Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Da się zrobić w A6 tak miękkie zawieszenie jak w Mercu E?

Zawieszenie
mctomek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:17
Lokalizacja: Łaszczów

Da się zrobić w A6 tak miękkie zawieszenie jak w Mercu E?

Post autor: mctomek84 » 17 mar 2014, 10:27

Witam
Mam taki oto problem: miałem wcześniej Audi A4 B5 na kołach 15 cali ze standardowym zawieszeniem i to zawieszenie było dla mnie za twarde więc kupiłem Audi A6 dla większego komfortu i dalej lipa. Jest może troszkę lepiej ale dalej telepie na nierównościach (felgi 16 cali zawieszenie standard) a to nie ma nic wspólnego z komfortem. I teraz pytanie: czy da się zmodyfikować A6 żeby płynęła po drodze tak jak np. Mercedes E W210? Bo dla mnie komfort jazdy to przede wszystkim miękkie zawieszenie a w A6 to mam komfort na poziomie Golfa IV :(

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 18 mar 2014, 04:44

Kup mercedesa ;)
Widać lubisz komfort więc ,,sztywny" komfort koncernu vw-audi nie jest dla Ciebie ;)
Taka specyfika auta ;)

mctomek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:17
Lokalizacja: Łaszczów

Post autor: mctomek84 » 18 mar 2014, 07:15

No chyba trzeba będzie zmienić na Merca ale to za jakiś czas bo Audika mam dopiero od 4 miesięcy. Tak to jest jak się kupuje samochód, którym się wcześniej chociaż trochę nie pojeździło, trochę nie poznało.

Awatar użytkownika
Lucky Luke
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2014, 13:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Lucky Luke » 18 mar 2014, 14:34

Polecam francuzy , tam tez jest miękkie zawieszenie <figielek>
Bang Bang Lucky Luke

Pozdrawiam quattro-maniaków :)

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 18 mar 2014, 16:42

Tak się głupio zapytam - a w allroadzie nie było by jak na chmurce? :) W koću zawiecha pneumat.

Fontesen

Post autor: Fontesen » 18 mar 2014, 16:58

Polecam wyrzucić amortyzatory. Będzie taki ponton, że stare amerykańce się schowają:D

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 18 mar 2014, 17:04

Nie no, ale żarty żartami, na pewno da się dobrać sprężyny i amory o odpowiednim stopniu 'komfortu'. Z całym szacunkiem ale nie przemawia do mnie stwierdzenie 'specyfka marki' :D

mctomek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:17
Lokalizacja: Łaszczów

Post autor: mctomek84 » 18 mar 2014, 17:40

Wiem, że francuzy są miękkie, szczególnie Citroen C5 płynie po drodze. Myślałem, że A6 jest bardziej miękkie, w sumie to już jak pierwszy raz nią jechałem to czułem że jest twardo ale człowiek się tak jarał że kupuje nowy samochód że nie myślał trzeźwo :) Gdybym ja to wszystko wiedział przed zakupem to bym kupił Allroada albo Mercedesa E :| Teraz żałuję wielu rzeczy, że nie kupiłem benzyniaka... że nie kupiłem automata... Teraz to mi nawet chodzi po głowie Skoda Superb 2.8 Tiptronic. Szkoda, że w A6 po lifcie nie montowali już tego silnika :( I szkoda, że Audi wprowadziło ten nieszczęsny Multitronic. Przez to kupiłem 1.9TDI w manualu i jestem rozczarowany. Dobra nie ma co narzekać, trzeba jeździć. Drugi raz nie popełnię tego błędu. Dzięki Panowie za pomoc, nawet tą w żartobliwej formie ;)

Awatar użytkownika
Lucky Luke
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2014, 13:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Lucky Luke » 19 mar 2014, 11:24

Ja bym nie chciał jeździć autem które nie sprawia mi frajdy, sprzedaj i kup allroada i będziesz Pan zadowolony. Choć z drugiej strony koszty naprawy zawieszenia mogą być spore.
Bang Bang Lucky Luke

Pozdrawiam quattro-maniaków :)

mctomek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:17
Lokalizacja: Łaszczów

Post autor: mctomek84 » 19 mar 2014, 11:50

Z pewnych powodów będę musiał się przez jakiś czas z tym samochodem pomęczyć :| A żeby mi się "przyjemniej" męczyło to może zaczipuję silnik :)

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 19 mar 2014, 18:04

sprawdź jaki masz kod zawieszenia, miałem a6 w sedanie a brat ma w avancie zupełnie inne. wsiadając do jego było dużo sztywniej i żałowałem, że ja mam tak miękko. nie porównam tego co miałem u siebie z mercem bo nie jeździłem, ale może wymiana zawiasu by pomogła.

mctomek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:17
Lokalizacja: Łaszczów

Post autor: mctomek84 » 20 mar 2014, 18:05

grzałka pisze:sprawdź jaki masz kod zawieszenia, miałem a6 w sedanie a brat ma w avancie zupełnie inne. wsiadając do jego było dużo sztywniej i żałowałem, że ja mam tak miękko. nie porównam tego co miałem u siebie z mercem bo nie jeździłem, ale może wymiana zawiasu by pomogła.
Sprawdziłem zawieszenie i ma ono kod 1BE (sports suspension/shock absorption) czyli mam zawieszenie sportowe :[ Po co komu sportowe zawieszenie w 1.9TDI? <mysli>
Czy teraz wystarczy wymienić same sprężyny czy muszę też i amortyzatory żeby było tak jak w 1BA?

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 20 mar 2014, 18:35

Musisz sprężyny i amory. Te od 1BE są krótsze. Ogólnie dużo ludzi chce przekładać raczej na 1BE - lepiej się to to trzyma drogi. Inna sprawa że jak chce się jeździć przede wszystkim komfortowo, to zupełnie zbędne :) Daj ogłoszenie że kupisz/zamienisz zawieche z 1BE na 1BA :) Nie jest to szczególnie droga impreza :)

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 20 mar 2014, 19:03

oprócz standardowego 1BA chyba występuje też zawieszenie na złe drogi tak było w b-4
trzeba sprawdzić w etce .
do tego koła np 205/65 r 15

mctomek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:17
Lokalizacja: Łaszczów

Post autor: mctomek84 » 20 mar 2014, 19:13

mrporpoise pisze:Musisz sprężyny i amory. Te od 1BE są krótsze. Ogólnie dużo ludzi chce przekładać raczej na 1BE - lepiej się to to trzyma drogi. Inna sprawa że jak chce się jeździć przede wszystkim komfortowo, to zupełnie zbędne :) Daj ogłoszenie że kupisz/zamienisz zawieche z 1BE na 1BA :) Nie jest to szczególnie droga impreza :)
Dzięki wielkie za pomoc. Tak przy okazji dodam, że mam u siebie alufelgi z Audi A6 C6 i tylko jak ją zobaczyłem na otomoto od razu mi wpadła w oko. Musze powiedzieć, że wygląda super na tych alusach, wrażenie jest takie jak by one miały co najmniej 17 cali :] Tylko ten niski komfort <uoee> Coś za coś. A tak jeszcze zapytam: jaki jest orientacyjny koszt wymiany sprężyn i amortyzatorów przód + tył?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga