Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AEL 2.5 140 km] oleje w silniku i skrzyni

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
aku1980
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:51
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

[AEL 2.5 140 km] oleje w silniku i skrzyni

Post autor: aku1980 » 25 gru 2013, 16:17

Witam,

stałem się szczęśliwym posiadaczem A6 C4 2.5 TDI automat. Tutaj bliższa historia mojego zakupu.

Mam dwa problemy, a raczej rozterki z autem w kwestii olejów.

1. Olej w silniku. Według posiadanych przeze mnie dokumentów (potwierdzonych przez ASO w Polsce) w aucie jest zalany olej mineralny, z jakich powodów nie wiem. Chciałbym powrócić do lepszej jakości oleju (posiadam również Volvo z tym silnikiem, tam jest pełen syntetyk od nowości do dnia dzisiejszego), zwłaszcza, że auto ma niski (prawdziwy) przebieg i silnik pracuje bardzo zdrowo.
I tutaj zagwozdka dla mnie, czy jest to możliwe, czym to grozi ewentualnie, jakie korzyści - czy gra warta świeczki?
Jakim olejem go zalać oraz jak to zrobić (czy jakieś płukanie silnika, itd).


2. Olej w skrzyni biegów - automat. Ile osób tyle opinii - wymieniać czy nie. Ja postanowiłem wymienić, w ASO mogą jedynie statycznie wymienić (spuścić ile się da a następnie uzupełnić). Boje się trochę wymieniać cały, a wymiana statyczna to półśrodek - pomiędzy brakiem wymiany a wymiana kompletną (dynamiczną). Skrzynia chodzi bdb, jedynie czwarty bieg jest lekko wyczuwalny. chciałbym ten stan utrzymać, nie chciałbym przedobrzyć. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?


pozdrawiam
Piotr

lukwoj21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:49
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: lukwoj21 » 25 gru 2013, 18:52

Olej smiało wymien na 5w40 zrób płukanie silnika preparatem motor flusher z K2- bardzo dobry srodek leprzego nie widziałem! Jezeli chodzi o skrzynie spusc olej wlej nowy(bez wymainy filtrów) zrób 10-15km i jeszcze jedna wymaina z fitrami. Bedzie ok <rotfl>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga