Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AVF 1.9 131 KM] Problem z pedałem gazu.

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
PosiadaczAUDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: Warmia

[ AVF 1.9 131 KM] Problem z pedałem gazu.

Post autor: PosiadaczAUDI » 28 wrz 2013, 17:59

Dziś rano jechałem Audi i po wciśnięciu pedału gazu było czuć szarpanie silnikiem i brak mocy. Po podpięciu pod Vaga pokazał błąd , że uszkodzony jest przyspieszacz gazu , został wymieniony , błąd został zlikwidowany i żaden już nie wyskakuje. Silnik dalej szarpie przy przyspieszaniu . W czym może leżeć problem? Zawilgocone kostki?

Kepe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwie 2013, 21:59
Lokalizacja: Ostróda

Re: [ AVF 1.9 131 KM] Problem z pedałem gazu.

Post autor: Kepe » 29 wrz 2013, 00:17

PosiadaczAUDI pisze:Dziś rano jechałem Audi i po wciśnięciu pedału gazu było czuć szarpanie silnikiem i brak mocy. Po podpięciu pod Vaga pokazał błąd , że uszkodzony jest przyspieszacz gazu , został wymieniony , błąd został zlikwidowany i żaden już nie wyskakuje. Silnik dalej szarpie przy przyspieszaniu . W czym może leżeć problem? Zawilgocone kostki?


Zawilgocone kostki to raz , sprawdz czy nie masz nigdzie jakiegos pekniecia, przy servoalbo przy filtrze powietrza , moze byc tak ze za duzo powietrza dostaje ja tak mialem przy passacie B5FL .

A pedal kupiles nowy czy uzywany z drugiej reki ?

laser19821
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2012, 09:14
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: laser19821 » 29 wrz 2013, 08:51

wejdz w bloki mierzone i sprawdz jaki w ilu procentach działa pedał gazu i czy przy wcisniecu sie nie zacina nacisniecie na maxa musi spowodować 100% jesli jest mniej lub się przycina albo czujnik albo okablowanie

PosiadaczAUDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: Warmia

Post autor: PosiadaczAUDI » 29 wrz 2013, 11:42

Kupiłem z drugiej ręki pedał gazu , ale na Vagu błąd zniknął , możecie mi powiedzieć gdzie znajdują sie te kostki i te servoalbo , z góry dzięki :)

Kepe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwie 2013, 21:59
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Kepe » 29 wrz 2013, 15:22

Sprawdz kostke przy pedale gazu i kostke przy pompiewtryskowej , a serwo masz pod plastikiem gdzie znajduje sie bateria. powinienes zauwazyc , posprawdzaj weze do powietrza czy tam nie ma jakiegos zalamania.

Pedal gazu mogl tylko zlikwidowac blad ,a nie zlikwidowal problemu.

PosiadaczAUDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2011, 16:07
Lokalizacja: Warmia

Post autor: PosiadaczAUDI » 29 wrz 2013, 18:04

A po lifcie 2002 jest wgl pompa wtryskowa? Kostke przy pedale sprawdziłem. Przy gazowaniu gumowe rury do intelcoolera robią sie twarde tak jakby dostawał za dużo powietrza, czy jest możliwe że ta gruszka od turbiny jest padnięta?

Kepe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwie 2013, 21:59
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Kepe » 29 wrz 2013, 22:33

Wszystko jest to samo oprocz silnika :P

Ale sprawdz wszystkie weze ,a szczegolnie od pompy hamulcowej ona jest pod tym plastikiem na pod szybiu , jezeli nigdzie nie ma pekniecia to moim zdaniem dalej jest wina pedalu i najlepiej zainwestowac w nowy , a w passacie B5FL sa dwie pompy tak wiec nie ma wiekszej roznicy czy Passat B5 czy Audi A6 bo sa te same wersje silnikowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga