Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 Problem z poziomowaniem lamp

Elektryka
ODPOWIEDZ
jabczano
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2014, 08:30
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: jabczano » 29 mar 2014, 16:54

Witajcie, mam taki problem. Otóż od zakupu mojej wymarzonej niuni, wyświetla mi cały czas błąd świateł - mianowicie - światła i strzałeczka w górę i dół.
Jako że dopiero nabyłem kabel KKL podłączyłem się do kompa i wywaliło mi 2 następujące błędy:

1. 774 - czujnik poziomu pojazdy tylny lewy - 76 zwarcie do plusa
2. 776 - czujnik poziomu pojazdu przód lewy - g78 zwarcie do plusa błąd sporadyczny

Przewertowałem kilka tematów, o tym że te kostki mogą być zaśniedziałe itp. Przy zmianie kół wczoraj spryskałem owe wtyczki różnymi preparatami do styków itp. No i niestety błąd wyskoczył dziś ten sam.

Zaznaczam jeszcze, że jak odpalę samochód, i włączam światła to nie poziomuje mi ksenonów - nie ma tego charakterystycznego ruchu lamp.
Wg mnie przy lampach było coś grzebane i nie wiem czy lampy w ogóle posiadają silniczki.

Zaznaczam jeszcze, że na co dzień nie jeżdżę na ksenonach, ponieważ zamontowałem moduł do automatycznego zapalania się świateł drogowych z mocą 30%.
Dodatkowo byłem na stacji diagnostycznej i wysokość świecenia lamp została ustawiona kluczem - więc nie ma mowy o oślepianiu (sam tego nie znoszę), ponadto w aucie jest sportowe zawieszenie - twarde jak nie powiem co, i nawet przy dość sporym obciążeniu auto stoi bardzo sztywno.

Pytanie moje brzmi:

1. Czy istnieje może jakaś możliwość wylogowania tych czujników - żeby na wyświetlaczu nie palił się ten komunikat cały czas.

2. Jak można sprawdzić czy lampy mają silniczki, a jeśli mają to czy są one sprawne.

[ Dodano: 2014-03-29, 12:31 ]
aha, i próbowałem przed chwilą skasować błędy i zrobić adaptację. i tak.. błędy udało się skasować, ale adaptacji już nie udało się wykonać - w momencie jak chciałem wybrać

"Grupa "001"

[Idź!]

to wyskoczył błąd (group 001 not available) - poniżej zrzut...

co poradzicie koledzy ???

[ Dodano: 2014-03-29, 12:45 ]
jeszcze się tak zastanawiam czy ja mam w ogóle silniczki w lapach... od początku jak auto kupiłem nigdy nie zaobserwowałem ich działania... powiedzcie proszę czy można wylogować w ogóle xenony / czujniki poziomowania itp. żeby ten pieprzony komunikat z deski zniknął ????

[ Dodano: 2014-03-29, 16:53 ]
A więc tak:

1. silniczki działają, tylko dodatkowo wywaliło mi błąd 01539, który jak próbuję skasować to światła idą na dół, po czym słychać mały terkot i wracają na górę i błąd wyskakuje ponownie ten sam.

Oczywiście adaptacji nie jestem w stanie wykonać. Dodatkowo załączam zrzut ekranu jak kliknąłem "switch to basic settings" i wtedy wyświetliło jakieś parametry...
proszę o radę !

[ Dodano: 2014-03-29, 16:54 ]
A więc tak:

1. silniczki działają, tylko dodatkowo wywaliło mi błąd 01539, który jak próbuję skasować to światła idą na dół, po czym słychać mały terkot i wracają na górę i błąd wyskakuje ponownie ten sam.

Oczywiście adaptacji nie jestem w stanie wykonać. Dodatkowo załączam zrzut ekranu jak kliknąłem "switch to basic settings" i wtedy wyświetliło jakieś parametry...
proszę o radę !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 29 mar 2014, 17:22

Przedział napięcia dla prawidłowo działającego czujnika poziomowania to 1,75-3,5V. Ty masz powyżej 4,4V,
Masz trzy opcje:
1. obniżenie zawieszenia ustawia ramię czujnika w pozycji, która uniemożliwia prawidłowe działanie, ale z tyłu byłoby podobnie, a jest w normie.
2. wadliwa wiązka/wtyczka
3. uwalony czujnik.
Jeśli nie rozwiążesz tego problemu fizycznie, będzie cały czas wyświetlało błąd na FISie.

PS. następnym razem zwróć proszę uwagę w jakim dziale zakładasz temat, bo posiadasz C5, a nie C6. <okok>

jabczano
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2014, 08:30
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: jabczano » 29 mar 2014, 17:32

rozumiem, wszystko prawdopodobnie przez uwalony czujnik. natomiast nadal nie wiem czy:
1. można jakoś wylogować te czujniki / xenony aby błąd zniknął
2. gdzie można ewentualnie kupić taki czujnik nowy - nie mówię tu o aso.

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 29 mar 2014, 18:39

Ja kupiłem na angielskim ebayu oryginał za 30 funtów, ale to był prawdziwy fuks. Ogólnie są zamienniki nie wiem ile kosztuje czujnik w ASO, ale z zamiennikami może być różnie.Od chińczyków dostaniesz zamiennik za ok. 40dolarów z przesyłką...
Poszukaj w necie, bo kiedyś trafiłem na rosyjskojęzyczną stronę, na której koleś zrobił foto story naprawy czujnika...

jabczano
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2014, 08:30
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: jabczano » 30 mar 2014, 09:13

dzięki za info ale nadal pozostaje pytanie / kwestia czy da radę w ogóle jakoś wylogować te czujniki/lampy żeby błąd zniknął ???

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 30 mar 2014, 09:16

Wątpię i dobrze radzę-nie idź tą drogą!
W pierwszym poście piszesz o ustawieniu lamp, bo nie chcesz oślepiać ludzi, a w kolejnym chcesz wyłączyć poziomowanie? Błąd będzie wyświetlany dopóki nie usuniesz usterki. Jeśli wyświetla niski poziom oleju, albo paliwa to chciałbyś wyłączyć ostrzeżenie, czy uzupełniasz odpowiedni płyn?
Wiem, że komunikat jest denerwujący, ale gdyby to była błahostka, nie wyświetlane byłoby to na FIS, a to jest bezpośrednio związane z bezpieczeństwem.
Napisz do użytkownika Pisi, zapytaj o czujnik i nie kombinuj.

thebill
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2018, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Czujnik poziomowania świateł A6 C5 ksenon

Post autor: thebill » 13 paź 2018, 13:29

Cześć,
odgrzewam temat bo nie znalazłem wszystkich informacji.
Mam problem z tylnym czujnikiem poziomowania - oczywiście błąd się wyświetla na desce.
Ramię i mocowanie do wahacza są wymienione bo stare były zatarte i pęknięte.
Po podłączeniu do kompa widniejące napięcia to: przód: 2,45V tył: 0,49V i niemożliwa jest adaptacja świateł.

Już wiem, bo ktoś napisał, że napięcia dla prawidłowo działającego czujnika poziomowania to 1,75-3,5V.

Czy w związku z tym możliwe jest, że ramię czujnika zostało obrócone wokół własnej osi i dlatego zmieniła się wartość? Czy jeśli odkręcę ramię od czujnika i obrócę o 360* to wartości mogą już być prawidłowe?

Na stronie ross-tech jest taka informacja: These sensors normally operate on a 0 to 5 Volt range and values at either extreme typically indicate a problem.

Chciałbym to jak najprędzej naprawić i chciałbym się upewnić, że problemem jest uszkodzony czujnik.

Serdecznie proszę o podpowiedź.

Rzeski_STG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 02 cze 2011, 00:02
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Rzeski_STG » 14 paź 2018, 20:02

Obróć ramię i sprawdz jakie będą wartości, nic nie zepsujesz. Nie wiem jakie masz czujniki ale na jakimś forum jest fotonaprawa czujników z jasną klapką. Mnie też czeka naprawa poziomowania, ale u mnie jest bląd oby dwóch czujników zwarcie do masy, czyli raczej brak zasilania.

[ Dodano: 2018-10-14, 20:02 ]
Dziś zabrałem się za swoje czujniki poziomu, zasilanie dochodzi jakieś 6V, a na kablu sygnałowym jest 0.2V i tyle pokazuje VAG. Czy to możliwe żeby oby dwa czujniki były uszkodzone ??

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 14 paź 2018, 20:33

A dlaczego nie?

Rzeski_STG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 02 cze 2011, 00:02
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Rzeski_STG » 18 paź 2018, 22:34

Rzeczywiście oby dwa były uszkodzone:) Teraz błąd czujników dało się skasować, ale został błąd headlights not adjusted, nie mogę zrobić adaptacji bo na kanale 001 w BS jest Error. Nie wiem o co chodzi. Kodowanie sterownika 00020, napięcie jednego czujnika to 4.53V, drugiego 1.86V. Czujniki założyłem w tej samej pozycji co były, chyba że ktoś szybciej źle je zamontował.

jacjo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2018, 15:32
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jordanów

Post autor: jacjo » 19 paź 2018, 08:39

Maksymalna różnica napięć na obydwu czujnikach ma być nie większa niż 0,6 V.

thebill
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2018, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: thebill » 08 lis 2018, 21:19

To co ja zauważyłem po batalii to to, że ramię czujnika skierowane w dół (mówię o tylnym) podaje napięcie 0,5V i rośnie obracając ramieniem w górę, a gdy jest w zenicie podaje 4,5V a idąc dalej w dół znów spada.

Czy byłby ktoś tak uprzejmy i wrzucił zdjęcia lub opisał jak mają być zamontowane prawidłowo te czujniki i ich ramiona, bo w internecie montaż jest różny, tak samo różnie skierowane są ich ramiona.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2018, 21:22 przez thebill, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 08 lis 2018, 21:21

pokaz jak sa u ciebie
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

thebill
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2018, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: thebill » 25 lis 2018, 13:52

Nagrałem filmik z dwoma pytaniami tak naprawdę.
Trochę długi i nie w moim ojczystym języku ale chciałbym tym komuś pomóc jak również uzyskać szerszą pomoc od innych.


Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 25 lis 2018, 14:05

z tego co pamietam jak było u mnie to chyba w lewą strone
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga