Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Sterownik centralnego zamka

Elektryka
ODPOWIEDZ
Slawio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2013, 14:28
Lokalizacja: Lubsko

Sterownik centralnego zamka

Post autor: Slawio » 14 paź 2013, 14:55

Witam, mam w Audi założony sterownik o numerze 4B0 962 258 A z 1997r. auto jest z 2000r.
Czy ten sterownik jest odpowiedni do tego auta? dodam że pilot nie działa a centralny z kluczyka w drzwiach działa odwrotnie czyli otwiera wszystkie drzwi i szyby a zamyka tylko drzwi kierowcy, w bagażniku zamyka i otwiera wszystkie drzwi.

tomek7606
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2013, 20:32
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: tomek7606 » 26 paź 2013, 10:19

Kolego ja miałem odwrotnie niż Ty. Czyli zamykał z kluczyka wszystko ale otwierał tylko drzwi kierowcy. Wadliwy miałem moduł komfortu tak twierdził mechanik wymienił go na inny zakodował i hula wszystko, no prawie bo alarm chyba się nie uzbraja bo nie migają te kontrolki w drzwiach a wcześniej migały :| Może to u Ciebie jest też przyczyną.Powodzenia

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 26 paź 2013, 13:31

tomek7606 pisze:Kolego ja miałem odwrotnie niż Ty. Czyli zamykał z kluczyka wszystko ale otwierał tylko drzwi kierowcy. Wadliwy miałem moduł komfortu tak twierdził mechanik wymienił go na inny zakodował i hula wszystko, no prawie bo alarm chyba się nie uzbraja bo nie migają te kontrolki w drzwiach a wcześniej migały :| Może to u Ciebie jest też przyczyną.Powodzenia
Twój przypadek bardziej wygląda na 'selektywne' otwieranie - tzn pierwsze przekręcenie kluczyka w pozycję otwórz odryglowuje drzwi kierowcy, a drugie przekręcenie kluczyka w pozycję otwórz odryglowuje pozostałe drzwi. Cóż na to wskazuje Twoja wypowiedz, natomiast jeżeli mechanik stwierdził że był uszkodzony, może faktycznie i tak było.
Slawio pisze:Witam, mam w Audi założony sterownik o numerze 4B0 962 258 A z 1997r. auto jest z 2000r. Czy ten sterownik jest odpowiedni do tego auta?
Według ETKI są różne wariacje stosowanych modułu w zależności od wyposażenia i numer który podałeś również występował w Twoim roczniku.
Slawio pisze:...dodam że pilot nie działa ...
Próbowałeś go zakodować? Sprawdzić baterię? Próbowałeś z innym kluczykiem czy masz tylko jeden?
Slawio pisze:...centralny z kluczyka w drzwiach działa odwrotnie czyli otwiera wszystkie drzwi i szyby a zamyka tylko drzwi kierowcy, w bagażniku zamyka i otwiera wszystkie drzwi.
Dziwna sprawa, skoro otwiera Ci drzwi kierowcy, tzn że moduł komfortu otrzymuje sygnał z 'mikrostyku' zainstalowanego we wkładce zamka. Z niewiadomych mi przyczyn nie wysterowywuje pozostałych zamków. Możliwe że jest uszkodzony moduł komfortu bo nigdzie nie znalazłem informacji na temat kodowania którego efektem było by takie zachowanie jak u Ciebie. Można by spróbować zmostkować tylną krańcówkę w klapie z krańcówką w drzwiach kierowcy - wtedy przynajmniej odzyskałbyś funkcjonalność zamykania samochodu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga