Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z oryginalnym kluczykiem

Elektryka
ODPOWIEDZ
Piotreka6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Problem z oryginalnym kluczykiem

Post autor: Piotreka6 » 24 wrz 2013, 21:14

Witam. Otóż mam taki problem autko nie odpala mi na oryginalnym scyzoryku po włożeniu go do stacyjki autko odpala i po kilku sekundach gaśnie i ciągle miga kontrolka od imo. Byłem z tym u gościa podłączył komputer i próbował przeprogramować kluczyk ale nic z tego nie wyszło. Po chwili rozebrał kluczyk i stwierdził, że w środku w pilocie brakuje transpondera. Gdzieś na forum wyczytałem, że handlarze wyjmują transponder z kluczyka przy cofaniu licznika, dlatego, że można odczytać z niego faktyczny stan licznika. Czy może ktoś powiedzieć co teraz zrobić czy idzie dokupić taki transponder czy lepiej zamówić scyzoryk gdzieś na allegro i po prostu go przeprogramować?? Dodam, że jest to audi a6 c5 1.9 tdi 2000r 110km. Dzięki za odp i pozdrawiam.

szczerba2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1099
Rejestracja: 28 sie 2011, 19:34
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Post autor: szczerba2 » 24 wrz 2013, 21:39

skoro nie ma pestki to albo jest/była wklejona przy pętli , albo upadł Ci kluczyk i wypadła. albo w immo wpięty jest emulator i coć się rozpieło albo padło

Piotreka6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: Piotreka6 » 24 wrz 2013, 21:44

szczerba2 pisze:skoro nie ma pestki to albo jest/była wklejona przy pętli , albo upadł Ci kluczyk i wypadła. albo w immo wpięty jest emulator i coć się rozpieło albo padło





A mógłbyś powiedzieć co powinienem zrobić w tym przypadku???? Ostatnio zauważyłem też, że obok sprzęgła po lewej stronie wisi jakaś fioletowa wtyczka na początku myślałem że to wtyczka komputerowa ale gniazdo jest nieco wyżej.

szczerba2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1099
Rejestracja: 28 sie 2011, 19:34
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Post autor: szczerba2 » 24 wrz 2013, 21:55

jeśli kluczyk Ci nie upadł i nic z niego nie wyleciło , to wypada rozebrać tapicerke nad nogami kierowcy i obudowe kierownicy , zwracaj uwage czy nic nie wypadnie , pestka jest czarna i mała . często handlarze wklejają pestke przy pętli immo na zamku stacyjki . sprawdż czy nic nie wypieło się z licznika i stacyjki
a at wtyczka może wypadła zam złącz na ścianie grodziowej
http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=& ... 9330277011

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 01 paź 2013, 09:50

Witam.
Mam pytanie czy na innym kluczyku Ci odpala? Jeżeli tak to sprzedawca mógł kupić kluczyk scyzoryk od innego samochodu, dorobić grot (ok 16zł), zaprogramować pilota (za darmo), ale nie bardzo chciał wydawać kasę na wyciągnięcie pinu immo z licznika, zakup pestki i zakodowanie wszystkiego....... a auto z 1 kluczykiem trochę źle jest widziane dla kupujących.... oczywiście to tylko hipoteza.

Piotreka6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2013, 17:25
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: Piotreka6 » 05 paź 2013, 19:03

Bart_d pisze:Witam.
Mam pytanie czy na innym kluczyku Ci odpala? Jeżeli tak to sprzedawca mógł kupić kluczyk scyzoryk od innego samochodu, dorobić grot (ok 16zł), zaprogramować pilota (za darmo), ale nie bardzo chciał wydawać kasę na wyciągnięcie pinu immo z licznika, zakup pestki i zakodowanie wszystkiego....... a auto z 1 kluczykiem trochę źle jest widziane dla kupujących.... oczywiście to tylko hipoteza.




Tak mam zapasowy kluczyk i na nim bez problemu pali tylko zalezy mi na tym scyzoryku dlatego ze za kazdym razem musze obejsc auto do okola zeby je otworzyc hehe a nie bede nosil scyzoryka po to zeby tylko otwierac i zamykac :D Zreszta w razie zgubienia kluczyka ktory mam przy sobie (zapasowy) nie wroce do domu dlatego ze ze scyzoryka moge tylko otworzyc i zamknac a zapalic to juz nie.....

szczerba2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1099
Rejestracja: 28 sie 2011, 19:34
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Post autor: szczerba2 » 05 paź 2013, 21:51

no kurde <nerwus> , weż chłopie otwórz ten scyzoryk i oblukaj czy jest w podkowie grota krypto , jak nie to albo dorób u klucznika albo rozbebraj ten zapasowy wydłub pestke i wsadż w obudowe scyzoryka i po temacie , nikt Ci tego na odległość nie uczyni,
Troche odwagi i weny twórczej <lol>

kb79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2013, 12:52
Lokalizacja: Pilica

Post autor: kb79 » 05 paź 2013, 22:16

Witam wszystkich. Podłączę się pod temat. Ja mam troszke większy problem. Zgubiłem jedyny kluczyk. Czy jesli zamówie z allegro stacyjke z kluczykiem to ruszy mi wszystko, tzn. zamek, odpali itd. Oczywiście jak go zaprogramuje. Dzięki za wszelkie odpowiedzi/podpowiedzi.

szczerba2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1099
Rejestracja: 28 sie 2011, 19:34
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Post autor: szczerba2 » 05 paź 2013, 22:38

o nie kolego to za mało
stacyjka z kluczykiem
licznik
ecu motorowni
albo do klucznika i dorobi grot do Twijej stacyjki a kompa i licznik pod pache i do gościa co ogarnia immo

kb79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2013, 12:52
Lokalizacja: Pilica

Post autor: kb79 » 06 paź 2013, 00:16

Dzięki wielkie. wiem na czym stoję!

[ Dodano: 2013-10-07, 14:17 ]
kb79 pisze:Dzięki wielkie. wiem na czym stoję!
Witam.
Problem rozwiązany. Jeśli ktoś miałby podobny problem do mojego na terenie woj. śląskiego to rozwiązanie go kosztuje ok. 600 zł w zależności od odległości do dojazdu. Facet otwiera samochód, dorabia kluczyk na podstawie zamka/stacyjki I koduje immo.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga