Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

prawe lusterko AUDI A6 C5 2004r.

Elektryka
Awatar użytkownika
melon44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2013, 02:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

prawe lusterko AUDI A6 C5 2004r.

Post autor: melon44 » 14 sty 2014, 01:35

Witam
Końcem roku spadł drogowskaz na moje audi. Maska do malowania lusterko prawe do wymiany:/
No i mam problem, chcę kupić używane lusterko ale nie wiem jakie..
Mało,że mam problem z PZU to jeszcze to lusterko!
potrzebuje sam korpus/mechanizm - obudowa i lustro jest całe.
Moje lusterko jest składane, regulowane i podgrzewane.
Znalazłem kod na moim uszkodzonym lusterku:4b1 858 532 BG 3FZ , oczywiście z takim kodem lusterka nie ma na allegro no bo gdzieby...
Moje pytanie brzmi: czy muszę mieć lusterko z identycznym kodem aby wszystkie funkcje prawidłowo działały ?
Czy wystarczy,że będzie miało tyle samo pinów- kabli ?
Z mojego lusterka wychodzi 11 kabli a kostka ma 10 bolców natomiast wtyczka w samochodzie ma osiem otworów aktywnych (dwa zaślepione).
Znalazłem podobne oznaczenie lusterka 4b2 858 532 BC 3FZ - czy będzie kompatybilne..?

Jak znaleźć odpowiednie lusterko?
z góry dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 14 sty 2014, 08:17

Lusterko najlepiej dobrać po ilości konektorów obsadzonych w lusterku. Wygląda to tak:
5 PIN - lusterko elektryczne, podgrzewane
7 PIN - lusterko elektryczne, podgrzewane, fotochromatyczne
8 PIN - lusterko elektryczne, podgrzewane, składane elektrycznie
10 PIN - lusterko elektryczne, podgrzewane, fotochromatyczne, składane elektrycznie.

Oczywiście są też lusterka z pamięcią ustawień, ale takie są wyposażone w dwa złącza.

U Ciebie wygląda, że masz lusterko przygotowane pod wszystko, tylko w Twoim samochodzie nie ma funkcji obsługującej lusterka fotochromatyczne. Z tego powodu masz mniej konektorów w złączu samochodu niż w lusterku <okok>

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to dawaj znać :-)

PS. W jakim stanie jest Twoje uszkodzone lusterko, co się uszkodziło, stelaż, trójkąt mocujący, obudowa? Pytam, bo lusterka można rozbierać na części i być może małym kosztem mógłbyś zreanimować swoje :)

Awatar użytkownika
melon44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2013, 02:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: melon44 » 14 sty 2014, 11:52

to są zdjęcia mojego lusterka, nie wiem czy da się cos zrobić ..:/
Obudowa, lustro, mechanizm regulacji lusterka działa

10 Pinów czyli chodzi Ci o 10 bolców w kostce..?, jeżeli tak to mam jeszcze jedno pytanie
Już zauważyłem ,że są lusterka z kostką 10pinową z 10kablami i 11kablami - ja mam 11 kabli czy to też ma znaczenie?, czy to może oznaczać ,że jak kupie np. lusterko z 10 kablami to nie będą wszystkie funkcje działały ?

Kod lusterka, który podałem wcześniej ma jakiekolwiek znaczenie , czy po prostu jest tak ,że od 2001-2004r. co roku przy produkcji lusterek zmieniali kody a lusterka niczym się nie różniły

Tak czy siak da się zrobić cos z tym lusterkiem moim ?:)

Dzięki za info Piotr;-) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 14 sty 2014, 12:04

melon44 pisze:0 Pinów czyli chodzi Ci o 10 bolców w kostce..?, jeżeli tak to mam jeszcze jedno pytanie
Już zauważyłem ,że są lusterka z kostką 10pinową z 10kablami i 11kablami - ja mam 11 kabli czy to też ma znaczenie?, czy to może oznaczać ,że jak kupie np. lusterko z 10 kablami to nie będą wszystkie funkcje działały ?
Dwa z przewodów wchodzą na ten sam konektor - zdaje się że nr 2 (przewód brązowy), tak więc jest dokładnie tak jak napisałeś - 10 konektorów (bolców) i 11 przewodów <okok>
melon44 pisze:Kod lusterka, który podałem wcześniej ma jakiekolwiek znaczenie , czy po prostu jest tak ,że od 2001-2004r. co roku przy produkcji lusterek zmieniali kody a lusterka niczym się nie różniły
Kod ten oznacza typ lusterka - tzn jego wyposażenie (jak wspominałem wcześniej, czy podgrzewane, czy fotochrom, czy składane, czy z pamięcią itp), dodatkowo określa on stronę oraz w jakim roczniku były one stosowane. Jeżeli nie chcesz się bawić w przekładkę, to proponuję zakup jakiegokolwiek po lifcie z 8 lub 10obsadzonymi konektorami - koniecznie wersja EU (jest sporo wersji GB).
melon44 pisze:to są zdjęcia mojego lusterka, nie wiem czy da się cos zrobić ..:/
Obudowa, lustro, mechanizm regulacji lusterka działa
W Twoim wypadku wystarczyłoby kupić najtańsze lusterko polift, prawa strona wersja EU, i przełożyć trójkąt mocujący do Twojego lusterka (ten metalowy element na którym trzyma się lusterko) oraz taki mikrowłącznik który się w nim znajduje. Nie jest to bardzo trudne, jednak przydałaby się jakaś praska (trzeba zgnieść sprężynę). Ja przeprowadzałem taką operację już kilkukrotnie i za każdym razem lusterko działało tak jak trzeba.

Jeżeli będziesz zainteresowany to mogę poszukać paru zdjęć z tej operacji <okok>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 14 sty 2014, 12:09

kot919 pisze:Jeżeli będziesz zainteresowany to mogę poszukać paru zdjęć z tej operacji
Piotrek wszyscy jesteśmy zainteresowani, <luzik> jak byś miał chwilkę to bardzo prosimy <tak>
Lektor.

Awatar użytkownika
melon44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2013, 02:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: melon44 » 14 sty 2014, 12:19

ok.
czyli muszę kupić lusterko 10pinowe z 11 kablami lub
8 pinowe z 11kablami - jest takie ? Też będzie kompatybilne..?

Jeżeli masz zdjęcia z przełożenia to chętnie obejrzę chociaż pewnie i tak nie dam rady tego sam zrobić ..

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 14 sty 2014, 13:59

melon44 pisze:czyli muszę kupić lusterko 10pinowe z 11 kablami
Tak będzie pasowało
melon44 pisze:8 pinowe z 11kablami - jest takie ? Też będzie kompatybilne..?
Aby być dokładnym 8pinowe z 9 kablami :-) (to będzie lusterko bez fotochromu :-)
melon44 pisze:Jeżeli masz zdjęcia z przełożenia to chętnie obejrzę chociaż pewnie i tak nie dam rady tego sam zrobić ..
Po kolei (nie ma zdjęć od wszystkiego, ale to Ci da pojęcie w jaki sposób się do tego zabrać:
ZANIM ZACZNIESZ COKOLWIEK ROBIć ZRÓB TROSZKę ZDJęć - JAK WYGLÂĄDA LUSTERKO, I JAKA JEST KOLEJNOÂŚć PRZEWODÓW W ZÂŁÂĄCZU
1. Musisz zdemontować złącze, po dwóch jego stronach masz takie jakby 'klapki' zakrywające konektory włożone do złącza. Musisz je otworzyć i odgiąć, tak aby ze złączem tworzyły kąt około 45st (tak na oko :) ) ... następnie lokalizujesz 10 otworów, które są widoczne od strony 'bolców' konektorów (każdy z otworów jest przyporządkowany do jednego konektora). Musisz po kolei wkładać w te otwory cienki śrubokręt zegarmistrzowski jednocześnie pociągać za przewód od konektora (w ten sposób uwolnisz go z gniazda).
2. Teraz lokalizujesz konektor do którego podłączone są dwa przewody. Z tego co pamiętam jest to konektor nr2 i są tam przewodu żółty i brązowy. Musisz odciąć jeden z nich - ja robię to tak, że około 1cm od konektora obcinam przewód żółty (brązowy zostaje podłączony do konektora)
3. Teraz odkręcasz 2 wkręty które trzymają plastikową osłonę trójkąta utrzymującego lusterko na miejscu. W ten sposób będzie ona luźna i będzie można nieco manerwować przewodami.
4. Wyciągasz przewody i w ten sposób, jedynym połączeniem pomiędzy metalowym ramieniem, a ramą lusterka będzie połączenie mechaniczne (u Ciebie jest ono pęknięte).

5. Aby je rozłączyć najlepiej zrobić sobie przyrząd - ja zrobiłem go z 5cm odcinka rurki 1/2"
Obrazek
6. Następnie używając praski ściskamy sprężynę:
Obrazek
i wysuwamy zawleczkę która zabezpiecza sprężynę przed wystrzeleniem

TERAZ MAMY JUÂŻ CAÂŁE DWIE POÂŁÓWKI
7. Teraz robimy to samo z drugim lusterkiem
8. Jak weźmiesz do ręki trójkąt utrzymujący lusterko i ściągniesz z niego plastikową osłonę , to zobaczysz że w jego dolnej części jest taki jakby microstyk. Musisz go przełożyć ze starego do nowego trójkąta (po to obcinałeś przewód w pkt. 2 - inaczej nie dałoby się tego zrobić)
9. Składasz wszystko w kolejności odwrotnej (tzn najpierw łączysz mechanicznie), następnie przeciągasz przewody, a na koniec wkładasz konektory na swoje miejsce w kostce.

I NA KONIEC TEST :-)

Mnie taka za pierwszym razem zajęła około 1-2h (nie wiedziałem jak to ugryść). Teraz przekładam w jakieś 20-30min :-).

Jakbyś miał pytania, to dawaj znać

PS1. Sprawdź najpierw czy masz zawleczkę na spężynie. Spotkałem się że lusterka będące zamiennikami (nie oryginalne) mają połączenie zaprasowane. W takim wypadku szybciej i taniej będzie kupić drugie lusterko :-)

PS2. Jak już będziesz się bawił w przekładanie zwróć 2 uwagi na te punkty:

Obrazek
Element który wskazuję śrubokrętem - musisz go przełożyć do drugiego trójkąta i upewnić się że bez problemu jego wciśnięcie powoduje uruchomienie microstyku

Obrazek
Zwróć uwagę na element w środkowej części zdjęcia, zaraz koło śruby. Powinien on swobodnie pozwolić się wcisnąć, a po zwolnieniu wrócić na swoje miejsce - prawidłowa praca tego elementu determinuje prawidłowe rozkładanie lusterka - inaczej nie zatrzyma się w położeniu roboczym tylko otworzy się za bardzo.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2014, 19:16 przez kot919, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
melon44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2013, 02:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: melon44 » 14 sty 2014, 19:06

o matko na pewno raczej tego nie zrobię sam..:/

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 14 sty 2014, 19:33

melon44 pisze:o matko na pewno raczej tego nie zrobię sam..:/
Ok, w związku z tym skoncentrujmy się na gotowcu ... Możesz na allegro dostać gotowe lusterko do 100zł (ja swego czasu w takich kupowałem) ... To o którym ty piszesz kosztuje 250zł co moim zdaniem jest bardzo wygórowaną ceną.

Jak już będziesz chciał kupić jakieś lusterko - gotowca, to zwróć uwagę na ilość pinów - to już ustaliliśmy.
Następne na co zwróć uwagę to na oznaczenia:
Obrazek
Zajrzyj też do tego postu:
viewtopic.php?t=49328&postdays=0&postorder=asc&start=30

Chodzi o to abyś nie kupił lusterka z wersji angielskiej <okok>

Awatar użytkownika
melon44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2013, 02:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: melon44 » 14 sty 2014, 20:26

ok.:)
ja mam oznaczenie LLR i z takim wyłącznie oznaczeniem mam szukać
W moim przypadku L=lusterko wyłącznie z 2001-2004r.?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 14 sty 2014, 20:40

melon44 pisze:ok.:)
ja mam oznaczenie LLR i z takim wyłącznie oznaczeniem mam szukać
W moim przypadku L=lusterko wyłącznie z 2001-2004r.?
LLR - oznacza prawe lusterko dla pojazdów na rynek EU :-)
Każde z rocznika 2001-2004, z takim oznaczeniem, z 8 lub 10 konektorami będzie się nadawało :-)

bjedź lokalne złomowiska i popytaj się o cenę najtańszego z lusterek - oczywiście wersja EU. Wysyłka w obie strony to około 40zł kurierem, zatem rozważ możliwość wysłania całości do mnie. Jak coś odezwij się do mnie na PW.

snaper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2011, 13:05
Lokalizacja: Białsytok

Post autor: snaper » 07 paź 2014, 14:55

Witam wszystkich,
pytanie do Kot919 - czy jeżeli posiadam lusterko prawe male 5 pinowe i kupie lusterko po liftowe 7 pinowe i wymienię wiązkę w drzwiach wraz z lusterkiem na 7 pinowe to wszystko będzie działać jak należny ? konkretnie chodzi mi o to czy jak wymienię cala wiązkę z drzwi to komputer to będzie już sam obsługiwał czyli czy fotochrom będzie już sam działał automatycznie? czy jest jeszcze coś dodatkowo potrzebne ?

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 07 paź 2014, 16:30

jak masz wewnetrzny fotochrom to tylko przewodziki do lusterek zewnetrznych z tego wewnetrznego i masz fotochrom jak nie masz wewnetrznego to dokladka
ANIMAL

snaper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2011, 13:05
Lokalizacja: Białsytok

Post autor: snaper » 07 paź 2014, 16:40

fotochrom jest na lusterkach które chce kupic - 7 pinowe, fabrycznie nie ma, czyli ponawiam pytanie jak wymienię komplet wiązkę w drzwiach plus lusterko od samochodu w którym było to fabrycznie i włożę do mojego to będzie wszystko działać ?

egoonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 497
Rejestracja: 15 cze 2010, 21:04
Imię: Ernesto
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Munster
Kontakt:

Post autor: egoonn » 07 paź 2014, 17:19

jak zalozysz zewnetrzne 2 lusterka plus wewnwtrzne tez fotochrom to tak bo sygnal do zewnetrznych fotochromow idzie z wewnetrznego fotochromu , bez wewnetrznego lusterka z fotochromem nie działaja i nie beda dzilac zewnetrzne , jak piszesz ze fabrycznie nie masz żadnego to fotochromu to zakup wewnetrznego lustrka plus zewnetrzne i bedzie , podłaczenie jest proste
ANIMAL

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga