Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Ciepłe powietrze z nawiewów przy włącz. klimie

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
MrUnton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2012, 21:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

[A6 C5] Ciepłe powietrze z nawiewów przy włącz. klimie

Post autor: MrUnton » 24 kwie 2014, 15:36

Witam,

Posiadam A6 Allroad 2.7biT 2004 rok. Od jakiegoś czasu auto ma problem z pracą klimatyzacji. Generalnie raz działa wszystko ok, a innym razem z nawiewów leci cały czas ciepłe powietrze (cieplejsze niż temp. zewnętrzna) tak jakby prosto z silnika.

Poniżej wklejam screeny wszystkich bloków pomiarowych związanych z klimą jakie udało mi się namierzyć. Czy jesteście w stanie podpowiedzieć co może trapić moje auto ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 26 kwie 2014, 18:09

czy zaobserwowałeś w jakich sytuacjach leci ciepłe powietrze? może podczas wolnej jazdy po mieście czy stania w korkach? wówczas przyczyną może być niezałączający się wentylator klimy, podczas szybszej jazdy pęd powietrza schłodzi chłodnicę i będzie dmuchać zimne.

MrUnton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2012, 21:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: MrUnton » 27 kwie 2014, 11:58

Właśnie najgorsze, że nie mogę zaobserwować żadnej zależności jeżeli chodzi o prędkość czy okoliczność jazdy.

Wczoraj przykładowo jak rano wsiadłem do auta (w nocy stał w garażu) to klima jakby działała, tzn. leciało w miarę chłodne powietrze z kratek,nawet po rozgrzaniu się silnika.

Później przez jakieś 2 godziny auto stało na dworze, gdzie się nagrzało na słońcu. Od tego momentu już klimatyzacja nie działała i cały czas leciało ciepłe powietrze, a jechałem chwilę po mieście (kilka skrzyżowań ze światłami) i już później poza miastem. Dzisiaj sytuacja wyglądała podobnie. Z tymże powietrze które leci z kratek rano nie nazwałbym zimnym, a raczej zbliżonym do temperatury na dworze, więc też ciężko powiedzieć, że to klima chłodzi.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 27 kwie 2014, 14:02

to przede wszystkim sprawdź czy po włączeniu klimy załącza się wentylator, jeśli tak to przydało by się sprawdzenie pod vagiem i ew. uzupełnić czynnik

MrUnton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2012, 21:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: MrUnton » 27 kwie 2014, 15:14

Czy wentylator od klimy to ten ulokowany po lewej stronie chłodnicy ( patrząc od przodu) ?

Jeżeli tak to nie pracuje i rzeczywiście przy szybszej jeździe leci trochę chłodniejsze powietrze niż przy poruszaniu się po mieście, ale nadal daleko mu do takiej temperatury jaką powinno mieć powietrze z klimy.

Czynnika napewno nie brakuje to już sprawdzałem. Co jeszcze można skontrolować VAGiem ? Błędów żadnych nie ma w układzie klimatyzacji.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 27 kwie 2014, 15:54

MrUnton pisze:Czy wentylator od klimy to ten ulokowany po lewej stronie chłodnicy ( patrząc od przodu) ?
Tak, to ten. Spróbuj na załączonym silniku i włączonej klimie stuknąć dłuższym narzędziem po silniku wentylatora. U mnie też nie pracował wentylator, ale po tym idzie jak trzeba <okok> Jeśli to nie pomoże to musisz sprawdzić czy jest napięcie itd. Wszystko jest opisane na Forum.
Lektor.

MrUnton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2012, 21:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: MrUnton » 27 kwie 2014, 20:15

Wszystko wskazuje na to, że mam wentylator do wymiany. Próbowałem podpiąć go na krótko pod akumulator, ale niestety nie ruszył. Sprawdzałem też czy wina nie leży gdzieś po stronie sterownika włączającego wentylator i zamieniłem wtyczki podłaczając drugi wentylator znajdujący się przed chłodnicą i ten załączał się prawidłowo. To także wykluczyło uszkodzony bezpiecznik. Próbowałem także popukać tak jak zalecałeś, ale mam tam tak mało miejsca, że nie udało mi się niczym tego zrobić.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 27 kwie 2014, 20:17

MrUnton, kawałek rurki i młotek uderz w sam silnik <okok> powinien ruszyć ;) mi taki zabieg pomógł po zimie.

MrUnton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2012, 21:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: MrUnton » 13 sie 2014, 17:15

Pukałem, stukałem, niestety bezskutecznie. Wentylator wygląda na to, że umarł.... Już zakupiłem nowy. W ten weekend chyba będę go wymieniał. Dam znać czy to rozwiązało problem.

[ Dodano: 2014-08-13, 17:15 ]
Udało się ostatecznie rozwiązać problem. Po kilku wizytach w serwisie okazało się, że miałem całkowicie ukręconą sprężarkę. Załączała się po włączeniu klimy, ale nie pompowała powietrza. Po wymianie na nową i oczyszczeniu całego układu z pozostałych opiłek wszystko śmiga jak należy. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Pozdrawiam!

banancz99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2011, 07:51
Lokalizacja: Lublin-Zamość

Post autor: banancz99 » 25 sie 2014, 17:57

Witam nie chce zakładać nowego tematu ale mam podobny problem jak kolega klima załącza się ale nie chłodzi tylko u mnie sprężarka była sprawdzana 2 miesiące temu i miałem ciśnienie ok poza tym jak zgaszę auto to słychać syczenie czyli zawór rozprężny działa był też wymieniany 2 miechy temu vag żadnych błędów nie pokazuje moje podejrzenia padają na klapę która steruje zimne ciepłe powietrze i tu pytanie czy ktoś wie gdzie ona sie znajduje i jak ją sprawdzić
Nie masz problemu?? znajdź kobietę kup samochód i przygarnij psa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga