Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Brak odcięcia prądu po wyjęciu kluczyka ze stacyjki

Elektryka
ODPOWIEDZ
dandek24

Brak odcięcia prądu po wyjęciu kluczyka ze stacyjki

Post autor: dandek24 » 27 mar 2014, 18:31

Witam wszystkich kolegów!!!! Mam problem z audi a6 c5 2.5tdi 1998r a polega on dokładnie na: Gdy zostawiam auto na noc i rano próbuje odpalić auto jest to nie możliwe ponieważ okazuje się że akumulator jest rozładowany do zera. Problem trwa już kilka dni więc zabrałem się sam za likwidowanie usterki, odkryłem że mimo iż wyciągnę kluczyk ze stacyjki wyłącza się zapłon lecz mogę włączyć wycieraczki, działają kierunkowskazy, klakson, oraz świecą się światła i mijania mogę również włączyć drogowe. Patrzyłem przekaźniki okazało się że gdy wyciągnie przekaźnik 370 problem ustępuje, włożę go z powrotem dalej jest ok i gry przekręcę zapłon przekaźnik( cyknie) wyłączę zapłon i znowu pojawia się problem. Myślałem że to uszkodzony przekaźnik lecz podstawiałem już trzy i cykl się powtarza. Proszę o pomoc!!!! Z góry dziękuje!!!!

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 27 mar 2014, 19:01

Przekaźnik '370' służy do odciążenia samochodu w momencie rozruchu - chwilowo odłącza zbędne odbiorniki, światła, dmuchawę, klakson itp. Czyli jego obwód jest cały czas załączony i odłaczany tylko na czas zapłonu. Jeżeli u Ciebie jest dostępne napięcie po wyciągnięciu kluczyka, to uszkodzenia doszukiwałby m się w samej kostce stacyjki (to ona steruje tym przekaźnikiem)

dandek24

Post autor: dandek24 » 27 mar 2014, 20:46

też tak pomyślałem, zaglądam do tej kostki i nie zauważyłem nic niepokojącego nie było nic wypalone itp. Czy można w jakikolwiek sposób ją sprawdzić??? Ewentualnie czy ciężko się ją wymienia??? Dziękuje za odpowiedz!!!!

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 27 mar 2014, 21:26

Odepnij kostkę od stacyjki i wtedy sprawdź czy masz napięcie na światłach i tych elemtach o których wspominales ... Jak dalej będą działać to będziemy szukać dalej ...Jak nie będzie to na 99% kostką stacyjki broi

dandek24

Post autor: dandek24 » 27 mar 2014, 21:30

właśnie sprawdziłem. Miałem kostkę na podmiankę i po zmianie kostki okazało się że problem nie ustąpił :(

[ Dodano: 2014-03-27, 21:30 ]
dodam jeszcze że po dłuższym czasie przekaźnik się nagrzewa

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 27 mar 2014, 22:54

dandek24 pisze:dodam jeszcze że po dłuższym czasie przekaźnik się nagrzewa
Przekaźnik ten zawsze się strasznie nagrzewa - ja już wymieniałem 2 razy bo myślałem że coś jest z nim nie tak :P

Styk sterujący przekaźnika podłączony jest do szyny 75 i póki co znalazłem tylko dwa miejsca z którymi jest ona połączona: 1 to przekaźnik klaksonu - na lewo od przekaźnika 370, a drugie to włącznik świateł - możesz spróbować odpiąć te dwa elementy i zobaczyć czy dalej jest to samo.

Przejrzę jeszcze schematy, może coś wypatrzę <okok>

Schiller_Polska
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 768
Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schiller_Polska » 28 mar 2014, 05:44

Sprawdz kabel idacy do pinu sterujacego przekaznikiem. Oczywiscie masowy tez. Mialem kiedys troche inny przypadek ale tez w tym sylu w a3 i okazalo sie ze kabel przekaznika byl przetarty. O ile dobrze pamietam przekaznik wysterowuje ecu

dandek24

Post autor: dandek24 » 28 mar 2014, 09:38

właśnie patrzyłem te rzeczy co koledzy pisali i dalej jest to samo. :( Jedynie gdy wyciągnę ten przekaźnik to wszystko jest ok. Klakson, światła , kierunkowskazy, wycieraczki działają dopiero po włączeniu zapłonu oraz rozłączają się gdy wyciągnę kluczyk .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga