Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Demontaż wykładziny

Wnętrze
ODPOWIEDZ
chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Demontaż wykładziny

Post autor: chelsea78 » 26 wrz 2013, 18:32

Witam, wziąłem się dzisiaj za demontaż wykładziny ponieważ pod nią pod moimi stopami jak i pod stopami pasażera za mną stoi kałuża wody ale do rzeczy. Zdemontowałem fotel kierowcy, tunel środkowy ale moja robota stanęła w martwym punkcie gdyż wykładzina tu za nawiewami na nogi koło gazu przechodzi na drugą stronę (nie jest dzielona), wymontowałem już wszystko co było możliwe tzn sterownik klimy itp, mam już kable na wierzchu ale nie wiem co wymontować dalej żeby żeby tą wykładzinę wyjąć, myślałem żeby ją po prostu przeciąć tu koło gazu tak żeby nic nie kombinować ale nie wiem czy to najlepszy pomysł, czy ktoś już się zajmował demontażem wykładziny? Jakieś porady? Z góry dzięki :)

[ Dodano: 2013-09-27, 23:06 ]
nie udało mi się wyjąć wykładziny całkowicie z samochodu ponieważ chcąc to zrobić musiałbym zdemontować jeszcze cały ten zespół klap itp sterującymi strumieniem powietrza z klimy tzn całe to czarne pudło które znajduje się za radiem więc dałem sobie spokój, zdemontowałem co tylko można było aby wykładzina ładnie mi odeszła i moim oczom ukazało się to...
Obrazek
z Tyłu i to...
Obrazek
z przodu...
cóż, złapałem za odkurzacz który zamiast worka ma zbiornik z wodą i zebrałem całą wodę owym odkurzaczem, potem gąbkę jak mogłem naciskałem żeby woda z niej wypływała i również ową wodę zbierałem odkurzaczem, przytykałem rurę odkurzacza do gąbki aby wyciągnąć z niej jak najwięcej wody. Koniec końców dałem radę, nie tak jakbym to zrobił gdybym wyciągnął całkowicie wykładzinę bo wysuszyłbym ją do cna a tak gąbka morka nadal jest ale teraz jak nie będzie tam stać woda jakoś będzie to schło. Teraz najważniejsze, skąd ta woda....
Tego dowiedziałem się całkowicie przypadkowo, wpadł do mnie kumpel, zobaczył porozbierany środek i pyta się co się stało, mówię mu że woda stała pod wykładziną, na to on mi zaczyna mówić że w passacie b5 kumpla też stała woda w tych miejscach i okazało się że woda wlewa się do środka przez uszczelkę kabli od komputera na podszybiu, nie myśląc długo otworzyłem maskę, plastki out i eureka, to samo, wsadziłem rękę, kupa mokrego brudu. Dzisiaj było już późno żeby zaczynać z tym zabawę ale jutro od rana kończę składać środek i biorę się za uszczelnienie tej dziury tam gdzie te kable bo teraz to deszczowo i wolę aby moja zabawa z wykładziną nie poszła na marne.

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 05 paź 2013, 12:33

Wyczyść sobie odpływ wody pod akumulatorem przy okazji, bo to przez to, że on jest zapchany przelewa się do środka. Poszukaj na forum jest opisane co i jak.

quest87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2008, 16:59
Lokalizacja: siedlce

Post autor: quest87 » 06 paź 2013, 23:48

kolego rozetnij sobie wykładzinę jak najdalej tylko będziesz mógł wsadzić nożyk a potem delikatnie ja na klej wciśniesz...
musisz dokładnie wysuszyć wykładzinę bo potem będzie nie miły zapach....

RoveR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 10:06
Imię: Bartek - szrot
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: RoveR » 07 paź 2013, 10:04

Słuszna rada, najlepiej przeciąć wykładzinę w miejscu gdzie będzie to nie widoczne, bo wyjmować cały zespół nagrzewnic to jest maskara. dio dobrze pisze, rozpocznij od wyczyszczenia tego odpływu, to z tego powodu woda dostaje się do kabiny.
Pytanko moduł komfortu nie uległ zalaniu?

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 13 paź 2013, 12:40

Nie, nic się nie stało modułowi, co do wyciągania wykładziny, zrobię to jeśli będzie jeszcze z tydzień ciepła bo jak zimno to ciężko robić a jak nie to dopiero na wiosnę. Sprawdzałem odpływy pod akumulatorem i pod zbiornikiem płynu hamulcowego, były przytkane.

raggaman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 475
Rejestracja: 28 wrz 2009, 13:33
Imię: Radek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: raggaman » 22 paź 2013, 20:02

Z tą wykładziną to klapa..sam się zdziwiłem jak w sobotę wyciągałem swoją. Niestety nóż w rękę i ognia z rocinaniem ..najciężej jest przy pedale gazu.

rlido777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:14
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: rlido777 » 27 paź 2013, 17:22

Witam
Pozwólcie że się dopnę do tematu bo oczywiście szlachetnie wywalono mój wątek do kosza.
Otóz dzisiaj ze zdumieniem odkryłem że pod dywanikiem z tyłu od str kierowcy jest bardzo mokro. Mokry wykładzina i mokry oczywiście dywanik. Nie mam szyberdachu i mokre jest tylko z tyłu
Samochód stał z tydzień czasu więc nie jest to od jazdy. Oczywiście pada lekko na dworze tak więc ...
Pytanie:
1) Gdzie może być źródło dostania się wody?
2) jak to naprawić?
3. Czy są jakies formy od takich spraw?

Dodaję zdjęcie aby było wiadomo o co chodzi.
pozdro i dzieki za sugestie.



Obrazek

RoveR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 10:06
Imię: Bartek - szrot
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: RoveR » 04 lis 2013, 17:05

Możliwe że auto stało ze skosa i woda najpierw przemoczyła tylną część dywanu, między przednią częścią auta a miejscem które wskazałeś jest przelot którym woda może się tam przedzierać, profilaktycznie zerknij pod akumulator czy odpływy są drożne i pod dywan czy z przodu też nie jest wilgotno, żeby tam zajrzeć musisz zdjąć listwę progową, przynajmniej odsunąć trochę be odkręcania pasów i wypinania środkowego słupka(o ile dobrze pamiętam trzyma się na zapinkach) oraz odkręcić plastik z przedniego słupka , chyba na jedną śrubkę, wtedy uniesiesz lekko dywan.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga