Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pompa ABS o tych samych numerach nie działa ???

Elektryka
ODPOWIEDZ
Hubs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:48
Lokalizacja: Gniezno

Pompa ABS o tych samych numerach nie działa ???

Post autor: Hubs » 17 lut 2014, 21:16

Panowie, podpowiedzcie coś. Padła mi pompa ABS... Kupiłem nową (używaną) numery pompy i sterownika identyczne... Nie działa, oprócz tego że obrotomierz wystartował nie ma połączenia z komputerem, kontrolki swiecą jak swieciły :[ Pytanie .. Czy jest konieczność kodowania jej pod moje auto ?? Jest to A6 przed lift 98 rok... co tam nie gra ??? Jakieś sugestie ???? Z góry dzięki !!!

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Pompa ABS o tych samych numerach nie działa ???

Post autor: kot919 » 17 lut 2014, 21:35

Hubs pisze:Panowie, podpowiedzcie coś. Padła mi pompa ABS... Kupiłem nową (używaną) numery pompy i sterownika identyczne... Nie działa, oprócz tego że obrotomierz wystartował nie ma połączenia z komputerem, kontrolki swiecą jak swieciły :[ Pytanie .. Czy jest konieczność kodowania jej pod moje auto ?? Jest to A6 przed lift 98 rok... co tam nie gra ??? Jakieś sugestie ???? Z góry dzięki !!!
Sterownik pompy na 100% musi być zakodowany pod dany typ samochodu. Jeżeli w dalszym ciągu nie możesz połączyć się z nim interfejsem diagnostycznym, to wypadałoby sprawdzić okablowanie, bezpieczniki i w ostateczności włożyć na chwilę do innego samochodu.

PS. Jesteś pewien że zakupiony sterownik jest OK? To dość często uszkadzający się element, przez co może być wiele 'wadliwych' egzemplarzy na portalach aukcyjnych i złomowiskach.

Hubs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:48
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Hubs » 18 lut 2014, 15:38

No własnie nie mam pewności ze jest ok, jak to z Alledrogo, kupiłem i montuje, ale z moją pompą obrotomierz nie działał, na tej "nowej" działa także jakiś postęp jest.

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 159
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:42
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 18 lut 2014, 18:24

tez kupowałem z alledrogo o tej samej końcówce u mnie A i po przełożeniu nic nie musiałem robić kontrolka od razu sama zgasła po przekręceniu zapłonu...
Było Audi 80 B3 1.8S
Jest OOOO A6 C5 2.4 Quattro

Hubs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:48
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Hubs » 19 lut 2014, 18:43

No ja nie mam tego szczęścia, kupiłem trafioną teraz mam dwie zjeb...... :[ A da się zdiagnozować, czy padła pompa, czy sterownik ??? Pompa o moich numerach jest droga, kosztuje około 900 zł, w starej już było grzebane w sterowniku, może i on znów padł... Sam serownik widziałem za 200 zł, sam nie wiem co robić

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 159
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:42
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 19 lut 2014, 18:58

jeśli w nowym kupionym nie było już grzebane to oddaj do naprawy na forum są ludzie co się tym zajmują koszt około 300zł, bo zazwyczaj pada sterownik każdemu
Było Audi 80 B3 1.8S
Jest OOOO A6 C5 2.4 Quattro

Hubs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:48
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Hubs » 19 lut 2014, 22:43

Na tą kupioną mam 2 tygodnie gwarancji rozruchowej, jak jest trafiona a ja ją rozkręce to już nie oddam, a teraz jeszcze moge bo dzwoniłem do gościa. Z bułą ale weźmie. A moze kupis sam sterownik do mojej starej pompy....

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 19 lut 2014, 23:08

Hubs, jeżeli problemem jest brak komunikacji ze sterownikiem pompy, to na 99% jest usterka właśnie w tym elemencie, a nie całej pompie. Bardzo często na forum poruszany jest temat uszkodzonych sterowników (wykrzykniki na FISie), i z tego co pamiętam w takim przypadku naprawie|wymianie podlegał sam sterownik (element elektryczny). Mechanika pozostawała oryginalna.

Jeżeli masz możliwość, to oddaj pompę i albo kombinuj z naprawą swojego sterownika, albo szukaj innego.

Bardzo częstą przyczyną usterek sterowników są połączenia pomiędzy elektroniką a złączem sterownika - są one wykonane z bardzo cienkiego drucika, który po prostu się przełamuje. Na 100% jest dokładnie opisane na tym forum jak naprawić taką usterkę. Może się również zdarzyć, że usterka leży w jakimś elemencie elektronicznym, ale w takim wypadku, to już lepiej szukać używki niż bawić się w lokalizację niesprawności. <okok>

PS. Próbowałeś rozebrać swój sterownik, ewentualnie zlecić komuś weryfikację? Czy od razu zakupiłeś drugą pompę?

Hubs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:48
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Hubs » 20 lut 2014, 21:22

Dzięki kot 919 <okok> , własnie rozebrałem swój sterownik, poprowadziłem drucik i połączyłem scieżki, których nie byłem pewien. Jest ok, narazie hula, problem znikł. Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc, obyło się bez kosztów. Jedziemy dalej... !!! <okok> <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga