Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.4i] Napinacz paska rozrządu

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
DaVeRc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 03 mar 2013, 23:53
Lokalizacja: Świecie

[A6 C5 2.4i] Napinacz paska rozrządu

Post autor: DaVeRc » 09 paź 2013, 21:23

Witam. Jestem po wymianie pompy wody bo się rozszczelniła i przy okazji ściągnięcia paska wymieniłem termostat ,mam takie pytanie:
a mianowicie jak się napina pasek rozrządu? Robiłem wszystko tak jak kolega z innego forum to robił
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 7&t=108758
lecz w naszych v6-tkach jest troszkę inaczej niż w v8,nie ma rolki napinającej mimośrodowej, zamiast niej jest rolka prowadząca.
czy tłumik drgań jest jednocześnie napinaczem? Jeżeli tak to jak go prawidłowo napiąć? ja zrobiłem tak ze po wyciągnięciu zawleczki, tłoczek amortyzatora drgań się uniósł do góry po czym włożyłem klucz imbusowy i kilka razy delikatnie podciągnąłem go do góry, pasek nie jest luźny ani nie jest mocno napięty.
Rolke napinacza zaznaczyłem na zielono, natomiast napinacz jest już schowany pod obudowa koła pasowego wału korbowego.
Obrazek

Moje drugie pytanie jest bardziej na uspokojenie. Zanim zdjąłem pasek rozrządu ustawiłem wał korbowy na znak który jest zaznaczony na kole pasowym, założyłem oryginalną blokadę na wałki rozrządu, oraz zaznaczyłem na kołach wałka rozrządu i wale korbowym miejsca w których był założony pasek, po poskładaniu wszystkiego(termostatu i pompy wody) pasek założyłem w te same miejsca gdzie zaznaczyłem cechy-na wale korbowym i na kołach (wał korbowy oraz wałki nie przesunęły mi się nawet milimetra) po przekręceniu kluczem na sucho całym rozrządem wszystkie znaki i blokada się zgadzały,nic nigdzie nie uderzyło, ani nic nie stuknęło, przekręciłem kluczem 2 razy dla pewności, czy wszystko zatem jest dobrze?
Paska nie wymieniałem ponieważ wiem od kogo kupowałem samochód i mogę 30 tysięcy km zrobić a dla mnie jest to 2 lata eksploatacji.
Samochodu nie oddałem i nie oddam do mechanik, bo w okolicy gdzie mieszkam nie ma nikogo zaufanego komu mógłbym powierzyć moją Andzie:)

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 09 paź 2013, 21:50

Wymieniles pompe bo sie rozszczelnila a caly stary rozrzad zostawiles bo masz jeszcze 30 tys km czasu?
Ja bym tak nie zaryzykowal - jakas czesc rozrzadu padla- padnie za chwile nastepna - masz pieknie samochod rozebrany to bedziesz mial przez nastepne 8 lat spokoj jak to teraz w komplecie wymienisz


Co do samego ustawienia rozrzadu
Jezeli robiles na blokadach to i znaki sie musza zgadzac :) - wkrecales tez srube blokujaca wal korbowy?
Ten napinacz (tlumnik drgan) o ktorym piszesz ze jest schowany, napina pasek - jezeli jest oczywiscie sprawny

tkamicki5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 16 wrz 2012, 10:33
Lokalizacja: wabrzezno

Post autor: tkamicki5 » 09 paź 2013, 22:09

tu jest wszysto co potrzebujesz. Obrazek


--
bawół1

Awatar użytkownika
Meller
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2014, 21:14
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Meller » 01 mar 2014, 14:29

Witam mam pytanie wczoraj zmienialem termostat zdialem pasek rozrzadu, przy zakladaniu naciagalem napinacz imbusem i po zalozeniu paska i puszceniu napinacza wydaje mi sie ze sam do konca sie nie naciagnal, ale jak mu pomoglem imbusem to sie naciagnal i trzyma i teraz pytanie czy to jest normalne ? w zalaczeniu przesylam filmik z naciagnietym paskiem prosze o odpowiedz czy taki naciag jest prawidlowy

mstan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 10 mar 2013, 01:15
Lokalizacja: Konin

Post autor: mstan » 01 mar 2014, 14:54

Witam
Do Meller Przed zwolnieniem zawleczki imbusem napinasz pasek tak żeby napinacz hydrauliczny wysunoł się minimalmie po wyjęciu zawleczki (około 0,5 cm.) wtedy wiadomo że napinacz własciwie napnie pasek i ma jeszcze spory zapas na to by korygowac napiecie po wyciągnięciu się paska w przyszłosci.
Pozdrawiam Stanisław

Awatar użytkownika
Meller
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2014, 21:14
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Meller » 01 mar 2014, 15:51

No wlasnie w tym problem bo nie blokowalem napinacza hydr. Poprostu naciagnelem napinacz imbusem i po zdjeciu paska puscilem i musialem troche napiac recznie rolke ale po przejechaniu paru kilometrow wydaje mi sie ze pasek jest naciagniety dobrze

mstan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 10 mar 2013, 01:15
Lokalizacja: Konin

Post autor: mstan » 01 mar 2014, 19:34

Witam
Napinacz hydrauliczny jest po to by kontrolowac na bieżąco naciąg paska.
A u Ciebie z tego co piszesz nie funkcjonuje .
Pozdrawiam Stanisław

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga