Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFB 2.5 150 KM] Problem, Czy to moze być uszczelka?

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
SebaA6C5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2014, 23:13
Lokalizacja: Dzierzgoń

[ AFB 2.5 150 KM] Problem, Czy to moze być uszczelka?

Post autor: SebaA6C5 » 13 lut 2014, 18:34

Witam. Nigdzie nie znalazłem moich objawów wiec założyłem nowy temat.

Mój problem polega na tym iż zaczął się grzać i wywalać płyn. Dodam silnik 2.5tdi 150km. Wymieniłem termostat. Problem z gotowaniem się nadal istniał. Wiec mysle ze pompa wody. Kupiłem cały kompletny rozrząd w raz z pompą no i wymiana. Rolka napinająca rozrząd był na stałe przykrecony i tłumik drgań w sumie stał w miejscu. Wiec podejzenia padły na to ze pompa się ślizgała na pasku bo była cała, nie ciekła itd. ale kupiłem nową wiec wymieniłem. cały rozrząd wymieniony w raz z działającym tłumikiem drgań i rolka. Całośc złozyłe. zalałem płynem odpalił od kopa no i problem się zaczoł z odpowietrzeniem układu chłodzenia. po kolei weże odpinałem delikatnie w celu odpowietrzenia bo zaczołem głupiec jak go zalałem i z nawiewu zimne powietrze leciało i chłodnica tez zimna była a temperatura na zegarach 90st. Zajechałem do mechanika by sprawdził mi płyn w chłodnicy czy spaliny się nie dostają bo podejzenia padły na uszczelke pod głowica. Ale mechanior nawet nie sprawdzał bo stwierdził ze weże sa zbyt nabrzmiałe i 100% uszczelka. Hmm. Wiec odpuściłem sobie dalsze działanie i poskładałem wszystko do kupy. Przejechałem się dziś i zrobiłem 100km. Nic się nie działo po drodze, tzn. nie gotował się ani nie wywalał płynu. Chłodnica w miare ciepła z obydwu stron także na tym etapie wszystko gra i buczy. Temperatyra na 90stopni ani nie spada ani nie rosnie. Jedynie na wolnych obrotach z nawiewu leci zimne powietrze a tylko dodam gazu do np. 1200 2000 obrotów i wieje ciepłe. Dziwne. Czy uszczelka pod głowica daje taki efekt? Może nie typowe pekniecie na uszczelce. Lub balon gdzies w układzie jeszcze jest. Pomocy.

Ps. mam niemiecka klawiatyre wiec na pewno sa bledy w pisowni za co przepraszam.

Awatar użytkownika
Bacc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:45
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Bacc » 16 lut 2014, 15:18

a zsuwales waz z krucca nagrzewnicy (obok akumulatora) w celu odpowietrzenia ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga