Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Opinia o waszych A6

Wnętrze
ODPOWIEDZ
djmostek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2014, 16:34
Lokalizacja: Łódź

Opinia o waszych A6

Post autor: djmostek » 05 maja 2014, 16:51

Witam, na forum jestem nowy - na codzień żywo udzielam sie natomiast na forum klubowym A4.

Nie wiem czy dobry dział, w razie czego, proszę Starszyznę o przeniesienie do stosownego działu.

Posiadam w domu dwie A4ki od nowości - B5 (kupiona 1999r. rocznik auta również '99) przejętą po bracie i B8 nowa brata (kupiona 2008, rocznik auta również '08). Oboje mamy tzw. "kibel" w aucie, tj. raczej podstawową wersję wyposażenia (nie licząc sportowej zawiechy w b8 i dwustrowej tam klimy). Na siedzeniach szmata, srebrne listwy ozdobne - generalnie standard.

Co mnie martwi? Jakość wykonania nowej B8ki. Moja B5tka po lifcie, 230 tys km obecnie (benzyna 1.6) zero odprysków, zero korozji (na podwoziu również). Wnętrze - stan idealny; nic nie po przecierane i nazbyt porysowane. Plastiki w środku sprawiają ogólne bardzo dobre wrażenie jeśli chodzi o sam materiał jak i ich spasowanie - nic nie trzeszczy, swiszczy ani puka na nierównościach. Skórzana kierownica nadal błyszczy się jak nowa głębią czerni. Mieszek zmiany biegów to skóra z prawdziwego zdarzenia - gruba i miła w dotyku.
PS. Gdy brat oddawał mi B5tke i kupował sobie B8, miała 153 tys km i jej stan był również j/w.

Teraz B8 - 1.8TFSi 105 tys km obecnie. Mnóstwo odprysków na masce, błotniki zaczynają rdzewieć (o zgrozo! moge wyslać fotki potem zainteresowanym). Niektóre plastiki w środku są dużo gorsze niż w mojej B5tce nie mówiąc już o tych w B6 czy B7, np. ramka drzwi, obicia słupków czy progów wejściowych jak i sam plastik na kokpicie, w opini wielu członków rodziny i znajomych, wydaje się być "tańszy". Materiał na fotelu kierowcy znacznie się już zmechacił (jak stary sweter - porobiły się takie "bobki"). Podłoga auta po kilku odkurzaniach już też mocno sfatygowana - przypominam auto ma 105 tys przebiegu. Skóra na kierownicy rownież ma zauważalne przetarcia, co więcej fabrycznie już jej nie lakierują - to czarny mat. Mieszek zmiany biegów to jakaś fatalna "eko-skóra", w dotyku jak cerata. I teraz najgorsze: jako, że jestem olbrzymim pedantem o wrażliwym słuchu, nie znosze gdy coś świszczy, trzeszczy czy puka na nierównościach. W B8ce hałasów jest niestety sporo - trzeszczą słupki A i B (zgłoszone na gwarancji do ASO - przesmarowali, dało rade na 2 tys , dalej znowu to samo) oraz trzeszczy coś niemiłoseirnie w bagażniku (jak by to było kombii, a jest sedan).


Teraz: Po co to wszystko opowiadam? Otóż przymierzam sie do zmiany auta. Niestety, jakośc wykonania najnowszej A4ki jest żenująca - co mnie bardzo martwi. Na horyzoncie pojawiło się więc A6 C6 - i tu pojawia się moje pytanie do Was (najchętniej prosze o dyskusje tych co mieli okazje jezdzic C5 i C6) - czy jakość wykonania i spasowania C5 i C6 różnią się ? Czy C6 jest gorzej, podobnie jak nowe A4ki zrobiona od ich protoplastów? Czy cos wam trzeszczy, skrzypi, rdzewieje? Proszę o opinię :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez djmostek, łącznie zmieniany 1 raz.

tomcioniemce
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 03 maja 2014, 12:33
Lokalizacja: niemce

Post autor: tomcioniemce » 05 maja 2014, 17:04

NIEWIEM CHCO CHODZI W AUDI .ta marka ma klase jak i jej modele a3 w srodku bidnie materialy takie o a4 troche lepiej,a6 bardzo dobrze ,a 8 z 95 roku mialem w srodku ideal,wiec kolego zauwaz to a3 auto kompakt dla kobiet mlodych itd itd . audi nie robi wszystkich samochodow na jedno kopyto jakosc zalezy od klasy czym wyzej tym lepiej ,sam osobiscie ogladaem sie za a4 b6 lecz to nie nowe auto i w kazdym aucie powycierane przyciski itp. kupilem a6 c5 98 rok od dziadygi troche syf w srodku ale kokpit przyciski radio wszystko jest idealne .
tomekk

djmostek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2014, 16:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: djmostek » 05 maja 2014, 17:15

Wiadomo że nie ma co porównywać A4 do A6. Ja porównywałem A4 do A4 i chce znac waszą opinię na temat A6 i A6, tzn. czy A6 C6 jest lepsza jakościowo od A6 C5 czy tak jak to opisałem w przypadku A4 b8 i b5, że nowszy model wypada znacznie gorzej pod kątem jakości i spasowania i wykonania.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 07 maja 2014, 17:28

djmostek, Niestety dobrze wykonane auta skończyły się na przełomie 2000 roku. C5 moim zdaniem jest "solidniej" poskładana. W środku na pewno użyto lepszych materiałów niż ja mam obecnie w C6 (chodzi mi o deskę rozdzielczą, boczki i chyba nawet podsufitka...) Nie powiem, że u mnie jakieś przyciski są powycierane czy coś pękło. Jedyne co jest wytarte to pokrętło od MMI te duże na środku oraz dookoła tego małego na tunelu. Tam to jest już masakra i planuje to wymienić na dniach. Moje autko ma nalatane oryginalnie 316tys i powiem Ci, że jakoś się trzyma. Nic nie trzeszczy, nie puka, nie rdzewieje czy też nie odpada. Ale mój znajomy jeździ A6 C5 która ma 570tys przejechane i powiem Ci, że C6 w takim przebiegu chyba nie da rady tak wyglądać jak wygląda w środku oraz na zewnątrz C5. To moje zdanie.

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 08 maja 2014, 07:27

KL4K50N pisze:C5 moim zdaniem jest "solidniej" poskładana
Potwierdzam całkowicie.
Niedawno zbyłem C5 z 99r i nabyłem C6 i pomijając przebiegi aut, mogę śmiało powiedzieć że materiały użyte w C6 są znacznie słabsze jakościowo, jest więcej twardego plastiku i elementów bardzo podatnych na zadrapania, przetarcia, np.: konsola środkowa, listwy ozdobne, przyciski.
Niestety lepiej nie jest i nie będzie tak samo od strony jakości i bezawaryjności wnętrza jak i pozostałych elementów mechanicznych i elektronicznych.
Pomimo legendarnej już jakości leciwych 100-tek czy A6 C4, C5.... jest ich coraz mniej (selekcja naturalna, nic nie jest wieczne), a my musimy dalej czymś jeździć.
Może za paręnaście lub parędziesiąt lat będziemy miło wspominać i A6 C6 porównując do jakiegoś A6 C12 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga