Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Puste stukanie w okolicach prawego tylnego koła

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Tm255
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2013, 07:57
Lokalizacja: CHEŁM

Puste stukanie w okolicach prawego tylnego koła

Post autor: Tm255 » 20 mar 2014, 16:32

Witam otóż skończyły mi się pomysły co może tam stukać wymienione amortyzatory, sprężyny nowe mocowanie amortyzatora nowe gumki na łączniku stabilizatora zaciski hamulcowe po regeneracji nowe klocki.Byłem dwa razy na tzw. szarpakach w stacji diagnostycznej stwierdzono że tulejki są w porządku żadna nie wybita, wydechy trzymają się sztywno nic nie zaczepia i nie stuka, może ktoś ma jakiś pomysł bądź podobny przypadek,dodam jeszcze że to głuche stukanie czy na prostej czy na dołach tak samo stuka, nawet wszystko wywaliłem z bagażnika łącznie z roletami i nic nie pomogło.A wszystko zaczęło się gdy zmieniłem nowe sprężyny i amory tył teraz jest wyżej niż poprzednio samochód na drodze zachowuje się prawidłowo

Awatar użytkownika
once5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2013, 15:00
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: once5 » 21 mar 2014, 09:44

taki problem często się zdarza. ale jak u Ciebie to nie wina amorków to faktycznie dziwne... może jakiś drążek wybity

Awatar użytkownika
xoslox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 758
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:15
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: TOS

Post autor: xoslox » 21 mar 2014, 11:40

Zrób test - złap za tylną sołonę koła (dywanik,mata...), podnieś do góry i upuść. U mnie własnie wtedy wydobywa sie taki głuchy dźwięk :P proste rozwiązanie to podłożyć jakąś piankę pod osłonę... Może i u Cb jest takie błahy problem...

Awatar użytkownika
M_a_N_i_e_K
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 10 sty 2014, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M_a_N_i_e_K » 23 mar 2014, 08:58

Niestety miałem u siebie dziwne stuki z tyłu, nikt nie mógł zdiagnozować co to O_o
Najprostsza diagnostyka na jakąś pustą drogę, albo z płyt albo jakaś inna i najlepiej Ty do bagażnika bo znasz dobrze dźwięk. Mi to wiele razy pomogło :D

Tm255
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2013, 07:57
Lokalizacja: CHEŁM

Post autor: Tm255 » 24 mar 2014, 08:15

M_a_N_i_e_K pisze:Niestety miałem u siebie dziwne stuki z tyłu, nikt nie mógł zdiagnozować co to O_o
Najprostsza diagnostyka na jakąś pustą drogę, albo z płyt albo jakaś inna i najlepiej Ty do bagażnika bo znasz dobrze dźwięk. Mi to wiele razy pomogło :D
I znalazłeś u siebie przyczynę stukania?Dodam jeszcze że przy 120km/h mocno huczy właśnie przy prawym kole ale sprawdzałem koło na postoju jest sztywne zdanego luzu więc chyba łożysko jest oki

smolaa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: smolaa » 09 kwie 2014, 08:01

Trochę odgrzeje kotleta, ale miałem podobny problem i winne było łożysko. Takie właśnie głuche stuki sprzężone z obrotami koła.
Pozdr
TDI < V8 PB

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga