Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Tylne głośniki przestają działać po zaprogramowaniu radia

Car Audio
ODPOWIEDZ
dddd2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2013, 13:24
Lokalizacja: Jabłonna

Tylne głośniki przestają działać po zaprogramowaniu radia

Post autor: dddd2 » 11 paź 2013, 15:13

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i jest to mój pierwszy podjęty temat. Od kilku dni w necie szukam odpowiedzi na pewne pytanie i nigdzie nie mogę znaleźć choćby naprowadzenia, a mianowicie: Od niedawana jeżdżę A6 C5 1998r, mam już świadomość tego, że nagłośnienie tylne w tym aucie jest niezależne od przedniego i aby podłączyć radio niefabryczne muszę skorzystać z adaptera. Tyle, że poprzedni właściciel miał ułańską fantazję i odciął kostkę mini ISO, a przewody pozarabiał w dwóch pozostałych. Fakt faktem grają wszystkie głośniki, ale dopóki nie zaprogramuję stacji radiowych. Wtedy na radiu mam pełne nagłośnienie, natomiast przełączając na cd bądź pendriva gra tylko przód i tak dopóki nie zresetuję radia. Po resecie cd i pamięć brzmią pięknie natomiast po zaprogramowaniu radia zaczyna się od nowa. Może ktoś się spotkał już z czymś podobnym i wie od czego to jest zależne? Dodam jeszcze że radio to Sony Xplod CDX-GT33U. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie prowadzące do rozwiązania tej sytuacji.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 12 paź 2013, 01:43

Danielu... możliwe, że radio zostało źle podłączone. Spróbuj zamienić kable, połącz +żółty i +czerwonym. (nie powinny być razem)
Pewnie średnio udany facet dał razem te kable.

ps.
Skoro jesteś w Jabłonnie, to wpadnij do Legionowa (1km) ;) Pogadamy, popatrzymy, lutownica i... jazda. ;)
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją. Ps: Polecam iParts.pl

dddd2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2013, 13:24
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: dddd2 » 12 paź 2013, 09:00

Wielkie dzięki za zaproszenie, ale niestety to nie ta Jabłonna. Do Legionowa mam ok 200 km, a chyba na razie nie zanosi się na wyjazd w tamtym kierunku. Oczywiście popróbuję jeszcze coś pozmieniać (w granicach rozsądku) tylko zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje dopiero po zaprogramowaniu stacji. Czy sam radioodbiornik ma tu coś do rzeczy? Na to wychodzi, aczkolwiek mnie to dziwi. Czy może jest to kwestia anteny? Ale to też jakieś nie logiczne.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 12 paź 2013, 18:59

dddd2 pisze:ale niestety to nie ta Jabłonna. Do Legionowa mam ok 200 km
Faktycznie. :)
dddd2 pisze:tylko zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje dopiero po zaprogramowaniu stacji.
dddd2 ... w samochodach audi producenci stosowali złącza ISO, w których zamieniono miejscami dwa przewody zasilania (podtrzymanie pamięci i tzw. moduł stacyjki). Aby prawidłowo podłączyć radioodtwarzacz, wystarczy zamienić w wiązce kabel żółty z czerwonym (tak jak mówiłem).

Zazwyczaj nie sprawia to trudności, gdyż w większości radioodtwarzaczy wiązki pozwalają łatwo podpiąć oba kable odwrotnie. Umożliwia to również takie podłączenie radia, by można było z niego korzystać wtedy, gdy kluczyk jest wyjęty ze stacyjki. Trzeba jednak wówczas liczyć się ze zwiększonym ryzykiem rozładowania akumulatora auta - niektóre radia pobierają bowiem dość dużo prądu także wtedy, gdy są wyłączone.

Krótko ;-): w głównej wiązce zasilania radioodtwarzacza należy zamienić miejscami żółty i czerwony przewód prądowy. Jeśli masz 2 kable zaizolowane razem, to jest oczywiście lekka "kupa". ;-)
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją. Ps: Polecam iParts.pl

dddd2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2013, 13:24
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: dddd2 » 14 paź 2013, 12:18

Niestety oba plusy mam zmostkowane i chyba były już wcześniej zamienione przez "fachmana", który nabroił bo są w pozycjach standardowych jak to w kostce, czyli czerwony obok masy, żółty dwa piny od masy poniżej. Ale sporo mi naświetla sprawę to co mówisz DOC, w okolicach jutra jak znajdę chwilę przyjrzę się temu ponownie i może uda się to rozwiązać. Napiszę jakie to przyniesie efekty.

settimo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2013, 18:06
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: settimo » 14 paź 2013, 13:54

<luzik> witaj a ja uważam, że masz wszytsko dobrze podłączone tylko gdy zmieniasz źródło odtwarzania muzyki z tunera radiowego na cd lub inne wyłączane jest zasilanie w radiu na kablu niebieskim odpowiadającym za auto antene, gdzie u Ciebie sygnał z tego kabła +12V jest podawany sygnał do załączania się wzmacniacza na tylne głośniki. Więc włącz w radiu opcję AF i powinna być wszystko dobrze :)
Pozdrawiam i napisz co udało Ci sie zrobić.
SZYMI

dddd2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2013, 13:24
Lokalizacja: Jabłonna

Post autor: dddd2 » 15 paź 2013, 20:29

SETTIMO, podsunąłeś mi jeden z najprostszych wariantów i masz rację. Po zaprogramowaniu już pierwszego kanału i przełączenie na CD lub USB jest ułamek sekundy, kiedy słychać jak gra całość i za chwilę zostaje sam przód pomimo tego, że w trakcie ustawiania kanału AF jest włączone. Wystarczy wcisnąć przycisk AF/TA i wyświetla nam się komunikat BASS OFF i to się zgadza. Po ponownym naciśnięciu AF/TA funkcje się włączają i tył śmiga aż miło słuchać (przód oczywiście również). Kolejne przełączenia z Tunera na USB lub CD nie wyłączają już tyłu, czyli zapamiętuje, także wszystko gra. Panowie SETTIMO i DOC wielkie dzięki za zainteresowanie moim tematem, zapewne jeszcze nie jednemu użytkownikowi da to do myślenia i rozwiąże podobne problemy sam, bez pomocy serwisu.

settimo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2013, 18:06
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: settimo » 16 paź 2013, 00:40

To fajnie, że udało się pomóc :) Kiedyś sam to przerabiałem, ale to było bardzo dawno temu ;)
SZYMI

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga