jest ta od świateł przeciwmgłowych tylnych bo zielona od przednich to wiem bo jest kolorowa pilne bo nie lubię mieć coś niesprawnego chociaż pewnie nigdy jej nie użyję.

Online
axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: diody przeciwmgielnych świateł tył

Post autor: axe » 25 cze 2016, 20:04

szybadaudiA6 pisze:Witam
Wymieniłem wszystkie diody aby równie świeciło te czerwone teraz pytanie dolna biała świeci na biało czy na żółto bo mi się nie świeci i nie wiem nie pamiętam jaki kolor ma to jest ta od świateł przeciwmgłowych tylnych bo zielona od przednich to wiem bo jest kolorowa pilne bo nie lubię mieć coś niesprawnego chociaż pewnie nigdy jej nie użyję.
jedna jest czerwono zolta druga czerwono zielona
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

szybadaudiA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 08 gru 2015, 21:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Post autor: szybadaudiA6 » 25 cze 2016, 22:54

oki czyli jutro wymieniam dzięki z info
tak dla potomnych to koszt jednej diody czerwonej 0,25 zł więc jeśli ktoś posiada lutownicę i zdolności książkowe to wymiana i poprawa oświetlenia kosztuje max 5 zł

endriuu07
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 31 lip 2018, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: endriuu07 » 25 wrz 2018, 20:36

Ktoś ma jakiś pomysł jak wyjąć przełącznik świateł bo wpadł mi do środka?

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 25 wrz 2018, 20:40

wyciąga sie go wciskając pokrętło i przekręcając w stronę pozycji
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

endriuu07
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 31 lip 2018, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: endriuu07 » 27 wrz 2018, 18:29

Tak wiem tylko nie chciało mi wyjść i myślałem, że za słabo odepchnąłem przycisk do tyłu i wziąłem mocniej i po prostu wpadł głębiej i nie idzie tego niczym teraz wyjąć.

[ Dodano: 2018-09-27, 18:29 ]
Dobra, wczoraj wieczorem to zrobiłem. Jeśli ktoś będzie miał kiedyś taki sam problem to powiem, że przełącznik trzeba dać maksymalnie do tyłu i obrócić go tak żeby w miarę wyszedł klapką od bezpieczników. Wtedy odłączamy kostkę i przenosimy ją tam gdzie docelowo była i przełącznik wkładamy tak jak się powinno to robić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga