Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

komputer pokladowy

Elektryka
ODPOWIEDZ
jasiuekonom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:48
Lokalizacja: Świebodzice

komputer pokladowy

Post autor: jasiuekonom » 20 wrz 2013, 01:12

Witam, moje audi 98 rok.miedzy zegarami mam komputer.niby pelny bo nie mam tych diodek w ramkach.wyswietla mi sie tam tylko temperatura i dane na temat spalania.po przekreceniu zaplonu na samej gorze OK. A potem podczas jazdy w gornej czesci nic sie nie wyswietla.to poprostu jakas ubozsza wersja czy cos jest nie tak. W niektorych np pokazuje jak drzwi otwarte.ja tego nie mam. Sory za bledy.na tel post pisany
Jest:
Audi a2 1.4 oraz a6 c5 1.8T

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: komputer pokladowy

Post autor: kot919 » 20 wrz 2013, 06:49

jasiuekonom pisze:Witam, moje audi 98 rok.miedzy zegarami mam komputer.niby pelny bo nie mam tych diodek w ramkach.wyswietla mi sie tam tylko temperatura i dane na temat spalania.po przekreceniu zaplonu na samej gorze OK. A potem podczas jazdy w gornej czesci nic sie nie wyswietla.to poprostu jakas ubozsza wersja czy cos jest nie tak. W niektorych np pokazuje jak drzwi otwarte.ja tego nie mam. Sory za bledy.na tel post pisany
Być może poprzedni właściciel zrobił przekładkę licznika na nowszy i nie podłączył wszystkich wymaganych sygnałów. Może zadam głupie pytanie, ale czy masz w ogóle manetkę FIS? - ta od sterowania wycieraczek - powinna wyglądać jak ta z załącznika <okok>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jasiuekonom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:48
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom » 20 wrz 2013, 10:20

tak oczywiście, że mam, normalnie mam chyba 5 czy 6 opcji do zmiany, spalanie tymczasowe, spalanie średnie, ile km na paliwie zrobię itd.

Obrazek

tak to u mnie wygląda jak na fotce, mogę zmieniać normalnie te dolne ustawienia, temperatura jest ciągle wyświetlana, a pusty obszar na samej górze uruchamia się tylko na chwile po przekręceniu zapłonu i pojawia się ok, wtedy odpalam auto. Po kilku sekundach OK gaśnie i zostaje tylko to co na fotce
Jest:
Audi a2 1.4 oraz a6 c5 1.8T

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 20 wrz 2013, 11:18

jasiuekonom pisze:tak oczywiście, że mam, normalnie mam chyba 5 czy 6 opcji do zmiany, spalanie tymczasowe, spalanie średnie, ile km na paliwie zrobię itd.
Tej informacji zabrakło w pierwszym poście, dlatego sugerowałem sprawdzenie manetki :-)
jasiuekonom pisze:... mogę zmieniać normalnie te dolne ustawienia, temperatura jest ciągle wyświetlana, a pusty obszar na samej górze uruchamia się tylko na chwile po przekręceniu zapłonu i pojawia się ok, wtedy odpalam auto. Po kilku sekundach OK gaśnie i zostaje tylko to co na fotce
Czyli wszystko zachowuje się jak najbardziej poprawnie.
U mnie temperatura jest wyświetlana zawsze - tak jak u Ciebie. Na dole możesz wybierać opcje za pomocą przycisków na FIS - tak jak u Ciebie. Na górze pojawia się okno OK, po uruchomieniu stacyjki i gaśnie tak jak u Ciebie. Później w tym miejscu wyświetlają mi się dane RDS z radia :-)

Dodatkowo jak pojawi się jakiś monit o błędzie - mało paliwa, błąd ABS, błąd aku, błędy czujnika oleju to jest to sygnalizowane przez zapalenie się 'dużej' kontrolki zajmującej praktycznie cały ekran. Ponadto dostaję również info o otwarciu drzwi.

Nie wiem jak to jest w Twoim roczniku, ale odnośnie kontrolek otwarcia drzwi, to czy zapalają Ci się poprawnie lampki w drzwiach oraz w nogach kierowcy i pasażerów?

jasiuekonom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:48
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom » 20 wrz 2013, 12:15

tak lampki w drzwiach się świecą i podświetlanie nóg, kabiny itd. Wszystko działa. Ale informacji z radia nie mam niestety, może dlatego że radio nieoryginalne
Jest:
Audi a2 1.4 oraz a6 c5 1.8T

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 20 wrz 2013, 12:44

jasiuekonom pisze:tak lampki w drzwiach się świecą i podświetlanie nóg, kabiny itd. Wszystko działa. Ale informacji z radia nie mam niestety, może dlatego że radio nieoryginalne
Szczerze wątpię czy istnieje możliwość 'zmuszenia' niefabrycznego radia do komunikacji z FISem.
Co do drzwi ... a czy jak zapalisz światła postojowe na wyłączonym zapłonie i otworzysz drzwi kierowcy, to odzywa się 'Brzęczek' w liczniku?

Kiedyś na forum był poruszony temat braku wyświetlania otwarcia wszystkich drzwi. Pewnym jest że do licznika musi trafić sygnał ich otwarcia, natomiast niejednoznacznym jest skąd on trafia. Jedno źródło mówi że całość idzie z centralnego zamka za pomocą jednego kabelka, inne natomiast że pojedynczymi przewodami z poszczególnych drzwi.

Poczytaj troszkę na forum, może znajdziesz rozwiązanie Twojego problemu. Spróbuj również popytać użytkowników którzy brali udział w dyskusjach na temat wymiany licznika na pełen FIS. Na pewno będą mieli większe doświadczenie w kwestii podłączenia <okok>

jasiuekonom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2010, 21:48
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom » 21 wrz 2013, 21:29

kot919 pisze:Co do drzwi ... a czy jak zapalisz światła postojowe na wyłączonym zapłonie i otworzysz drzwi kierowcy, to odzywa się 'Brzęczek' w liczniku?
Tak, gdy otworzę drzwi na wyłączonym zapłonie i przy zapalonych postojówkach brzęczyk daje o sobie znać :)
Jest:
Audi a2 1.4 oraz a6 c5 1.8T

Sebberis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2013, 09:00
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: Sebberis » 10 paź 2013, 16:14

A jak zaradzić gdy wyświetlacz komputera działa byle jak, tzn, wyświetla w części, przerywane linie i etc, że trzeba się domyślać co pokazuje? Wymiana całych zegarów z wyświetlaczem, czy może da się to rozebrać i podgrzać luty, wyczyścić?

djwaldee
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2012, 17:23
Lokalizacja: Chocianów

Post autor: djwaldee » 11 paź 2013, 15:03

Wymieniś Fis lub poprawić klej na taśmie, jak tylko linie znikają to da się poprawić, jak blednie pod wpływem temperatury jak u mnie tj. im zimniej na dworze tym Fis lepiej wyświetla to juz tylko wymiana. W Zielonej Górze jest gościu który to robi szybko i dobrze.

mazzi86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:32
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: mazzi86 » 27 lut 2014, 09:37

Panowie jak można sprawdzić w VAGu działanie manetki od FISa? Jest jakieś kodowanie manetki w Audi A6 C5 FL z pełnym FISem?
Wcześniej:
Audi A6 C5 1.9 TDI AFN '99

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga