Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

nie dziala zapalniczka za podłokietnikiem

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zapomnialemm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2011, 21:32
Lokalizacja: Trójmiasto

nie dziala zapalniczka za podłokietnikiem

Post autor: zapomnialemm » 02 lis 2013, 21:32

Witam.

Przekopałem forum (wydaje mi sie dość skrupulatnie) i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Nie dziala mi zapalniczka za podłokietnikiem. Przód działa, gniazdo 12V w bagażnku też. Sprawdzałem bezpiecznik nr 33 - jest ok. Tylne szyby są odblokowane takze powinna dzialać ale nic z tego. Czy jest jakis inny bezpiecznik, który odpowiada za tą zapalniczkę? Dodam, ze nie dziala mi jeszcze podswietlenie w podsufitce bagażnika - moze jest to jakos powiązane. W A6 C6 są osobne bezpieczniki do kazdego gniazda - czy w C5 też?

Z góry dzieki za podpowiedzi. :|

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: nie dziala zapalniczka za podłokietnikiem

Post autor: kot919 » 03 lis 2013, 14:15

zapomnialemm pisze:... Sprawdzałem bezpiecznik nr 33 - jest ok. ... W A6 C6 są osobne bezpieczniki do kazdego gniazda - czy w C5 też?
W C5 jest jeden bezpiecznik od zapalniczki przód i tył i jest to bezpiecznik nr 33 (ten który sprawdzałeś). Gniazdo zapalniczki w bagażniku jest zabezpieczone osobnym bezpiecznikiem, który znajduje się pod osłoną deski w nogach kierowcy (pod kierownicą)
zapomnialemm pisze: .. Tylne szyby są odblokowane takze powinna dzialać ale nic z tego ...
Pozycja blokady nie ma żadnego wpływu na działanie tylnej zapalniczki - powinna ona działać zawsze jak działa ta z przodu. Chyba że Ktoś sobie takie zabezpieczenie zainstalował samemu.

Na Twoim miejscu zdemontowałbym tylną kratkę (nawiew) i sprawdził czy w ogóle dochodzi napięcie przewodami to tylnej zapalniczki. Następnie przy okazji sprawdź czy nie jest zaśniedziałe samo złącze zapalniczki.
zapomnialemm pisze: Dodam, ze nie dziala mi jeszcze podswietlenie w podsufitce bagażnika - moze jest to jakos powiązane...
Powiązane nie powinno być. Czy tylne światło nie świeci Ci się w ogóle, czy nie podświetla Ci się po otwarciu klapy bagażnika? Czy świeci Ci się dodatkowe światło w klapie bagażnika? Czy działa poprawnie podświetlenie przycisku lampki (jak włączysz światła postojowe)? Na początek sprawdź żarówkę, może najzwyczajniej w świecie się przepaliła. Następnie możesz wyciągnąć lampkę i poprawić lutowania - nie byłby to pierwszy przypadek, gdzie zjawisko 'zimnych' lutów broi w oświetleniu podsufitki.

Awatar użytkownika
zapomnialemm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 22 cze 2011, 21:32
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: zapomnialemm » 03 lis 2013, 16:22

Zarówki są ok, dzisiaj sprawdzałem - po włączeniu postojówek nie podswietla mi przycisku, lampka w klapie dziala. Zajme sie tymi lutami w tygodniu. Jezeli chodzi o zapalniczke to z tą blokadą razem z szybami wyczytałem na forum A8 - dlatego pomyslalem ze w A6 moze byc podobnie. Dzieki kolego - rozbieram kratki i patrze. <luzik>
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 03 lis 2013, 17:01

zapomnialemm pisze:Zarówki są ok, dzisiaj sprawdzałem - po włączeniu postojówek nie podswietla mi przycisku, lampka w klapie dziala
Możesz sprawdzić czy poprawnie dochodzi sygnał GND, to by tłumaczyło dlaczego nie ma ani światła, ani podświetlenia :-)
zapomnialemm pisze:Jezeli chodzi o zapalniczke to z tą blokadą razem z szybami wyczytałem na forum A8 - dlatego pomyslalem ze w A6 moze byc podobnie.
W sumie pomysł bardzo fajny i można było wprowadzić to w A6 - bezpieczne rozwiązane szczególnie jak się wozi dzieci :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga