Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C7] Zestaw do a6c7

Wszystko związane z montażem, nowym sprzętem, nadawaniem itp.
Społeczność Audi A6

[A6 C7] Zestaw do a6c7

Post autor: Społeczność Audi A6 » 26 wrz 2013, 21:12

Witam! Pytanie mam do znawców tematu, czy bede zadowlonyz takiego zestawu:
Radio takie:
RADIO CB LAFAYET VENUS
http://allegro.pl/radio-cb-lafayet-venu ... 51263.html
wygoda z zamontowaniem
a do tego antenka
ANTENA CB PRESIDENT MISSOURI

http://allegro.pl/antena-cb-president-m ... 37072.html
czy to bedzie fajny zestaw?

Pod wzgledem wizualnym starsznie mi pasuje ten zestaw.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2013, 23:32 przez Społeczność Audi A6, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 26 wrz 2013, 21:38

fenomenalny, o sb-radiach też piszmy w w Dziale Technicznym, więc
_link
Lektor.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 26 wrz 2013, 23:40

Podobno venus to lipa. Na 10 sprzedanych po 3 m-c 5-6 wraca. Strasznie słabe druciki przy gruszce, których nie obejmuje gwarancja, a nie można dokupić w celu wymiany. Lepszą opcją jest President (te same funkcje, modelu nie pamiętam) tyle, że kosztuje ok. 1,1k) ale na 5 lat gwarancja
motostacja - części samochodowe.

makkrzys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 15 mar 2010, 22:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: makkrzys » 27 wrz 2013, 12:04

@fenomenalny

Czasy kiedy Lafayette było dobre się skończyły.
Ten model ma niewątpliwa zaletę, że główna część chowasz. Ale jakościowo nie ma dobrych opinii.

Ja polecam ci model, który wspólnie z kolegami przetestowaliśmy i naprawdę się sprawdza. Ma dobre parametry odbioru i nadawania:
Team Electronic TS-6M (do kupienia Tu )
Ewentualnie taki model : M-Tech Legend III (wewnątrz płyta UNIDEN, ta sama co w President'ach Harry), a jest sporo tańszy i mimo pochodzenia jest dobry jakościowo.

Oba są małych rozmiarów (zwłaszcza Team) i można w razie konieczności dokupić bez problemu zapasowe mikrofony.

Odnośnie anteny, to na pewno nie ta.
Z dwóch powodów:
- za krótka (optymalna długość jako antymisiek to 0,9 - 1.0 m). Wbrew niektórym, długość ma jednak i tu znaczenie :>
- szklana obudowa cewki lubi przepuszczać wilgoć (zbiera sie w niej woda) co zmienia parametry anteny i jest kłopot z odbiorem i nadawaniem.

Lepiej kupić coś z oferty Siro np. AS100 albo Omega 27, albo z oferty firmy SIRTEL o porównywalnej długości.

To ja bym polecał.
Pozdrawiam
Krzysiek

fora audi

Post autor: fora audi » 27 wrz 2013, 16:53

Mazdomania pisze: Lepszą opcją jest President (te same funkcje, modelu nie pamiętam) tyle, że kosztuje ok. 1,1k) ale na 5 lat gwarancja
fenomenalny ma C7, co mu tam 1.1K <figielek>

A poza tym, potwierdzam, brachol mial to venus (podjaral sie, bo to male i latwo schowac) ale lipa, te druciki mu padły. O ile wiem wywalil to na szrot i kupil jakiegos malego ALANa

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 27 wrz 2013, 18:44

mateoosh pisze: fenomenalny ma C7, co mu tam 1.1K <figielek>
No w sumie <rotfl>

Ten President o którym mówiłam to model William, a Lafayette Venus to jego "tańszy odpowiednik".

makkrzys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 15 mar 2010, 22:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: makkrzys » 27 wrz 2013, 22:35

mateoosh napisał/a:

fenomenalny ma C7, co mu tam 1.1K
Nie mnie to oceniać a poza tym bardzo dobrze, że stać go na taką maszynkę. Tylko gratulować. <luzik>

Mnie chodzi tylko o to, że produkty President są za drogie w SPAM do tego co sobą reprezentują. I dlatego staram sie pokazać, ze istnieją radia i anteny innych producentów o porównywalnej jakości t.j. o lepszym współczynniku cena/jakość.

A niewydane na to pieniądze można spożytkować na dużo przyjemniejszy cel.... <lol>
Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 29 wrz 2013, 08:33

makkrzys pisze:
Mnie chodzi tylko o to, że produkty President są za drogie w SPAM do tego co sobą reprezentują. I dlatego staram sie pokazać, ze istnieją radia i anteny innych producentów o porównywalnej jakości t.j. o lepszym współczynniku cena/jakość.
Jasne, zgadzam się z Tobą. Ja w drugim aucie i mąż w swoim mamy TTI kupione za na prawde małe pieniądze i chodzą już kilka lat bezproblemowo.

Nie wiem, mogę się mylić, ale skoro kolega napisał o Venusie to wydaje mi się, że chciał radyjko, które można schować a sama grucha jest na wierzchu i dlatego napisałam o Presidencie z którym można zrobić tak samo a jest o niebo lepszy <okok>

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 05 paź 2013, 06:52

wczoraj mysłaem z emnie krew jasnistaa zaleje:-), kupilem sobie nowy zestawik, zaczynam go montowac a tu ZONK! Klapaa bagaznika jest aluminowa!! Wrrrrrrr.

makkrzys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 15 mar 2010, 22:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: makkrzys » 05 paź 2013, 12:46

fenomenalny pisze:wczoraj mysłaem z emnie krew jasnistaa zaleje:-), kupilem sobie nowy zestawik, zaczynam go montowac a tu ZONK! Klapaa bagaznika jest aluminowa!! Wrrrrrrr.
No to masz dwa wyjścia:
1) montaż na uchwycie bagażnikowym (wady : śrubki mocujące musza od spodu przejść przez lakier. Poza tym to miejsce nie jest najkorzystniejsze dla nadawania i odbioru - antena robi się kierunkowa);
2) postawić antenę na środku dachu a przewód poprowadzić przez tylne drzwi. ÂŻeby nie obcierał lakieru kup w sklepie akwarystycznym dobrą przyssawkę np. termometru i przyklej na krawędzi dachu, tak, aby przewód antenowy, by podtrzymywany przez nią i lekko napięty. Pod magnes kup przezroczystą folię samoprzylepną, aby nie porysować lakieru kurzem, który zbiera się pod guma magnesu (ma to każdy serwis CB).

Sposób 2 to najlepszy odbiór i nadawanie, a co najważniejszenie nie promieniujesz fali w.cz. do kabiny podczas nadawania .
Pozdrawiam
Krzysiek

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 05 paź 2013, 18:38

zamontowalem na klapie, za szybko jezdze a juz mialem przypadek jak antene z dachu mi zwialo

Awatar użytkownika
once5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2013, 15:00
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: once5 » 22 paź 2013, 15:06

też mialem taki przypadek ze mi zwialo antene z dachu niestety

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 22 paź 2013, 15:42

I co zrobiłeś w ostateczności?

makkrzys
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 15 mar 2010, 22:01
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: makkrzys » 23 paź 2013, 13:40

To ja dorzucę swoje trzy grosze.
Korzystam od kilkunastu miesięcy z takiej podstawy magnetycznej, jak na zdjęciu. Nie jest tania, ale ma zalety:
- magnesy neodymowe szeroko rozstawione - mocne i solidne trzymanie;
- mała powierzchnia silnych magnesów - pod gumowe podkładki nie dostaje się kurz - po tylu miesiącach używania nie ma śladu na lakierze (zmatowienia itp)
Wymaga to oczywiście dbania o czystość lakieru i podkładek magnesów przy stawianiu podstawy po np. myciu lub wizycie w warsztacie, ale to już szczegół.
Z tą podstawą odbyłem kilka podróży po autostradach niemieckich, jak i wiele tras po głównych polskich trasach tranzytowych bez żadnych problemów. Mijałem wiele TIR'ów i nic się nie działo, a wożę antenę o długości 1,8 m.
ÂŻeby nie było tak różowo - użyty przez producenta uchwyt antenowy jest słabej jakości i przy częstym wykręcaniu anteny szybko ulega awarii. Mianowicie odrywa się tzw. gorąca żyła od gniazda. Trudno to naprawić. Najlepiej wymienić na coś bardziej solidnego. U mnie sprawdził się uchwyt President.
Pozdrawiam
Krzysiek

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 23 paź 2013, 22:59

ale to odpada makkrzys, gdyz klapa jest aluminiowa!

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga