Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

składane / rozkładane lusterka

Nadwozie
wkorzech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:48
Lokalizacja: Lubliniec

składane / rozkładane lusterka

Post autor: wkorzech » 23 lut 2014, 21:39

Potrzebuje pomocy z moimi automatycznymi lusterkami. Miałem swego czasu małe draśnięcie lusterkiem z innym autem i pękło mi lustro - wymiana i po kłopocie. Pewnego dnia złożyłem sobie z nudów lusterka jednak po rozłożeniu lusterka otwarły się do oporu do przodu. Jak lusterka przytrzymam ręką podczas rozchylania to zatrzymają się w nowym położeniu jednak czasami po włożeniu kluczyka do stacyjki automatycznie się rozkładają/ składają. Gdzie jest jakaś krańcówka lub jak mogę rozwiązać ten problem?? Dzięki

Mily1983
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 05 sie 2013, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mily1983 » 09 mar 2014, 17:49

Mam taki problem ale z jednym. Nagle z niczego po złożeniu i rozłożeniu prawe rozkłada się do końca. Nie wiem co się stało. Czytałem iż po rozebraniu lusterka jest maly bolec na spręzynie który wysuwa się i bloku w pewnym momencie i może się zaklinować. Inna wersja mowiłą iż wycierają się ograniczniki i d...pa do wymiany lusterko. Myslałem że coś takiego jest u mnie ale to inna sprawa skoro u Ciebie jest to nagle na dwóch.

[ Dodano: 2014-03-09, 17:49 ]
mój problem rozwiązany i daje sobie rękę obciąć iż Twoj jest taki sam. Zaczne od faktu iż jedno moich kupionych lusterek miało pod obudową w części metalowej bliżej szyby wywiercony mały otworek. Wiem już że to po to by nasmarować bolec wysuwający się podcza rozkładania lusterka i blokujący je. Ktos pisał iż ten bolec się wyciera, na moje to nierealne ponieważ to element metalowy i ciężko to zetrzeć. Bolec zacina się wraz ze sprężynką i nie blokuje lusterka więć należy...
- zdjąć obudowę
- mamy tam na metalowej część taki mały wypustek w kształcie bolca, za nim wiercimy maly otwór wiertłem np 5 mm, wiercimy delikatnie i nie na wylot, musimy zrobć dziurkę około 3 mm, jak zrobimy dziuerkę 10 mm to nan sprężnka wyskoczy :) dla zainteresowanych mam zdjęcie które mogę wrzucic
- następnie między częśćią ruchomą lusterka a częśćią stała jest pozioma szczelina w której powinien pojawiac skobel blokujący, patrzac na nia od przoduu auta w górnej jej część jest czarny pasek, to platikowa osłonka, należy ją najlepiej rozciąć i wyrwać plastik kombinerkami, mamy wtedy dostęp płaskim śrubokrętem do skobla od dołu
- psikamy w dziurkę od gory wd40 i czekamy
- po czasie musimy to rozruszać, płaskim śrubokrętem od dołu popychamy a od góry poruszamy ( pamietamy o tym by lusterko bylo zatrzymane w pozycji nie szerzej niz standardowe otwarcie bo skobel bedzie naturalnie zblokowany ), jak go rozruszamy smarujemy jakim smarem w sprayu i zkładamy wszytsko. W jednym z moich lusterek ktoś już to robił, ja zrobiłem w drugim smarując obydwa skoble.

w razie pytan odpowiem ale już chyba wszytsko napisałem :)

KOval81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 10 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Legnica

Post autor: KOval81 » 17 mar 2014, 13:09

Ja swojego czasu opisywałem swój przypadek w dziale Elektryka. Miałem podobnie, ale moje lewe lustro wychylało się w przód już przy zapłonie (lusterek nigdy nie składam).
Aby je zatrzymać w wymaganej pozycji, musiałem zatrzymywać je na "chama" ręką :[
Od jakiegoś czasu, do lewego, dołączyło również i prawe, na co już mnie białą gorączka złapała...
Ale, żeby tego było mało, to co ciekawe:
1. Po włączeniu zapłonu oba lustra potrafią polecieć do przodu z pozycji rozłożonej (nie mam pojęcia czym to jest spowodowane). Muszę je wtedy złożyć i rozłożyć ponownie.
2. Odkąd prawe ucieka w przód, lewe zatrzymuje się we właściwej pozycji <lol>
3. Jeśli w trakcie ponownego rozkładania, zatrzymam ręką na siłę prawe, lewe wychyli się także w przód
4. Wizyta w ASO utwierdziła mnie w przekonaniu, iż problemem trzeba zająć się osobiście i samodzielnie: koszt wymiany mechanizmu - 1500,00 PLN/stronę <wnerw>
Szczerze powiedziawszy, to spodziewałem się mniejszej chu..wy po aucie tej klasy i segmentu...

Mily1983
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 05 sie 2013, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mily1983 » 19 mar 2014, 07:12

KOval81 fakt iż same ruszają lusterka nie jest mi znany ale to iż otwierają się dalej niż powinny to tylko i wyłącznie to o czym pisałem wyżej. Blokowanie lusterka w pozycji normalnej nie odbywa się za pomoca elektroniki tylko czysto mechanicznie. To dość częsta przypadłość ten blokujący się skobel. Jedno moje kupione lusterko było wcześniej naprawiane jak opisałem a ja poprawiłem drugie. To jest czysta mechanika bez elektryki jeżeli chodzi o moment zatrzymania lusterka w odpowiedniej pozycji.

KOval81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 10 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Legnica

Post autor: KOval81 » 20 mar 2014, 00:47

No właśnie na moim przykładzie widać, że chyba nie do końca sama mechanika. Moje lusterka wyskakują w przód w momencie włączania zapłonu, z pozycji rozłożonej.
Twoje uzasadnienie miało by rację bytu, gdybym składał lustra (np. na noc), a po ich rozłożeniu nie zatrzymywały by się w określonej pozycji.
Moim coś "wali" chyba nieco inaczej, bo samą mechaniką nie potrafię sobie tego wyjaśnić <uoee>
Jeśli możesz, to wrzuć proszę, jak rozwiązałeś problem u siebie - idą ciepłe dni, więc trzeba będzie się pobawić również, bo drażni mnie to niesamowicie, a dodatkowo śmieszy pewnie widzących całą sytuację <lol>

Mily1983
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 05 sie 2013, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mily1983 » 20 mar 2014, 07:09

no przyznam że u Ciebie elektycznie idzie zbędny sygnał do otwierania, ale tak czy inaczej powinny sie blokowac mechanicznie. Widok jak rozkładają się do końca bez wątpienia śmieszy sąsiadów :) mi jak się tak przytrafiło pierwszy raz to w desperacji na parkingu w galerii podpiąłem vcds ( woże zawsze w bagażniku z małym notebookiem ) i rozebrałem drzwi żeby sprawdzić kostki w module w drzwiach :) i nic nie wyszło :) zeby jedno z kupionych lusterek nie było wcześniej naprawiane w ten sposów to bym nie wiedział za co się zabrać.

Obrazek[/img]

na zdjęciu widac otwór, jak pisałem wcześniej wywiercić w górnej obudowie i dalej jest jeszcze jedna część w której powstaje mniejsza dziurka i w niej jest już sprężynka i mały rygiel. Do tego pamietaj by usunąć poziomy kawałek plastikowy patrząc od przodu auta, na wysokości między ruszającą się częscią lusterka a stałaczęscią przykręconą do drzwi, inaczej nie dojdziesz od dołu do rygla a trzeba go poruszać z dołu i z góry. Dobrze rozruszaj go, nasmaruj od gory, pierw jeszcze wd40 :) U mnie ruszałem nim za mało, na jakiś czas pomogło ale po kilku zabiegach skladania i rozkladania znów się zaciął ale drugi raz poprawiłem lepiej i nasmarowałem. Wazne być zatrzymał ręcznie lusterko w pozycji nie więcej niż naturalne ustawienie bo wtedy rygiel nie wyjdzie w ogóle podczas próby rozruszania :)
Może to oczywiste ale dodam iż podczas prac próbując wiele razy składać i rozkładać lusterka w pewnym momencie przestaną działąć. Jest jakieś zabezpieczenie elektroniczne które wyłącza je po kilku ruchach pod rząd żeby nie przegrzać układu. Odczekasz i będą działać dalej :)

mam nadzieje ze pomogłem. Jak cos to fon 603 387 885

KOval81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 10 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Legnica

Post autor: KOval81 » 02 kwie 2014, 09:29

Dzięki za pomoc Miłosz - postaram się rozebrać i sprawdzić co moim dokładnie dolega, ale na 99% domyślam się, że to samo co u Ciebie.
Miałbym tylko prośbę - zdjęcia po otwarciu są tak ogromne, że nie da się ich ogarnąć - dałbyś radę wrzucić jakieś w 1920x1080, lub podobnej?

Awatar użytkownika
shogun
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:55
Imię: Tomek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2020
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TFSI 333KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: shogun » 23 sie 2015, 16:57

podbijam temat bo widzę, że wielu kolegów ma ten sam problem, a ja spędziłem ponad 2h na poszukiwaniu tego tematu, zacząłem od działu elektryka <stres>
u mnie jest to samo z prawym lustrem.
dzięki tym wskazówkom udało mi się to naprawić, ale koniec końców u mnie wiercenie nie pomogło i uważam, że nie jest konieczne! Mimo ustawienia lusterka w normalnym położeniu, przewiercenia jak w opisie powyżej, nie mogłem wypchnąć tego bolca, ruszałem lusterkiem do przodu i tyłu w całym zakresie a i tak byłem zmuszony do zdjęcia zawleczki ze sprężyny i demontażu całego "skrzydła" lustra. Dopiero wtedy udało mi się wypchnąć bolec, niezły syf się tam nazbierał. wszystko wyczyściłem zmywaczem wurtha i napsikałem smaru HHS też z wurtha, poskładałem i działa. Największa trudność polega na założeniu "skrzydła" lustra z powrotem i założenie zawleczki na sprężynę, w pojedynkę nie ma szans. trzeba sprężynę mocno ścisnąć i ktoś musi zawleczkę wcisnąć.
na prv podam adres do wysłania whisky jakby ktoś chciał się odwdzięczyć <okok>
wcześniej C6 2.4 BDW FWD 2005 i C6 2.7 TDI CANC Quattro S-line virus 230KM 470Nm, Merc W205 C200T 4matic 2016
Obecnie Q8 3.0 55 TFSI 2020

KOval81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 10 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Legnica

Post autor: KOval81 » 14 wrz 2015, 12:35

Panowie - zarówno Mily1983, jak również shogun - dziękuję za podpowiedzi i wskazówki <okok> W końcu w sobotę zabrałem się za swoje lustro i chyba udało się zrobić.
Dostałem się do skobelka, który w moim przypadku nawet drgnąć nie chciał po godzinie moczenia się w WD40 <uoee>
Wybiłem go gwoździem, przez mały otwór w górnej części (od strony sprężynki), drobniutkim pilniczkiem iglakiem zebrałem nagar, który się na nim zebrał i blokował jego ruch i nawaliłem zdrowo WD40 w gniazdo.
Nie miałem niestety smaru, ani wazeliny technicznej, więc pozostałem na samym WD - teraz już wiem, co i jak, to poprawka pójdzie bardzo szybko - rzeczywiście, jak napisał shogun - problem występuje chyba jedynie w założeniu zawleczki/blokady na sprężynę - moja 8-letnia córcia za to spisała się na medal: ojciec ściskał sprężynę, córa złożyła do kupy <lol>
Gdyby nie kabel zbiorczy, który ogranicza swobodę ruchu, sprawa była by banalna, ale przecież "jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz".
Ciesze się, że odpukać, na chwilę obecną jestem 1500,00 PLN do przodu - takie są koszty zmiany mechanizmu w ASO <wnerw> .
Jeszcze raz dzięki chłopakom za pomoc - gdyby trzeba było i ktoś miął podobny problem, to chętnie służę dalszą pomocą ! <okok>

Marczeslaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2015, 08:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Marczeslaw » 12 lis 2015, 10:41

Na początku chciałbym wszystkim użytkownikom forum powiedzieć Dzień dobry i witam bo jest to mój pierwszy post. Od niedawna jestem wlasciclem a6 allroad z 2009r i przygnał mnie tutaj problem opisywany właśnie w tym temacie. Ciesze się ze nie jestem odosobniony w tym problemie ale jeśli sprawy wyglądają faktycznie tak jak jest to tutaj opisane to zaraz łapie za wd40 i lecę rozbierać lusterka. Podzielę się oczywiście spostrzeżeniami po wykonanym dziele.

EDIT:
Jednak jestem jeszcze zbyt "swiezak" w rozbrajaniu audi. Jedyne do czego udało mi się dojść to rozbiórka lusterka no i mój dzisiejszy zapał do pracy zahamowal ten WIDOK i nasuwa mi ie pytanie: ci dalej? Jak się zabrać do dalszej rozbiórki?

Awatar użytkownika
shogun
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 02 mar 2010, 15:55
Imię: Tomek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2020
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TFSI 333KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: shogun » 18 mar 2016, 08:36

ja bym w ogóle nie wiercił, to nie jest konieczne. Jak masz już zdjęte skrzydło lusterka to zalej to jakimś penetratorem, a pożniej wydmuchaj i zalej jakiś środek smarny. I będziesz miał jak należy. Ja niestety wierciłem i żałuje, bo dało się to zrobić bez wiercenia.
wcześniej C6 2.4 BDW FWD 2005 i C6 2.7 TDI CANC Quattro S-line virus 230KM 470Nm, Merc W205 C200T 4matic 2016
Obecnie Q8 3.0 55 TFSI 2020

Marczeslaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2015, 08:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Marczeslaw » 24 kwie 2016, 11:36

raffcio87 pisze:Ponieważ nie doczekałem się fotki, dlatego postanowiłem delikatnie wywiercić dziurkę 3mm od góry, żeby tylko wpuścić WD40 do wnętrza. Wpuściłem i od dołu również i wtedy składałem i rozkładałem lusterko, samo zaczęło się zatrzymywać tak jak powinno. Poskładałem do kupy i póki co, chodzi ładnie, bo od czasu do czasu składam, żeby się nie zastały <luzik>
A czy mógłbyś kolego na podstawie zdjęcia z mojego wcześniejszego postu zaznaczyć chociaż w paint-cie w którym miejscu zrobiłeś ten nawiert. Bo analizuje te instrukcje które turaj są i jakoś nie potrafię wywnioskować. Z góry dziękuje.

yatta
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 09 lis 2009, 12:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: yatta » 02 mar 2017, 19:40

Mam ten sam problem z prawym lusterkiem i powiem tak - nie ma zadnego bolca, przynajmniej u mnie.

Ktos dysponuje zdjeciem gdzie jest ten bolec? Rozebralem wszystko, wlacznie z wyjeciem silnika kręcącego lusterkiem i nic nie pomoglo. Dalej sie rozklada do konca.
Zatem pytanie - co sie moglo popsuc? Kupic cale 2 lustro i mechanizm przelozyc?

g.piotr102
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2017, 18:04
Lokalizacja: Polska

Tańczonce lusterka

Post autor: g.piotr102 » 13 cze 2017, 18:08

Witam, Chciałbym odświeżyć trochę temat. Czy jest szansa żeby ktoś mi przesłał zdjęcie gdzie należy wywiercić dziurę żeby uwolnić ww. bolec?

yatta
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 09 lis 2009, 12:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: yatta » 13 cze 2017, 23:26

U mnie nie bylo zadnego bolca.
Rozebralem, zlozylem i zaczelo dzialac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga