Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Prawy przedni błotnik

Nadwozie
ODPOWIEDZ
C..
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2011, 20:06
Lokalizacja: Łódź

Prawy przedni błotnik

Post autor: C.. » 01 paź 2013, 12:54

Cześć.
Wyskoczyła mi na prawym przednim błotniku bachorzyna. Przy zakupie dokładnie obmierzyłem całą karoserię, drugi raz zrobili to w aso i nigdzie nie wykryli malowania ani szpachli. A jednak pojawiła się rdza na błotnikach, bo w zasadzie na lewym na zagięciu, na rancie wewnętrznym też pojawia się ruda. Na samej górze, nad kołem się to pojawia. Zastanawiam się czy to malować czy może zrobić plug & play i kupic błotniki, ale jak przeglądam to zauważyłem, że te n aallegro też mają rdzę w tych miejscach. Czy to powszechne zjawisko w a6c5? Czy kupująć po kodzie lakieru mam pewność, ze nei będzie się zdecydowanie różnił? Wiadomo, nasłonecznienie, wyblaknięcie. Czy nie warto w to się bawić i szukać lakiernika? Jeszcze jedną małą bachorzynkę znalazłem pod blendą na tylnej klapie. Poradzcie, malować czy szukać błotników i czy to normalne, że nie bite już rdzewieją?

Awatar użytkownika
The_Gie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 26 maja 2013, 19:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: The_Gie » 01 paź 2013, 13:25

C.., a może autko było zalane ? Powodzie były w tym roku :)

C..
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2011, 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: C.. » 01 paź 2013, 14:40

Kupiłem w lutym 2011. Pozostałe elementy są ok, dół dzwi, progi, podłoga, tylne błotniki. Tylko te przednie błotniki tak jakoś wyskoczyły. Miał też ktoś tak?

Awatar użytkownika
Wawryn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków

Post autor: Wawryn » 01 paź 2013, 18:08

C.., tak to normalne tam podobno jest wsadzona jakaś wkładka (steropian?) do wygłuszenia błotników gdzie zbiera się woda, też mam ma 100% ori lakier i robie to teraz bo wygląda paskudnie.Taki urok tego modelu tak usłyszałem od lakiernika, mówił że klapa bagażnika ma podobnie i drzwi....
A6 C5 2.4 Benz+LPG Autom

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 03 paź 2013, 10:39

Nie bite to nie rdzewiało B3 i B4, z C4 już nie było tak kolorowo, B5 i C5 i tak wypadają w tym względzie lepiej niż choćby BMW E39, ale niestety rudy się pojawia :( szukanie więc nie lakierowanego auta, jest IMO bez sensu, bo w PL i tak zaraz ruda wyjdzie - niestety nasi rodzimi drogowcy o to dzielnie dbają każdej zimy :(
Kup inny, ten oczyścić i pomalować - kupno w kolorze, nie daje gwarancji, że będzie taki sam odcień :(

C..
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2011, 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: C.. » 04 paź 2013, 11:13

W takim razie muszę udać się do lakiernika i zrobić to przed zimą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga